Kościół p.w. Św. Marcina

- 18:00

Dodatkowo o godzinie 15:00
w każdą drugą niedzielę miesiąca Msza Święta chrzcielna,
a w ostatnią niedzielę miesiąca Msza Święta w intencji Ojczyzny, Intronizacji Chrystusa na Króla Polski i świata, Rodziny Radia Maryja oraz o owoce beatyfikacji Jana Pawła II.

Dodatkowe
szczegóły

Dzisiaj:Dzisiaj:4
W tym tygodniu:W tym tygodniu:216
W tym miesiącu:W tym miesiącu:3973
Ogółem:Ogółem:263475

Szczytno 2014r. Dzień IV PDF Drukuj Email
środa, 16 lipca 2014 21:00

DZIEŃ TRZECI

Siewca wyszedł siac...

Liturgia słowa przygotowana na XV niedzielę zwykłą roku A (czyli dzisiaj), mówi o Jezusie który w przypowieściach nauczał tłumy z łodzi. Przypowieśc którą dzisiaj usłyszeliśmy była o siewcy. Wyszedł on siac ziarna. Jedne padły na drogę, inne na miejsca skaliste, inne padły między ciernie, a jeszcze inne na ziemię żyzną. Spośród ziaren, nie wszystkie wydały plony, ale te które padły na ziemię żyzną jedne wydały plon stokrotny, drugie sześciedziesiąciokrotny, a inne trzydziestokrotny. Ziarna posiane na ziemię żyzną oznaczają tego, kto słucha słowa i rozumie je.

Szczytno 2014r. Dzień 3 PDF Drukuj Email
niedziela, 13 lipca 2014 11:16

img 2274
"Mamy otwarte serce dla Boga i bliźniego, ale nie dla złego"

Nikt z nas nie jest samotną wyspą. Żyjemy w wielu wspólnotach: rodzinie, szkole, paczce znajomych, ale przede  wszystkim jesteśmy Kościołem. Skoro nikt nie jest sam - jak usłyszeliśmy na dzisiejszym kazaniu - to jesteśmy wezwani do tego, aby dostrzegac obok siebie drugiego człowieka który np. jest w potrzebie. Chrystus w Ewangelii św. Mateusza powiedział: "Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie" (Mt 7, 12) Dostrzec drugiego człowieka i mu pomóc - nad tym wezwaniem w głównej mierze dzisiaj się zastanawialiśmy. Podczas kazania usłyszeliśmy również, że nasze serce nie powinno byc otwarte na złego. W czasiespotkań w grupach przygotowaliśmy flagi. Będzie to rozpoznawczy znak naszych grup.

Szczytno 2014r. Dzień II PDF Drukuj Email
sobota, 12 lipca 2014 09:52

Dzień II

Hsło Dnia: Wspólnota- nasza paka

Na porannym kazniu usłyszeliśmy o tym, że tworzymy wspólnotę. Razem tworzymy Kościół w którym obecny jest żywy i działający Bóg. Nasza wspólnota rekolekcyjna chce zdobyc Królsetwo Boże.

Szczytno 2014r. PDF Drukuj Email
czwartek, 10 lipca 2014 21:46

DZIEŃ PRZYJAZDU

No i się zaczęło!

dzp1

Nasze rekolekcje rozpoczeliśmy o godz. 7.00 najwazniejszym wydarzeniem. Na Mszy Świętej, która się wtedy odbyła zawierzyliśmy cały nasz wyjazd oraz ten wyjątkowy czas spotkania z Panem, który jest przed nami.

Rozpoczęcie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016r. PDF Drukuj Email
czwartek, 27 marca 2014 17:35

Relacja ze spotkania pod linkiem:

Plan Rekolekcji Wielkopostnych PDF Drukuj Email
czwartek, 27 marca 2014 17:23

W środku znajdziecie plan rekolekcji wielkopostnych prowadzonych w tym roku przez ks. Prał. Władysława Zązla.

60 rocznica urodzin Ks. Proboszcza Ryszarda Kubasiaka PDF Drukuj Email
środa, 26 marca 2014 13:48

20140319 185529  19 marca w uroczystość św. Józefa w naszej parafii miała miejsce szczególna uroczystość. Na Mszy św. o godz. 18:00  modliliśmy się w sposób szczególny w intencji ks. Proboszcza, który obchodził w ten dzień swoje 60 urodziny. Na Mszy św. zebrały się liczne delegacji różnych grup parafialnych, a także władz gminnych na czele z panem wójtem Grzegorzem Figurą. Eucharystię celebrował sam Jubilat ks. Ryszard wraz z kapłanami: ks. Krzysztofem Muchą, ks. Mikołajem Szczygłem oraz ks. Piotrem Jaroszem. W czasie Mszy św. zaśpiewał zespół Jodełki.

9 ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II PDF Drukuj Email
środa, 26 marca 2014 13:29

jan-pawe-ii  Parafia św. Marcina w Radziechowach zaprasza na Matyskę na kolejne czuwanie związane z rocznicą śmierci bł. Jana Pawła II. To  obchody już 9 rocznicy, kiedy Jan Paweł II odszedł do "Domu Ojca". W tym roku odbędzie się czuwanie modlitewne. Centralnym punktem czuwania będzie Msza święta sprawowana przez ks. Proboszcza Ryszarda Kubasiaka. Tegoroczne czuwanie będzie miało wymiar szczególny, gdyż będzie to ostatnie czuwanie przed zbliżającą się kanonizacją bł. Jana Pawła II. Odbędzie się ona 27 kwietnia 2014r. w Rzymie. Oto plan spotkania:

1. Godz. 20:00- Msza św.

2. Ok. godz. 21:00 - Apel Jasnogórski oraz różaniec ( rozważania tajmnic bolesnych)

3. Godz. 21:37 - zapalenia "ogniska pamięci" oraz odśpiewanie "barki"

Rocznicowe uroczystości na Matysce rozpocząć się mają bez względu na pogodę.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Losowe zdjęcie

Słuchaj

Jeśli chcesz posłuchać
jednej z 6 katolickich rozgłośni radiowych,
kliknij w poniższy obrazek.

winamp  wmp

Potrzebne programy znajdziesz tutaj:
Winamp
Windows Media Player

Coś dla duszy

Zapraszamy do obejrzenia pantomimy:
Lifehouse - "Everything"

Polecamy również konferencję ks. Piotra Pawlukiewicza "Sex, poezja czy rzemiosło"
Część 1
Część 2