+48 33 867 60 21 parafiaradziechowy@gmail.com Numer telefonu Księdza Dyżurnego: 506 276 466

Pielgrzymka do Fatimy

100 rocznica objawień Fatimskich-13 październik 2017 zakończenie uroczystości.
Największe Sanktuaria Europy - La Salette - Lourdes –Santiago de Compostela – Fatima - Montserrat w terminie: 06 – 19.10.2017

1 dzień:

wyjazd z Radziechów o godz. 4.00 całodzienny przejazd przez Słowację, Austrię, Włochy obiadokolacja, nocleg w hotelu okolice Padwy.

2 dzień:

Śniadanie, przejazd przez Włochy, Francję, fascynująca wyprawa w wysokie Alpy do Sanktuarium Płaczącej Madonny w La Salette – wspaniała atmosfera do rozmyślań i modlitwy, Msza św. udziału w procesji ze świecami, obiadokolacja, nocleg w hotelu na terenie sanktuarium.

3 dzień:

Wcześnie rano Msza Św. śniadanie i krótkie zwiedzanie sanktuarium, wyjazd w kierunku Ars- miasta związanego z posługą kapłańską - proboszcza” św. Jana Marii Vianney. Zobaczymy kościół i konfesjonał, w którym spowiadał ponad 17 godz. dziennie, nawiedzimy kaplicę serca, w której znajduje się relikwiarz z sercem świętego proboszcza, plebanię, niezmienioną od jego czasów oraz pomnik upamiętniający jego spotkanie z małym pastuszkiem. Avignon- zwiedzanie stolicy Prowansji; Pałac Papieski z zewnątrz, katedra, most na Rodanie, obiadokolacja, nocleg w hotelu. 

4 dzień:

Śniadanie, Narbonne- katedra Św. Justyniana z XIII w. Carcassonne – spacer po średniowiecznym mieście – twierdzy, należącym do najwspanialszych zabytków Europy. Przyjazd do Lourdes zwiedzanie miejsc związanych z życiem św. Bernadetty: dom rodzinny, Sanktuarium, udział w nabożeństwie wieczornym, obiadokolacja, nocleg. 

5 dzień:

Śniadanie, Msza Św. całodzienny pobyt w Lourdes (urokliwym pirenejskim miasteczku)  i na terenie Sanktuarium: Grota Massabielle, Bazyliki (Górna, Różańcowa, Piusa X) udział w Procesji Światła, obiadokolacja, nocleg. 

6 dzień:

Śniadanie, wczesny wyjazd z Lourdes i przejazd w kierunku Hiszpanii przez San Sebastian, Burgos - katedra Św. Marii do Santiago de Compostela -  jedna z najważniejszych świątyń pielgrzymkowych, miejsce docelowe drogi Świętego Jakuba. Według tradycji miejsce spoczynku Św. Jakuba Większego jednego z dwunastu apostołów, uczniów Jezusa Chrystusa obiadokolacja, nocleg. 

7 dzień:

Śniadanie, Msza św. pobyt w Santiago de Compostela do godz. 11.00 następnie przejazd do Fatimy, obiadokolacja, nocleg w hotelu x 3.

8 dzień:

Śniadanie, pobyt w Fatimie udział w uroczystościach związanych z rocznicą objawień. Zwiedzanie miejsc związanych z objawieniami; Cova da Iria, Bazylika, Droga Krzyżowa, miejsce ukazania się Anioła, Aljustrel – miejscowość Łucji, Hiacynty i Franciszka. Zwiedzanie ich domów rodzinnych, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień:

Śniadanie, Msza Św. wyjazd do Alcobaki – zwiedzanie klasztoru Przejazd nad Ocean Atlantycki do miejscowości Nazare. Po drodze krótki postój w Batalha - Klasztor Matki Boskiej Zwycięskie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień:

Śniadanie, Msza Św. przejazd do Lizbony – zwiedzanie miasta z przewodnikiem m. in.; Katedra Se, Pomnik Odkrywców, Most 24 Kwietnia ze statuą Chrystusa Króla, kościół w miejscu urodzenia św. Antoniego następnie Toledo, obiadokolacja, nocleg w hotelu.

11 dzień:

Śniadanie, Toledo Katedra Najświętszej Marii Panny, kościół San Tome z XIV w., ze słynnym obrazem El Greco Pogrzeb hrabiego Orgaza, przejazd do Saragossy nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pilar, Msza Św. obiadokolacja, nocleg w hotelu.

