Numer telefonu:+48 33 867 60 21

Liturgiczne obchody tygodnia:

• Niedziela (16.09.2018) ➜ XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
  • Wtorek (18.09.2018) ➜ Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski
  • Czwartek (20.09.2018) ➜ Wspomnienie Św. męczenników Andrzeja Kim, kapłana, Pawła Hasang i Towarzyszy
  • Piątek (21.09.2018) ➜ Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Trzeci piątek - czcimy Miłosierdzie Boże
  • Niedziela (23.09.2018) ➜ XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
Bóg zapłać mieszkańcom z placu: Buka, Puściny i Janoty za ofiarę Mszy św., za pokrycie kosztów wystroju kościoła i sprzątania świątyni.
Na ten tydzień o podjęcie tego trudu prosimy rodziny z placu: Ciurlowe Sady, Cymowskiego, Setli i Gielaty.

Dzisiaj:

• Nabożeństwo popołudniowe dzisiaj godz. 17.30
  • w dzisiejszą niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu (z tej racji ministranci po mszach św. zbierają ofiary do puszek na radio diecezjalne Anioł Beskidów)
  • w zeszłą niedzielę, drugą miesiąca składka przeznaczona na pokrycie kosztów remontów budynków parafialnych wyniosła 7 200,00zł.. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność i troskę.

W tym tygodniu:

• w środę po wieczornej mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy
  • w środę, piątek i sobotę – przypadają Kwartalne Dni Modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców
  • w piątek oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu, o godz. 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego i następnie Msza św.

We wtorek 18 września po wieczornej mszy św. w kościele odbędzie się spotkanie obu grup wyjeżdżających na pielgrzymko - wycieczkę do Bawarii w celu dokonania dopłaty i uzupełnienia danych.

We wtorek msza św. o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w czasie pogrzebu oraz w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 17.10 różaniec do siedmiu boleści MB. Serdecznie zapraszamy do modlitwy i na Eucharystię.

Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w sobotę, 22 września br.. Rozpoczęcie nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godzinie 10.00. Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Pindla rozpocznie się przy ołtarzu polowym o godzinie 12.30. Organizujemy wyjazd. Zapisy w zakrystii. Wyjazd w sobotę 22 września o godz. 8.00 z parkingu przy kościele. Cena 20 zł. od osoby.

Osoby z naszej parafii zainteresowane przyjęciem sakramentu bierzmowania proszone są o kontakt z ks. Marcinem Samkiem. W przygotowaniu powinni wziąć udział także osoby mieszkające w naszej parafii, a chodzące do szkół poza parafią z klas ósmych i trzecich gimnazjalnych.

Zachęcamy do kupowania gazet religijnych, w których można znaleźć wiele ciekawych artykułów pogłębiających naszą wiedzę religijną.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ CAŁEGO TYGODNIA
ŻYCZĄ DUSZPASTERZE