Odpust parafialny i jubileusz kapłaństwa

We wtorek 29.06.2021r. w naszej Wspólnocie odbył się odpust ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Sumie przewodniczył ks. Mikołaj Szczygieł, nasz rodak, który w tym roku obchodzi 10. rocznicę święceń kapłańskich, a kazanie okolicznościowe wygłosił ks. Piotr Jarosz proboszcz z Żywca Oczkowa.Kaznodzieja głosił również kazanie na mszy św. prymicyjnej Jubilata dziesięć lat temu.

Sumę odpustową poprzedziły życzenia składane Jubilatowi i Solenizantom przez Przedstawicieli Władzy lokalnej oraz poszczególnych Grup działających w Radziechowach i Wspólnot Parafialnych.

Msza św. zakończyła się odmówieniem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, procesją wokół kościoła, uroczystym odśpiewaniem Te Deum Laudamus i błogosławieństwem eucharystycznym.

Dodano: 02-07-2021

Boskie Dzieciątko - nowe życie

Dodano: 22.12.2019
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia – czas szczególny. Chyba nic tak nie łączy ludzi, jak właśnie te święta. Chciałabym się jednak skupić na tym, co w nich powinno nas łączyć w sposób wyjątkowy, najpiękniejszy.
Jubileusz 30-lecia otrzymania świeceń kapłańskich  naszego księdza Proboszcza Piotra Pokojnikowa

Jubileusz 30-lecia otrzymania świeceń kapłańskich naszego księdza Proboszcza Piotra Pokojnikowa

Dodano: 25.05.2019
W ostatnią niedzielę w naszej parafii przeżywaliśmy wielką uroczystość. Nasz ks. Proboszcz Piotr Pokojnikow przeżywał swoją okrągłą 30 rocznicę święceń kapłańskich. Dla naszej wspólnoty parafialnej, był i jest to powód do wielkiej radości, gdyż posługa kapłańska jest, nam wierzącym, bardzo potrzebna. Kapłan swoją posługą pomaga nam być bliżej Boga.
Dlaczego Matka Boża została ogłoszona Królową Polski?

Dodano: 28.04.2018
To nie Polacy wpadli na pomysł, aby obwołać Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski. To sama Maryja osobiście poprosiła, żeby Ją tak nazywać. Stało się to w Neapolu we Włoszech, w 1608 roku. Takie przesłanie otrzymał w czasie objawienia Włoch Giulio Mancinelli, jezuita, który żył na przełomie XVI i XVII wieku.
Światowy Dzień Chorego w Radziechowach

Dodano: 17.02.2018
11 lutego każdego roku jest obchodzony jako Światowy Dzień Chorego. Został on ustanowiony przez papieża Jana Pawła II, który sam cierpiał na wiele chorób, ale też ludzi chorych bardzo umiłował. Zawsze o nich pamiętał i wspierał swoimi modlitwami i różnymi inicjatywami. Wybrał ten dzień nie bez powodu.