Światowy Dzień Chorego w Radziechowach

11 lutego każdego roku jest obchodzony jako Światowy Dzień Chorego. Został on ustanowiony przez papieża Jana Pawła II, który sam cierpiał na wiele chorób, ale też ludzi chorych bardzo umiłował. Zawsze o nich pamiętał i wspierał swoimi modlitwami i różnymi inicjatywami. Wybrał ten dzień nie bez powodu.
11 lutego Kościół obchodzi wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to miejsce w którym Maryja ukazała się i przekazała swoje orędzie dla całego świata. Do tego znanego Sanktuarium przybywają rzesze pielgrzymów, a wśród nich wielu chorych i cierpiących. Chcą doświadczyć uzdrowienia zarówno cielesnego jak i duchowego.

W naszej parafii został zorganizowany dzień chorego w sobotę, dzień poprzedzający wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Wielu chorych przybyło, wraz ze swoimi bliskmi i opiekunami, do naszej świątyni by uczestniczyć we Mszy Świętej odprawianej w intencji chorych z naszej wspólnoty parafialnej oraz tych którzy się chorymi opiekują. Przybyli pomimo choroby i cierpienia, dzięki wsparciu swoich bliskich.

Ksiądz Sławomir podkreślił w kazaniu wymiary cierpienia i choroby i trud znoszenia ich w dniu codziennym. Nasze ludzkie cierpienie łączy się z cierpieniem Jezusa na Krzyżu. Osoby cierpiące w konkretny widoczny sposób biorą krzyż Jezusa na swoje barki i ofiarują swe cierpienia we wszystkich intencjach Kościoła i świata.

Podczas Mszy został udzielony wszystkim chorym sakrament namaszczenia, sakrament ustanowiony przez Jezusa, ku pokrzepieniu duszy i ciała. „Przez to Świete Namaszczenie Niech Bóg w Swoim nieskończonym miłosierdziu wspomoże Ciebie łaską Ducha Świetego. Pan, który odpuszcza Ci grzechy niech Cię wybawi i łaskawie podźwignie.“ Sakrament namaszczenia podczas tej Eucharystii przyjęło 111 osób.

Po zakończonej Eucharystii wszyscy chorzy zostali zaproszeni na plebanię na kawę i ciasto. Cały poczęstunek został przygotowany przez Zespół Charytatywny, działający przy naszej parafii. Nawet kilka osób było przygotowanych na spotkanie przy stole ponieważ mieli ze sobą spiewniki ludowe. Zabrzmiał głos piosenek ludowych i góralskich. Księża z racji delikatnej różnicy wieku troche gubili się w tekście, ale przy pomocy innych szybko wracali na dobre ścieżki tekstu i melodii. Była to świetna okazja żeby razem spędzić troche czasu i porozmawiać ze swoimi znajomymi i przyjaciółmi.
Do zobaczenia za rok na kolejnym Dniu Chorego.

Dzień CHorego 2018 1

Dzień Chorego 2018 2
Dodano: 17-02-2018

Różaniec - metoda kontemplacji

Dodano: 01.10.2021
Różaniec jest tylko metodą kontemplacji. Jako metodę należy go stosować, mając na względzie cel, a nie może on stać się celem samym w sobie. (RVM, 28) Te słowa Czcigodnego Sługi Bożego Jana Pawła II przypominają nam o istocie modlitwy różańcowej, czyli o rozważaniu Słowa Bożego. Samo zaś tak rytmiczne, wręcz melodyjne powtarzanie „zdrowasiek” jest jedynie metodą, która prowadzi do celu, czyli do kontemplacji.

Dzień św. Floriana - Msza Święta w intencji Strażaków

Dodano: 12.05.2019
Co roku na początku maja w naszej miejscowości i parafii ma miejsce wielka uroczystość. Związana jest ona ze wspomnieniem św. Floriana , patrona Strażaków. (o św. Florianie mogliśmy przeczytać w zeszłotygodniowej gazetce).
Święty Jan Maria Vianney, kapłan

Dodano: 28.07.2018
Jan urodził się w rodzinie ubogich wieśniaków w Dardilly koło Lyonu 8 maja 1786 r. Do I Komunii przystąpił potajemnie podczas Rewolucji Francuskiej w 1799 r. Po raz pierwszy przyjął Chrystusa do swego serca w szopie, zamienionej na prowizoryczną kaplicę, do której wejście dla ostrożności zasłonięto furą siana. Ponieważ szkoły parafialne były zamknięte, nauczył się czytać i pisać dopiero w wieku 17 lat.
Warszawa - Niepokalanów - Licheń - Kalisz w terminie 02 - 04.03.2018

Dodano: 20.01.2018
1 dzień wyjazd o godz.5.00 przejazd do Warszawy- grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz muzeum.
Następnie 2 godz. zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem; Starówka, Zamek Królewski –zewnątrz,
Katedra św. Jana Chrzciciela, Rynek Starego Miasta z pomnikiem Syrenki, Trakt Królewski: Kościół św. Anny, Ul. Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza