Odpust parafialny i jubileusz kapłaństwa

We wtorek 29.06.2021r. w naszej Wspólnocie odbył się odpust ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Sumie przewodniczył ks. Mikołaj Szczygieł, nasz rodak, który w tym roku obchodzi 10. rocznicę święceń kapłańskich, a kazanie okolicznościowe wygłosił ks. Piotr Jarosz proboszcz z Żywca Oczkowa.Kaznodzieja głosił również kazanie na mszy św. prymicyjnej Jubilata dziesięć lat temu.

Sumę odpustową poprzedziły życzenia składane Jubilatowi i Solenizantom przez Przedstawicieli Władzy lokalnej oraz poszczególnych Grup działających w Radziechowach i Wspólnot Parafialnych.

Msza św. zakończyła się odmówieniem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, procesją wokół kościoła, uroczystym odśpiewaniem Te Deum Laudamus i błogosławieństwem eucharystycznym.

Dodano: 02-07-2021

Święty Józef - Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny

Dodano: 16.03.2019
W sprawie szczegółów życia św. Józefa musimy polegać na tym, co przekazały o nim Ewangelie. Poświęcają mu one łącznie 26 wierszy, a jego imię wymieniają 14 razy.
Trzecie objawienie: 13 lipca 1917

Dodano: 07.07.2018
W chwili trzeciego objawienia, mała szara chmurka zawisła nad zielonym dębem, słońce pociemniało, a orzeźwiająca bryza powiała w górach. Był sam środek lata. Manuel Marto, ojciec Hiacynty i Franciszka, jak sam to ujmuje, także usłyszał pobrzękiwanie podobne do brzęczenia much w pustym dzbanie. Wizjonerzy ujrzeli znajomy im już blask światła, a w chwilę później spostrzegli ponad krzewem Najświętszą Maryję Pannę.
Konieczność chrztu do zbawienia - teologia w pytaniach i odpowiedziach - ks. Michał Kaszowski

Dodano: 21.04.2018
Kościół, podejmujący naukę Jezusa Chrystusa, głosi, że chrzest jest konieczny do zbawienia. Powstaje zatem pytanie, czy wszyscy ludzie, którzy nie przyjęli sakramentu chrztu, zostaną potępieni?
Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

Dodano: 14.04.2018
15 kwietnia 2018 CO TO JEST BIBLIA? „Biblia, nazywana również Pismem Świętym - jest to zbiór ksiąg, stanowiących spójne przesłanie Boga do ludzi.
Wyróżnia się w niej:
Stary Testament - ogół ksiąg spisanych przed narodzeniem Jezusa,