Numer telefonu:+48 33 867 60 21
Numer telefonu Księdza Dyżurnego:506 276 466

Niedziela, 17.03.2019 - II Niedziela Wielkiego Postu. Ad Gentes.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• Niedziela (17.03.2019) ➜ II Niedziela Wielkiego Postu. Ad Gentes.
  • Wtorek (19.03.2019) ➜ Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP
  • Niedziela (24.03.2019) ➜ III Niedziela Wielkiego Postu.
Bóg zapłać mieszkańcom z placu: Pieronka za ofiarę Mszy św., za pokrycie kosztów wystroju kościoła i sprzątania świątyni.
Na ten tydzień o podjęcie tego trudu prosimy rodziny z placu: Stary i Nowy Dwór oraz ul. Pod Górkami.

Dzisiaj:

• dzisiaj – Droga Krzyżowa o godz. 16.30, a po niej – o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zaraz po Gorzkich Żalach będzie odprawiona Msza św. już bez kazania. (Zainteresowani jedynie Mszą św. wieczorną proszeni są o wcześniejsze przyjście do kościoła, aby uczestniczyć w całej Eucharystii)
  • w dzisiejszą niedzielę ministranci zbierają ofiary do puszek na rzecz Dzieła Pomocy „Ad Gentes” tzn. na pomoc dla dzieci w Afryce
  • W zeszłą drugą niedzielę miesiąca składka jest przeznaczona na utrzymanie i remonty kościoła, budynków parafialnych wyniosła 7 260 zł. Za Waszą troskę i ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu:

• w poniedziałek- po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo do św. Marcina Patrona Parafii
  • we wtorek, msza św. o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w czasie pogrzebu oraz w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 17.20 różaniec do siedmiu boleści MB. Serdecznie zapraszamy do modlitwy i na Eucharystię.
  • w środę – po wieczornej mszy św. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • w piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa, o godz. 15.00 dla dorosłych, o godz. 16.00 dla dzieci (na tych drogach krzyżowych będzie okazja przystąpienia do Komunii św.) oraz o godz. 18.30 dla młodzieży. Dla tych, którzy nie mogą w piątek uczestniczyć w tym nabożeństwie to będą mieli okazję w niedzielę – Droga Krzyżowa o godz. 16.30, a po niej kolejne Nabożeństwo Wielkopostne – o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym następnie zaraz po Gorzkich Żalach będzie odprawiona Msza św. już bez kazania.
W zakrystii można nabyć baranka wielkanocnego – ofiara dobrowolna – po odliczeniu kosztów produkcji pozostała kwota zostanie przeznaczona na świąteczne paczki dla rodzin wielodzietnych i potrzebujących z naszej Parafii. O zrobienie paczek na święta i ich rozwiezienie będę prosił Zespół Charytatywny.

Dwie kartki formatu A 3 na których są Życzenia, program rekolekcji, porządek Triduum Paschalnego oraz ogłoszenia wraz z intencjami są wyłożone w przedsionkach kościoła. Programów wydrukowaliśmy 1100 szt. tyle ile mniej więcej mamy domów w parafii. Jeden egzemplarz na jeden dom. Prosimy o niezabieranie więcej, aby starczyło dla Wszystkich zainteresowanych – oprócz tego te wszystkie informacje będą na stronie internetowej Parafii.

Spotkanie organizacyjne wyjeżdżających na pielgrzymkę min. do Gietrzwałdu, Św. Lipki odbędzie się 8 kwietnia o godz. 18.30. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.

W kaplicy przy głównym wejściu są dwie skrzynki do których możemy wrzucać prośby do św. Marcina i do MB Nieustającej Pomocy. W intencji tych próśb będziemy się modlić w poniedziałek do św. Marcina, a w środę do MB Nieustającej Pomocy.

Zachęcamy do kupowania gazet religijnych, w których można znaleźć wiele ciekawych artykułów pogłębiających naszą wiedzę religijną.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ CAŁEGO TYGODNIA
ŻYCZĄ DUSZPASTERZE