Numer telefonu:+48 33 867 60 21
Numer telefonu Księdza Dyżurnego:506 276 466

Pielgrzymka

Kodeń – Grabarka – Kruszyniany - Święta Woda – Sokółka - Św. Lipka – Gietrzwałd –Toruń

w terminie: 24 - 28.04.2019

1 dzień

Wyjazd o godz. 6.00 przejazd do Kodnia Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, zwiedzanie ruin zamku Sapiehów oraz Kalwarii Kodeńskiej. Następnie spotkanie z Ojcem przewodnikiem, który opowie historię Sanktuarium i Cudownego Obrazu oraz pobłogosławi pielgrzymów przy relikwiach św. Feliksa. Godz. 18.00 Msza św. Zakwaterowanie w domu pielgrzyma, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Msza św. śniadanie, przejazd do Grabarki największe w Polsce prawosławnego sanktuarium ( jest tym dla prawosławia, czym Częstochowa dla katolicyzmu). Kruszyniany tatarska wioska; zabytkowy meczet, cmentarz muzułmański, mała cerkiew ( bilet 3 zł ) oraz poczęstunek tatarski ( Belysz + surówka, sos 25 zł). Przejazd do Świętej Wody Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Góra Krzyży zwana też Górą Bożego Miłosierdzia, obiadokolacja, nocleg w domu pielgrzyma.

3 dzień

śniadanie, przejazd do Sokółki – Kościół św. Antoniego Padewskiego, w którym wydążył się Cud Eucharystyczny w 2009 r., Msza św. Bohoniki meczet muzułmański ( bilet 3 zł ) Święta Lipka „ Częstochowa Północy „ – Sanktuarium Maryjne, zwiedzanie, koncert organowy. Godz. 17.00 obiadokolacja, nocleg w domu pielgrzyma,

4 dzień

Msza św., śniadanie, przejazd do Gietrzwałdu – Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie. Przejazd do Torunia, obiadokolacja, nocleg w domu pielgrzyma.

5 dzień

śniadanie, Toruń zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym około 2 godz. m.in.; ruiny zamku krzyżackiego, Krzywa Wieża, Dwór Artusa, Ratusz Staromiejski, pomnik Mikołaja Kopernika, Wielki Spichlerz barokowy – zewnątrz oraz dom narodzin Mikołaja Kopernika, godz. 12.00 Msza św. w Sanktuarium NMP
Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Po mszy spotkanie z kustoszem, zwiedzanie.
Ok. godz. 14.30 wyjazd z Torunia w drodze powrotnej postój na obiad. Przyjazd ok. godz. 21.00-22.00
CENA 670 zł

W cenie imprezy:
  • przejazd autokarem + opłaty i parkingi
  • 4 noclegi pok. 2, 3, 4 os z łazienkami
  • 4 śniadania
  • 4 obiadokolacje
  • opieka pilota, przewodnika po Toruniu
  • ubezpieczenie NNW
  • zestaw audio guide