Numer telefonu:+48 33 867 60 21
Numer telefonu Księdza Dyżurnego:506 276 466

Światowy Dzień Chorego w Radziechowach

Dodano: 2018.02.17
11 lutego każdego roku jest obchodzony jako Światowy Dzień Chorego. Został on ustanowiony przez papieża Jana Pawła II, który sam cierpiał na wiele chorób, ale też ludzi chorych bardzo umiłował. Zawsze o nich pamiętał i wspierał swoimi modlitwami i różnymi inicjatywami. Wybrał ten dzień nie bez powodu.
11 lutego Kościół obchodzi wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to miejsce w którym Maryja ukazała się i przekazała swoje orędzie dla całego świata. Do tego znanego Sanktuarium przybywają rzesze pielgrzymów, a wśród nich wielu chorych i cierpiących. Chcą doświadczyć uzdrowienia zarówno cielesnego jak i duchowego.

W naszej parafii został zorganizowany dzień chorego w sobotę, dzień poprzedzający wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Wielu chorych przybyło, wraz ze swoimi bliskmi i opiekunami, do naszej świątyni by uczestniczyć we Mszy Świętej odprawianej w intencji chorych z naszej wspólnoty parafialnej oraz tych którzy się chorymi opiekują. Przybyli pomimo choroby i cierpienia, dzięki wsparciu swoich bliskich.

Ksiądz Sławomir podkreślił w kazaniu wymiary cierpienia i choroby i trud znoszenia ich w dniu codziennym. Nasze ludzkie cierpienie łączy się z cierpieniem Jezusa na Krzyżu. Osoby cierpiące w konkretny widoczny sposób biorą krzyż Jezusa na swoje barki i ofiarują swe cierpienia we wszystkich intencjach Kościoła i świata.

Podczas Mszy został udzielony wszystkim chorym sakrament namaszczenia, sakrament ustanowiony przez Jezusa, ku pokrzepieniu duszy i ciała. „Przez to Świete Namaszczenie Niech Bóg w Swoim nieskończonym miłosierdziu wspomoże Ciebie łaską Ducha Świetego. Pan, który odpuszcza Ci grzechy niech Cię wybawi i łaskawie podźwignie.“ Sakrament namaszczenia podczas tej Eucharystii przyjęło 111 osób.

Po zakończonej Eucharystii wszyscy chorzy zostali zaproszeni na plebanię na kawę i ciasto. Cały poczęstunek został przygotowany przez Zespół Charytatywny, działający przy naszej parafii. Nawet kilka osób było przygotowanych na spotkanie przy stole ponieważ mieli ze sobą spiewniki ludowe. Zabrzmiał głos piosenek ludowych i góralskich. Księża z racji delikatnej różnicy wieku troche gubili się w tekście, ale przy pomocy innych szybko wracali na dobre ścieżki tekstu i melodii. Była to świetna okazja żeby razem spędzić troche czasu i porozmawiać ze swoimi znajomymi i przyjaciółmi.
Do zobaczenia za rok na kolejnym Dniu Chorego.

Dzień CHorego 2018 1

Dzień Chorego 2018 2