Numer telefonu:+48 33 867 60 21

Melk - Salzburg - Bawaria - Szwajcaria - Wiedeń

w terminie: 02 - 07.10.2018 i w drugim terminie 09 - 14.10.2018

1 dzień

Radziechowy, wyjazd o godz.5.00 przejazd do Melk opactwa Benedyktynów (bilet 15 €) zwiedzanie ok. 2 h z przewodnikiem w języku polskim, następnie przejazd do Salzburga, obiadokolacja, nocleg w hotelu.

2 dzień

śniadanie, Salzburg- zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym jednego z najpiękniejszych miast Austrii m.in.:
Stare Miasto, Katedra Św. Ruprechta, Kościół Św. Piotra. Spacer Ulicą Getreidegasse, zwiedzanie średniowiecznej Twierdzy Hohensalzburg, wyjazd kolejką do twierdzy oraz dziedziniec (bilet 8 € ), czas wolny. Następnie przejazd do Oberndorf bei Salzburga skąd pochodzi jedna z najbardziej znanych kolęd na świecie „ Cicha noc” po raz pierwszy wykonana podczas pasterki w 1818 roku. Przejazd do Altötting, Sanktuarium Maryjne Matki Bożej Królowej Bawarii z cudowną figurą Czarnej Madonny, Msza Św. obiadokolacja, nocleg w hotelu przy samym Sanktuarium.

3 dzień

Msza Św. śniadanie, przejazd do jednego z najpiękniejszych i najsłynniejszych zakątków Bawarii – zamek Neuschwanstein, zwiedzanie baśniowego i najbardziej znanego zamku Ludwika II symbol zamków Bawarskich, który był   inspiracją dla Walta Disneya, bilet grupowy 13 Euro + 5 Euro ( bus ). Spacer na Marienbrücke (Most Marii), przerzucony dokładnie naprzeciw zamku nad stumetrową przepaścią z wodospadem, czas wolny. Przejazd do hotelu, okolice Seefeld, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

śniadanie, przejazd przez Austrię, Księstwo Liechtenstein, Szwajcarię do Einsiedeln, najważniejszego Sanktuarium Maryjnego w Szwajcarii. W kościele zakonu benedyktynów znajduje się cudowna figurka Czarnej Madonny, zwiedzanie ok 2 godz, czas wolny. Powrót do Austrii okolice Bludenz, obiadokolacja, nocleg w hotelu

5 dzień

śniadanie, całodzienny przejazd przez Austrię; krótkie postoje w Innsbrucku i nad Jeziorem Chiemsee nazywane „ Bawarskim morzem „ Przyjazd do Laaben okolice Wiednia, obiadokolacja, nocleg w hotelu.

6 dzień

śniadanie, przejazd do Wiednia, Kahlenberg, Sanktuarium Narodowe, Kościół św Jozefa, miejsce zwią zane z Odsieczą Wiedeńską, Msza św. Przejazd przez Grinzing- dawna wioska winiarzy do Schönbrun, letniej Rezydencji Cesarskiej, spacer po ogrodach, Fontanna Neptuna, Glorieta, czas wolny. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem ok. 3 godz., przejazd ulicą Ringstrasse ( pierścień otaczający Starówkę) m. in; Parlament, Opera, Burgtheater, Ratusz, Kościół Wotywny, Uniwersytet. Kościół Św. Karola Boromeusza, Belweder. Spacer najsłynniejszymi ulicami i placami przez Starówkę; Albertina, Hofburg dawna Rezydencja Cesarska, Kohlmarkt, Graben, kościół Franciszkański z kopią słynnego dzieła Leonarda da Vinci Ostatnia Wieczerza jedyna w świecie kopia oryginalnej wielkości, wykonana metodą mozaiki, warząca ponad 20 ton, wykonana na zlecenie Napoleona, gotycka Katedra Św. Stefana, czas wolny. Powrót do Radziechów w godzinach wieczornych.
Cena: 1 300 zł kalkulacja na 50 os.

Cena obejmuje:

• przejazd autokarem ( klimatyzacja, barek, WC ) + opłaty
  • 5 noclegów w hotelu
  • 5 śniadań i 5 obiadokolacji
  • opieka pilota na całej trasie
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • System Tour Guide – słuchawki dla każdego uczestnika oraz nadajnik dla przewodnika wycieczki
Cena nie zawiera biletów wstępu oraz dodatkowych przewodników łączny koszt 55 Euro, płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet.