XIV Tydzień Biblijny - Niedziela Biblijna - 1.05.2022

W dniach 1-7 maja 2022 przeżywamy Tydzień Biblijny. Jego celem jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w naszym osobistym życiu.
Dzisiejsza z 3 Niedzieli Wielkanocnej Ewangelia opisuje nam kolejne spotkanie Zmartwychwstałego Pana ze swymi uczniami. Apostołowie z Piotrem pracowali ciężko całą noc.Ale nic nie złowili. Spotkali się z niepowodzeniem, nawet z jakimś upokorzeniem. I oto właśnie w takiej sytuacji ich słabości i doświadczeń przychodzi do nich Jezus. Przychodzi ze swoją pomocą i miłością. Każe im zarzucić sieć precyzując nawet po której stronie łodzi i obiecuje, że im się powiedzie: „Zarzućcie sieć po prawej stronie łodzi, a znajdziecie”. Apostołowie zaufali słowu Chrystusa. Wykonali dokładnie nakaz Jezusa i uczynili to wyłącznie ze względu na słowo i obietnicę Jezusa. Bezwarunkowe zaufanie słowu Jezusa przekroczyło najśmielsze oczekiwania. Połów był tak obfity, że „z powodu mnóstwa ryb nie mogli wyciągnąć sieci”.
Sieci wypełniają się na słowo Pana. Bezowocny połów często zdarza się w naszym życiu. Dzieje się tak wówczas, gdy liczymy na własne siły i zdolności, kiedy działamy, choćby bardzo wiele, jak uczniowie którzy całą noc pracowali, ale bez Chrystusa. Iluż dramatów, cierpień, pomyłek i błędów uniknęlibyśmy gdybyśmy w naszym życiu bardziej wysłuchiwali się w słowo Boże, rozważali je, i nim się kierowali. Jezus pragnie abyśmy ufali Jego słowu i czynili wszystko zgodnie ze słowem Pański. Wtedy nasze prace i działania przyniosą obfite owoce.

Dodano: 30-04-2022

Święto Podwyższenia Krzyża

Dodano: 07.09.2022
Kiedy w roku 70 Jerozolima została zdobyta i zburzona przez Rzymian, rozpoczęły się wielkie prześladowania religii Chrystusa, trwające prawie 300 lat. Dopiero po ustaniu tych prześladowań matka cesarza rzymskiego Konstantyna, św. Helena, kazała szukać Krzyża, na którym umarł Pan Jezus. Po długich poszukiwaniach Krzyż odnaleziono. Co do daty tego wydarzenia historycy nie są zgodni; najczęściej podaje się rok 320, 326 lub 330,
16 lipca - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

Dodano: 08.07.2021
16 lipca przypada w liturgii Kościoła wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Dzień ten nazywany jest często dniem Matki Bożej Szkaplerznej, gdyż bezpośrednio wiąże się z nabożeństwem szkaplerza.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dodano: 19.05.2021
Pięćdziesiątego dnia po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus zesłał Ducha Świętego na Maryję i Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku, wypełniając tym samym swoją obietnicę: "Gdy przyjdzie Duch Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie" (J 15, 26). W dniu Pięćdziesiątnicy Kościół, ożywiony Duchem Świętym, rozpoczyna przepowiadanie radosnej nowiny o zbawieniu wszystkim narodom.
Środowiskowy Klub Samopomocy "Pod skrzydłem Anioła"

Dodano: 15.02.2020
ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY "POD SKRZYDŁEM ANIOŁA" PROWADZONY PRZEZ FUNDACJĘ "PER CORDA" W RADZIECHOWACH NASZA MISJA: ...Słysząc od dawna, wołanie o POMOC - My też pomagamy, WOŁAĆ…