Numer telefonu:+48 33 867 60 21
Numer telefonu Księdza Dyżurnego:506 276 466

Niedziela, 20.05.2018 - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• Niedziela (20.05.2018) ➜ UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.
  • Poniedziałek (21.05.2018) ➜ Święto NMP Matki Kościoła. Misyjny Dzień Chorych.
  • Czwartek (24.05.2018) ➜ Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dzień modlitw za Kościół w Chinach.
  • Sobota (26.05.2018) ➜ Wspomnienie Św. Filipa Nereusza, kapłana. Dzień Matki. Święcenia kapłańskie.
  • Niedziela (27.05.2018) ➜ UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
Bóg zapłać mieszkańcom z placu: Morawca i Kurysi za ofiarę Mszy św., za pokrycie kosztów wystroju kościoła i sprzątania świątyni.
Na ten tydzień o podjęcie tego trudu prosimy rodziny z placu: Klisia i Lacha.

Dzisiaj:

• dzisiaj w Parafii na mszy św. o godz. 10.00 w naszej Wspólnocie przeżywamy rocznicę uroczystości pierwszej Komunii św.
  • w zeszłą drugą niedzielę miesiąca, składka przeznaczona na pokrycie kosztów remontów i utrzymania kościoła, cmentarza i budynków parafialnych wyniosła 8 450 zł. Plus dar na misje i dar ołtarza rodziców i dzieci pierwszokomunijnych oraz młodzieży, która przystąpi 30 maja br. do sakramentu bierzmowania w kwocie wyniósł 1 900 zł. Dar ołtarza to pateny, mszał i w części pokrycie kosztów zakupienia nowego baldachimu do procesji eucharystycznych. Za Waszą troskę i ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • dzisiaj po Mszach św. Ministranci będą zbierać ofiary do puszek na Dom Samotnej Matki i Dziecka w Bielsku Biała Lipniku

W tym tygodniu:

• majówki, odprawiamy w tygodniu po mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 17.30
  • w poniedziałek – drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła, msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, na prośbę za względu na autobus na stałe zmiana z godz. 9.00 na godz. 8.30, 16.30, 18.00, jutro Nabożeństwo majowe o 17.30.
  • tradycyjnie w drugi dzień Zielonych Świąt tj. jutro o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. w kaplicy „U Dziadka” w intencji zmarłych z Ostrego i Twardorzeczki
  • w środę – Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy połączone z majówką po wieczornej mszy św.

W sobotę o godz. 10.00 w Katedrze w Bielsku Białej Ks. Bp Roman Pindel udzieli święceń kapłańskich, nowo wyświęconych kapłanów polecamy modlitewnej pamięci Parafian

Ks. Biskup Ordynariusz zaprasza na pielgrzymkę do Skoczowa, na Kaplicówkę, aby uczcić św. Jana Sarkandra, jak również uczcić Ks. Bpa Seniora Tadeusza Rakoczego, który w tym roku obchodzi swoje 80 - te urodziny i będzie przewodniczył uroczystościom na Kaplicówce. W szczególny sposób zaproszeni są należący do Wspólnot Maryjnych (Żywego Różańca, Apostolstwa Dobrej Śmierci). Z tej racji organizujemy pielgrzymkę do Skoczowa, chętni mogą się zapisać w zakrystii. Wyjazd w niedzielę 3 czerwca z parkingu koło kościoła o godz. 9.00. Koszt 10 zł..

Pragniemy zorganizować pielgrzymko wycieczkę do sanktuariów w Austrii, Szwajcarii, Bawarii oraz zwiedzania zabytków min. Zamku w Neuschwanstein, podziwiania krajobrazów w Szwajcarii. Wyjazd w terminie od 2 do 7 października br. w cenie 1300 zł. Zapisy w zakrystii. Szczegółowy program w gablotach parafialnych, na stronie internetowej parafii i również można otrzymać w zakrystii.

Zachęcamy do kupowania gazet religijnych, w których można znaleźć wiele ciekawych artykułów pogłębiających naszą wiedzę religijną.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ CAŁEGO TYGODNIA
ŻYCZĄ DUSZPASTERZE