Warszawa - Niepokalanów - Licheń - Kalisz w terminie 02 - 04.03.2018

1 dzień

wyjazd o godz.5.00 przejazd do Warszawy- grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz muzeum.
Następnie 2 godz. zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem; Starówka, Zamek Królewski –zewnątrz,
Katedra św. Jana Chrzciciela, Rynek Starego Miasta z pomnikiem Syrenki, Trakt Królewski: Kościół św. Anny, Ul. Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza

Lub zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Powstania Warszawskiego, jeżeli uda się zarezerwować
bilety, koszt 12 zł.
Przyjazd do Niepokalanowa Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej i św. Maksymiliana
M. Kolbego – Msza św. czas wolny, modlitwa, obiadokolacja. Nocleg na terenie klasztoru Dom
Pielgrzyma pok. 2,3,4 os z łazienką.

2 dzień

godz. 7.00 Msza Św., śniadanie, zwiedzanie Niepokalanowa oraz Misterium Męki Pańskiej.
Wyjazd z Niepokalanowa i przejazd do Lichenia Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej
Polski, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma pok. typu studio 3 + 3 z łazienką lub 3 + 4 z łazienką.
Ok. 2 godz. zwiedzanie z przewodnikiem; stara część Sanktuarium i bazylika, czas wolny,
Obiadokolacja,

3 dzień

śniadanie, czas wolny na modlitwę, godz. 10.00 Msza św. Ok. godz.11.30 wyjazd z Lichenia,
przejazd do Kalisza, Kościół św. Józefa z cudownym obrazem św. Rodziny.
W drodze powrotnej możliwość zamówienia obiadu ( zupa, drugie danie, kompot koszt 20 zł )
Powrót w godzinach wieczornych.
Cena: 310 zł kalkulacja na 50 osób

Cena obejmuje:
  • przejazd autokarem+ parkingi i opłaty
  • 2 noclegi ( 1 w Domu Pielgrzyma pok. 2,3,4 os z łazienką, 1 w Domu Pielgrzyma pok. typu studio 3 + 3 z łazienką lub 3 + 4 z łazienką
  • 2 obiadokolacje
  • 2 śniadania
  • ubezpieczenie NNW
  • przewodnik po Warszawie i Licheniu

Cena nie obejmuje:
  • muzeum bł. Ks. J. Popiełuszki – ofiara,
  • Bilet do Muzeum Powstania Warszawskiego 12 zł,
  • obiad 20 zł
Dodano: 20-01-2018

"Przyjaciele Najświętszego Sakramentu"

Dodano: 25.01.2020
Pierwszy rok przyjętego przez Episkopat programu duszpasterskiego. Jest on realizowany będzie pod hasłem "Wielka tajemnica wiary". Losy Kościoła zależą od uczestnictwa wiernych w Eucharystii – powiedział abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP, prezentując założenia nowego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2019-2022.
Św. Florian - święto naszych strażaków

Dodano: 12.05.2018
Dzień 4 maja w Kościele jest obchodzony jako święto św. Floriana męczennika. Jest on patronem przede wszystkim Strażaków, czyli tych, którzy śpieszą nam z pomocą w różnych sytuacjach. Są zawsze na posterunku. Są na STRAŻY.
Przyjęcie nowych członków do Scholi i Służby Liturgicznej

Dodano: 03.12.2017
Niedziela Chrystusa Króla jest dla każdego katolika ostatnia niedzielą roku liturgicznego. Jest wielkim świętem, w którym oddajemy cześć Chrystusowi Królowi Wszechświata. Ale w naszej wspólnocie parafialnej była to niedziela ważna i podniosła nie tylko z tego powodu.

Właśnie w tę niedziele na Mszy o godzinie 11:30 w uroczysty sposób włączeni do scholi i ministrantów zostali chłopcy i dziewczęta z naszej wspólnoty parafialnej.
O niezwykłej podróży do Sanktuariów Maryjnych Europy i innych pięknych miejsc

Dodano: 04.11.2017
W dniach od 6-19 października 2017 roku dane nam było uczestniczyć w pielgrzymce, która odbyła się pod duchowym przewodnictwem księdza dziekana Piotra Pokojnikowa oraz księdza dyrektora Marcina Suchanka, zorganizowanej przez Biuro Podróży "Bakcyl" z Bielska-Białej, którego właścicielami są p.p. Katarzyna i Jan Koniorowie. Pani Kasia była naszym pilotem.
Pielgrzymowanie znane jest od wielu setek lat. Dlaczego pielgrzymujemy? Co daje nam pielgrzymka? Najważniejszy jest jej aspekt duchowy, czyli podróż w głąb siebie. Pozwala otworzyć się na nowe i prowadzi do wewnętrznej przemiany.