+48 33 867 60 21 parafiaradziechowy@gmail.com Numer telefonu Księdza Dyżurnego: 506 276 466

Pielgrzymka do Fatimy

100 rocznica objawień Fatimskich-13 październik 2017 zakończenie uroczystości.
Największe Sanktuaria Europy - La Salette - Lourdes –Santiago de Compostela – Fatima - Montserrat w terminie: 06 – 19.10.2017

1 dzień:

wyjazd z Radziechów o godz. 4.00 całodzienny przejazd przez Słowację, Austrię, Włochy obiadokolacja, nocleg w hotelu okolice Padwy.

2 dzień:

Śniadanie, przejazd przez Włochy, Francję, fascynująca wyprawa w wysokie Alpy do Sanktuarium Płaczącej Madonny w La Salette – wspaniała atmosfera do rozmyślań i modlitwy, Msza św. udziału w procesji ze świecami, obiadokolacja, nocleg w hotelu na terenie sanktuarium.

3 dzień:

Wcześnie rano Msza Św. śniadanie i krótkie zwiedzanie sanktuarium, wyjazd w kierunku Ars- miasta związanego z posługą kapłańską - proboszcza” św. Jana Marii Vianney. Zobaczymy kościół i konfesjonał, w którym spowiadał ponad 17 godz. dziennie, nawiedzimy kaplicę serca, w której znajduje się relikwiarz z sercem świętego proboszcza, plebanię, niezmienioną od jego czasów oraz pomnik upamiętniający jego spotkanie z małym pastuszkiem. Avignon- zwiedzanie stolicy Prowansji; Pałac Papieski z zewnątrz, katedra, most na Rodanie, obiadokolacja, nocleg w hotelu. 

4 dzień:

Śniadanie, Narbonne- katedra Św. Justyniana z XIII w. Carcassonne – spacer po średniowiecznym mieście – twierdzy, należącym do najwspanialszych zabytków Europy. Przyjazd do Lourdes zwiedzanie miejsc związanych z życiem św. Bernadetty: dom rodzinny, Sanktuarium, udział w nabożeństwie wieczornym, obiadokolacja, nocleg. 

5 dzień:

Śniadanie, Msza Św. całodzienny pobyt w Lourdes (urokliwym pirenejskim miasteczku)  i na terenie Sanktuarium: Grota Massabielle, Bazyliki (Górna, Różańcowa, Piusa X) udział w Procesji Światła, obiadokolacja, nocleg. 

6 dzień:

Śniadanie, wczesny wyjazd z Lourdes i przejazd w kierunku Hiszpanii przez San Sebastian, Burgos - katedra Św. Marii do Santiago de Compostela -  jedna z najważniejszych świątyń pielgrzymkowych, miejsce docelowe drogi Świętego Jakuba. Według tradycji miejsce spoczynku Św. Jakuba Większego jednego z dwunastu apostołów, uczniów Jezusa Chrystusa obiadokolacja, nocleg. 

7 dzień:

Śniadanie, Msza św. pobyt w Santiago de Compostela do godz. 11.00 następnie przejazd do Fatimy, obiadokolacja, nocleg w hotelu x 3.

8 dzień:

Śniadanie, pobyt w Fatimie udział w uroczystościach związanych z rocznicą objawień. Zwiedzanie miejsc związanych z objawieniami; Cova da Iria, Bazylika, Droga Krzyżowa, miejsce ukazania się Anioła, Aljustrel – miejscowość Łucji, Hiacynty i Franciszka. Zwiedzanie ich domów rodzinnych, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień:

Śniadanie, Msza Św. wyjazd do Alcobaki – zwiedzanie klasztoru Przejazd nad Ocean Atlantycki do miejscowości Nazare. Po drodze krótki postój w Batalha - Klasztor Matki Boskiej Zwycięskie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień:

Śniadanie, Msza Św. przejazd do Lizbony – zwiedzanie miasta z przewodnikiem m. in.; Katedra Se, Pomnik Odkrywców, Most 24 Kwietnia ze statuą Chrystusa Króla, kościół w miejscu urodzenia św. Antoniego następnie Toledo, obiadokolacja, nocleg w hotelu.

11 dzień:

Śniadanie, Toledo Katedra Najświętszej Marii Panny, kościół San Tome z XIV w., ze słynnym obrazem El Greco Pogrzeb hrabiego Orgaza, przejazd do Saragossy nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pilar, Msza Św. obiadokolacja, nocleg w hotelu.

