Numer telefonu:+48 33 867 60 21
Numer telefonu Księdza Dyżurnego:506 276 466

Niedziela, 09.12.2018 - II Niedziela Adwentu. Modlitwa za Kościół na Wschodzie.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• Niedziela (09.12.2018) ➜ II Niedziela Adwentu. Modlitwa za Kościół na Wschodzie.
  • Czwartek (13.12.2018) ➜ Wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Nabożeństwo Fatimskie.
  • Piątek (14.12.2018) ➜ Wspomnienie Św. Jana od Krzyża, kapłana i DK
  • Niedziela (16.12.2018) ➜ III Niedziela Adwentu
Bóg zapłać mieszkańcom z placu:  Pod Matyską za ofiarę Mszy św., za pokrycie kosztów wystroju kościoła i sprzątania świątyni.
Na ten tydzień o podjęcie tego trudu prosimy rodziny z placu:  Michalskich i Halacy..

Dzisiaj:

• Dzisiaj na mszy św. o godz. 11.30 chrzty i roczki
  • dzisiaj o godz. 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • w dzisiejszą niedzielę ministranci po mszach św. zbierają do puszek ofiary na pomoc Kościołom Wschodu
  • dzisiaj druga niedziela miesiąca składka przeznaczona jest na pokrycie kosztów utrzymania kościoła i obiektów parafialnych
  • Zespół Charytatywny w dzisiejszą niedzielę zbiera dary z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dla potrzebujących z naszej Wspólnoty. Dary składamy w przedsionku kościoła lub bezpośrednio zanosimy na Plebanię. Prosimy o składanie produktów o wydłużonym terminie spożycia. (mile są widziane środki czystości, słodycze, konserwy, kawa, herbata, cukier, proszek do prania….). Do puszek dla potrzebujących zamontowanych w przedsionkach kościoła można wrzucać pieniądze, które zostaną wykorzystane na zakupienie pampersów i dofinansowanie zakupu opału osobom potrzebującym z naszej Parafii. Kwestią organizowania pomocy zajmie się Zespół Charytatywny.

W tym tygodniu:

• od poniedziałku do soboty zapraszamy Wszystkich na roraty na godz. 7:00 rano. Z tej racji pierwsza Msza święta w dni powszednie w Adwencie jest odprawiana o godz. 6:20
  • w środę po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • w czwartek, tak jak każdego 13 dnia miesiąca – o g. 18.00 Msza św. połączona z Nabożeństwem Fatimskim, które poprowadzi nasz Ks. Stanisław
  • w piątek oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu, o godz. 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego i następnie Msza św.

W zakrystii można nabyć świece Caritas za dowolną ofiarę. Po odliczeniu kosztów produkcji pozostała kwota zostanie przeznaczona tak jak z puszek na zakupienie pampersów i dofinansowanie zakupu opału osobom potrzebującym z naszej Wspólnoty

Panowie: Organista i Kościelny od wczoraj udają się do domów z opłatkami oraz zanoszą życzenia świąteczne wraz z planem kolędy. Ofiara składana przy tej okazji jest formą wdzięczności za ich całoroczną posługę.

Zachęcamy do kupowania gazet religijnych, w których można znaleźć wiele ciekawych artykułów pogłębiających naszą wiedzę religijną.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ CAŁEGO TYGODNIA
ŻYCZĄ DUSZPASTERZE