12 dzień:

Śniadanie, przejazd do Montserrat  męski klasztor benedyktyński miejsce kultu figury Matki Boskiej, tzw. "Czarnulki" Msza Św.,  przejazd do Barcelony stolica Katalonii, którą rozsławił awangardowy artysta Gaudi jego największe dzieło Kościół Sagrada Familia, Katedra, spacer ulicą Las Ramblas, Pomnik Kolumba zwiedzanie miasta z przewodnikiem, obiadokolacja w restauracji na mieście, godz. 22.00 zaokrętowanie na prom do Genui, nocleg kabiny 4 os z WCD, rejs 18 godzinny.

13 dzień:

Śniadanie- kontynentalne, czas wolny na promie, obiad, godz. 16.00 przypłynięcie do Genui, przejazd przez Włochy, Austrię, Słowację, - jazda nocna.

14 dzień:

Przyjazd do Radziechów ok. godz. 11.00
W czasie pielgrzymki będzie sprawowana codziennie Msza św. 
Uwaga: Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena: 1 100 zł + 630 Euro przy zapisie wpłata zaliczki 300 Euro i 300 zł.

Zapisać można się w zakrystii.

Cena obejmuje:
 • przejazd autokarem
 • 12 noclegów w hotelach pok. 2, 3 os / w tym 1 na promie kabiny 4 os z WCD/
 • 12 śniadań
 • 12 obiadokolacji ( w tym 1 na promie )
 • ubezpieczenie KL + NNW
 • prom ( kabiny 4 os z łazienką )
 • opieka pilota
Uwaga: Cena nie obejmuje:
 • biletów wstępu,
 • dodatkowych przewodników,
 • System Tour Guide,
 • opłat wjazdowych łączny koszt 70 Euro,
 • płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet.


www.biurobakcyl.pl      
43 –300 Bielsko Biała, ul. Bystrzańska 99,   Tel. 033/ 488 31 17
tel./fax. 033 / 818 68 46,     tel. kom 604 22 33 64   e-mail; bakcylbiuro@op.pl, biuro@biurobakcyl.pl  
 
Bank Pekao S.A. I O. w Bielsku Białej 70 1240 1170 1111 0010 0915 2987
Dodano: 25-02-2017

Przeczytaj inne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dodano: 19.05.2021
Pięćdziesiątego dnia po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus zesłał Ducha Świętego na Maryję i Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku, wypełniając tym samym swoją obietnicę: "Gdy przyjdzie Duch Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie" (J 15, 26). W dniu Pięćdziesiątnicy Kościół, ożywiony Duchem Świętym, rozpoczyna przepowiadanie radosnej nowiny o zbawieniu wszystkim narodom.
Ferie zimowe - obóz narciarski Zwardoń 2019

Ferie zimowe - obóz narciarski Zwardoń 2019

Dodano: 09.03.2019
Tegoroczne ferie dla naszego województwa śląskiego zaczynały sie w ostatniej turze ferii zimowych w naszym kraju. Strasznie długo musieliśmy czekać na te ferie. Każdy wyczekiwał ich z niecierpliwością. I Doczekaliśmy się.
Święto NMP Bolesnej - Patronki Apostolstwa Dobrej Śmierci

Święto NMP Bolesnej - Patronki Apostolstwa Dobrej Śmierci

Dodano: 01.09.2018
Prośba Maryi w Kibeho [Afryka, Rwanda] o rozważanie Siedmiu Boleści na różańcu
Objawienia maryjne w Kibeho, trwały 8 lat (1981-1989).Maryja ukazała się trzem dziewczynom: 16-letniej uczennicy liceum katolickiego Alfonsinie Mumureke, 17-letniej Natalii Mukamazimpaka oraz 21-letniej Marii Mukangango.
Klub Samopomocy "Pod Skrzydłem Anioła"

Klub Samopomocy "Pod Skrzydłem Anioła"

Dodano: 24.02.2018
W ostatnim czasie w naszej parafii zaczął działać Klub Samopomocy dla osób niepełnosprawnych „Pod Skrzydłem Anioła“. Dzienna placówka pomocy dla osób z orzeczonym głębokim stopniem upośledzenia powstała dzięki wspólnym wysiłkom starostwa żywieckiego, Caritas diecezjalnej i radziechowskiej parafii św. Marcina.