Numer telefonu:+48 33 867 60 21

Niedziela, 17.12.2017 - III NIEDZIELA ADWENTU

Liturgiczne obchody tygodnia:

• Niedziela (17.12.2017) ➜ III NIEDZIELA ADWENTU
  • Niedziela (24.12.2017) ➜ IV Niedziela Adwentu. WIGILIA.
Bóg zapłać mieszkańcom z placu: Buka, Puściny i Janoty za ofiarę Mszy św., za pokrycie kosztów wystroju kościoła i sprzątania świątyni.
Na ten tydzień o podjęcie tego trudu prosimy rodziny z placu: Ciurlowe Sady, Cymowskiego, Setli i Gielaty.

Dzisiaj:

• Dzisiaj na sumie o godz. 11.30 chrzest
  • a o godz. 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z Wypominkami

W tym tygodniu:

• w środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin
  • od poniedziałku do soboty zapraszamy Wszystkich na roraty na godz. 7:00 rano. Z tej racji pierwsza Msza święta w dni powszednie w Adwencie jest odprawiana o godz. 6:20
  • trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus
  • w środę po mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • w czwartek – w naszej Wspólnocie dzień spowiedzi św. przed świętami. Harmonogram spowiedzi wywieszony jest w gablotach, na stronie internetowej i w gazetce
  • w sobotę na roratach o godz. 7.00 będziemy się modlić za zmarłych, proszę przynieść na mszę świece z zeszłego roku, aby odpalone po roratach zanieść na cmentarz tym, z którymi przy nich w zeszłą Wigilię wspólnie siedzieliśmy przy stole wigilijnym w gronie rodzinnym
  • w przyszłą niedzielę Wigilia przed Uroczystością Bożego Narodzenia – tradycyjnie starajmy się zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Porządek mszy św. w Wigilię: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 15.00.

Do chorych, którzy nie korzystają z I piątków udamy się z racji świąt z posługą sakramentalną 23 grudnia w sobotę od godz. 9:00. Chorych prosimy zapisywać w zakrystii.

Panowie: Organista i Kościelny zakończyli roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Składają serdeczne Bóg zapłać za okazaną życzliwość, dobre słowo oraz złożone ofiary. Opłatki można jeszcze nabyć w zakrystii.

Serdecznie Bóg zapłać za składkę inwestycyjną w wysokości 6 900 zł. przeznaczoną na pokrycie kosztów remontu dachu plebani.

Serdecznie Bóg zapłać darczyńcom za złożone ofiary do puszek i dary na paczki dla potrzebujących z naszej Wspólnoty. Ze zgromadzonych ofiar zakupiono węgiel dla trzech rodzin. Znalazły się również osoby, które zasponsorowały pampersy i dodatkowo węgiel. Dziękuję Zespołowi Charytatywnemu za zrobienie paczek, osobom, które te paczki rozwiozły i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania pomocy dla potrzebujących z naszej parafii.

Pragnę serdecznie podziękować tym Parafianom, którzy wykonali nowe oświetlenie nad wejściami do kościoła.

W zakrystii można nabyć świece Caritas w cenie 6 zł. Po odliczeniu kosztów produkcji pozostała kwota zostanie przeznaczona na potrzebujących.

Zachęcamy do kupowania gazet religijnych, w których można znaleźć wiele ciekawych artykułów pogłębiających naszą wiedzę religijną.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ CAŁEGO TYGODNIA
ŻYCZĄ DUSZPASTERZE