Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej

Dodano: 06.10.2018
Pod hasłem "Polska rodziną silna", w sobotę 22 września pod przewodnictwem duchowym Ks. Sławomira, rodziny naszej parafii pielgrzymowały do Matki Bożej Kalwaryjskiej, biorąc udział w XI Pielgrzymce Rodzin Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Kalwarii Zebrzydowskiej.
Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

Dodano: 29.09.2018
Kim jest tajemnicza istota, której wizerunek jako dziecko miałeś zawieszony nad łóżeczkiem, a teraz ten sam wizerunek zawieszasz nad łóżeczkiem swojego dziecka? Czy naprawdę wierzysz, że każdy ma swojego Anioła Stróża, który nas nie opuszcza? Anioła, o którym swoim uczniom opowiadała Pan Jezus: „Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie” (Mt, 18, 10).
Dożynki 2018

Dodano: 22.09.2018
Wrzesień jest miesiącem w którym powoli zaczynamy zapominać o wakacjach bo trzeba było wrócić do szkoły. Odkopać tornister, piórnik. Zamknąć do szafy ręczniki plażowe i ciemne okulary. Bo wakacje się zakończyły. Ale wakacje to nie tylko odpoczynek.
Święto NMP Bolesnej - Patronki Apostolstwa Dobrej Śmierci

Dodano: 01.09.2018
Prośba Maryi w Kibeho [Afryka, Rwanda] o rozważanie Siedmiu Boleści na różańcu
Objawienia maryjne w Kibeho, trwały 8 lat (1981-1989).Maryja ukazała się trzem dziewczynom: 16-letniej uczennicy liceum katolickiego Alfonsinie Mumureke, 17-letniej Natalii Mukamazimpaka oraz 21-letniej Marii Mukangango.
Sacroklimaty. Maryja niejedno ma imię.

Dodano: 25.08.2018
Choć większość pielgrzymujących dotarła już na Jasną Górę, to sierpień kojarzący się z odwiedzaniem miejsc kultu religijnego wciąż trwa. Sanktuaria Maryjne, tak liczne w naszym kraju, kryją się w urokliwych zakątkach Polski.
Spływ kajakowy - Drawa 2018

Dodano: 18.08.2018
Również w tym roku grupa młodzieży z naszej parafii wolała spędzić wakacje w inny sposób niż leżenie na plaży i czterogwiazdkowe hotele. Wybrali szkołe przetrwania nad rzeką i w dziczy. W tym roku powróciliśmy na szlak naszej ulubionej rzeki, czyli Drawy. Zebrało się nas 26 osób, doświadczonych, ale też nie zabrakło nowicjuszy, którzy po raz pierwszy doświadczyli co to jest spływ kajakowy.
Ziemia Święta

Dodano: 11.08.2018
Tu, gdzie teraźniejszość łączy się z przeszłością, osiołek konkuruje z samochodami, tradycyjnie ubrani Beduini czy Chasydzi przechodzą obok swobodnie ubranych turystów, tu, gdzie mieszają się religie, tu, na tej Ziemi Bóg przemawia do wszystkich.
Wakacje z Bogiem - Trzęsacz 2018 - Nie bój się chcieć

Dodano: 04.08.2018
23 lipca 2018 w godzinach porannych rozpoczęliśmy naszą przygodę wakacyjną. O godz. 7 rozpoczeliśmy ją Eucharystią by potem zapakować się do autobusu by przejechać cały nasz kraj aż nad morze do Trzęsacza. Tematem tegorocznego Wyjazdu było hasło „Nie bój się chcieć“ zaczerpnięta z bajki dobrze znanej wszystkim dzieciom. i nie tylko.
Święty Jan Maria Vianney, kapłan

Dodano: 28.07.2018
Jan urodził się w rodzinie ubogich wieśniaków w Dardilly koło Lyonu 8 maja 1786 r. Do I Komunii przystąpił potajemnie podczas Rewolucji Francuskiej w 1799 r. Po raz pierwszy przyjął Chrystusa do swego serca w szopie, zamienionej na prowizoryczną kaplicę, do której wejście dla ostrożności zasłonięto furą siana. Ponieważ szkoły parafialne były zamknięte, nauczył się czytać i pisać dopiero w wieku 17 lat.
Najświętsza Maryja Panna z góry Karmel

Dodano: 14.07.2018
 Szkaplerz karmelitański 16 lipca

To wspomnienie zwraca nas ku Maryi objawiającej się na górze Karmel, znanej już z tekstów Starego Testamentu - z historii proroka Eliasza (1 Krl 17, 1 - 2 Krl 2, 25). W XII wieku po Chrystusie do Europy przybyli, prześladowani przez Turków, duchowi synowie Eliasza, prowadzący życie kontemplacyjne na Karmelu.
Trzecie objawienie: 13 lipca 1917

Dodano: 07.07.2018
W chwili trzeciego objawienia, mała szara chmurka zawisła nad zielonym dębem, słońce pociemniało, a orzeźwiająca bryza powiała w górach. Był sam środek lata. Manuel Marto, ojciec Hiacynty i Franciszka, jak sam to ujmuje, także usłyszał pobrzękiwanie podobne do brzęczenia much w pustym dzbanie. Wizjonerzy ujrzeli znajomy im już blask światła, a w chwilę później spostrzegli ponad krzewem Najświętszą Maryję Pannę.
Wakacje - Nie zapomnij o Bogu

Dodano: 16.06.2018
Pan Bóg jedzie z nami na wakacje, ale pod warunkiem że zamiast zostawić Go w domu, zabierzemy Go ze sobą. Pewnego razu, w czasie kazania do dzieci na temat wakacji, ośmioletni Piotrek zapytał mnie: "Czy Pan Bóg jeździ na wakacje?". Wywołało to falę śmiechu w całym kościele. Koledzy i koleżanki Piotrka śmiali się tak głośno i długo, że nie można było kontynuować kazania.