12 dzień:

Śniadanie, przejazd do Montserrat  męski klasztor benedyktyński miejsce kultu figury Matki Boskiej, tzw. "Czarnulki" Msza Św.,  przejazd do Barcelony stolica Katalonii, którą rozsławił awangardowy artysta Gaudi jego największe dzieło Kościół Sagrada Familia, Katedra, spacer ulicą Las Ramblas, Pomnik Kolumba zwiedzanie miasta z przewodnikiem, obiadokolacja w restauracji na mieście, godz. 22.00 zaokrętowanie na prom do Genui, nocleg kabiny 4 os z WCD, rejs 18 godzinny.

13 dzień:

Śniadanie- kontynentalne, czas wolny na promie, obiad, godz. 16.00 przypłynięcie do Genui, przejazd przez Włochy, Austrię, Słowację, - jazda nocna.

14 dzień:

Przyjazd do Radziechów ok. godz. 11.00
W czasie pielgrzymki będzie sprawowana codziennie Msza św. 
Uwaga: Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena: 1 100 zł + 630 Euro przy zapisie wpłata zaliczki 300 Euro i 300 zł.

Zapisać można się w zakrystii.

Cena obejmuje:
 • przejazd autokarem
 • 12 noclegów w hotelach pok. 2, 3 os / w tym 1 na promie kabiny 4 os z WCD/
 • 12 śniadań
 • 12 obiadokolacji ( w tym 1 na promie )
 • ubezpieczenie KL + NNW
 • prom ( kabiny 4 os z łazienką )
 • opieka pilota
Uwaga: Cena nie obejmuje:
 • biletów wstępu,
 • dodatkowych przewodników,
 • System Tour Guide,
 • opłat wjazdowych łączny koszt 70 Euro,
 • płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet.


www.biurobakcyl.pl      
43 –300 Bielsko Biała, ul. Bystrzańska 99,   Tel. 033/ 488 31 17
tel./fax. 033 / 818 68 46,     tel. kom 604 22 33 64   e-mail; bakcylbiuro@op.pl, biuro@biurobakcyl.pl  
 
Bank Pekao S.A. I O. w Bielsku Białej 70 1240 1170 1111 0010 0915 2987
Dodano: 25-02-2017

Przeczytaj inne

23 września - Święty Pio z Pietrelciny, prezbiter

23 września - Święty Pio z Pietrelciny, prezbiter

Dodano: 17.09.2021
Francesco Forgione urodził się w Pietrelcinie (na południu Włoch) 25 maja 1887 r. Już w dzieciństwie szukał samotności i często oddawał się modlitwie i rozmyślaniu. Gdy miał 5 lat, objawił mu się po raz pierwszy Jezus. W wieku 16 lat Franciszek przyjął habit kapucyński i otrzymał zakonne imię Pio. Rok później złożył śluby zakonne i rozpoczął studia filozoficzno-teologiczne. W 1910 r. przyjął święcenia kapłańskie.
12 obietnic, jakie Jezus przekazał św. Małgorzacie Alacoque

12 obietnic, jakie Jezus przekazał św. Małgorzacie Alacoque

Dodano: 25.06.2021
„To nabożeństwo jest ostatnim wysiłkiem mojej miłości i będzie dla ludzi jedynym ratunkiem w tych ostatnich czasach” - powiedział Jezus do św. Małgorzaty Marii Alacoque. Aż cztery razy objawiał się swojej apostołce, by powiedzieć, w jaki sposób można uratować ludzkość przed zatratą.
13 września rozpoczyna się Tydzień Wychowania

13 września rozpoczyna się Tydzień Wychowania

Dodano: 12.09.2020
Tydzień Wychowania to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego KEP, obchodzony jest rokrocznie we wrześniu, w tym roku po raz 10. Ma być to wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci oraz zwracać uwagę, że proces wychowania pełni ważną rolę w szukaniu prawdy. Tygodniowi Wychowania towarzyszy co roku list pasterski Episkopatu Polski.
Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

Dodano: 29.09.2018
Kim jest tajemnicza istota, której wizerunek jako dziecko miałeś zawieszony nad łóżeczkiem, a teraz ten sam wizerunek zawieszasz nad łóżeczkiem swojego dziecka? Czy naprawdę wierzysz, że każdy ma swojego Anioła Stróża, który nas nie opuszcza? Anioła, o którym swoim uczniom opowiadała Pan Jezus: „Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie” (Mt, 18, 10).