Światowy Dzień Chorego w Radziechowach

11 lutego każdego roku jest obchodzony jako Światowy Dzień Chorego. Został on ustanowiony przez papieża Jana Pawła II, który sam cierpiał na wiele chorób, ale też ludzi chorych bardzo umiłował. Zawsze o nich pamiętał i wspierał swoimi modlitwami i różnymi inicjatywami. Wybrał ten dzień nie bez powodu.
11 lutego Kościół obchodzi wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to miejsce w którym Maryja ukazała się i przekazała swoje orędzie dla całego świata. Do tego znanego Sanktuarium przybywają rzesze pielgrzymów, a wśród nich wielu chorych i cierpiących. Chcą doświadczyć uzdrowienia zarówno cielesnego jak i duchowego.

W naszej parafii został zorganizowany dzień chorego w sobotę, dzień poprzedzający wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Wielu chorych przybyło, wraz ze swoimi bliskmi i opiekunami, do naszej świątyni by uczestniczyć we Mszy Świętej odprawianej w intencji chorych z naszej wspólnoty parafialnej oraz tych którzy się chorymi opiekują. Przybyli pomimo choroby i cierpienia, dzięki wsparciu swoich bliskich.

Ksiądz Sławomir podkreślił w kazaniu wymiary cierpienia i choroby i trud znoszenia ich w dniu codziennym. Nasze ludzkie cierpienie łączy się z cierpieniem Jezusa na Krzyżu. Osoby cierpiące w konkretny widoczny sposób biorą krzyż Jezusa na swoje barki i ofiarują swe cierpienia we wszystkich intencjach Kościoła i świata.

Podczas Mszy został udzielony wszystkim chorym sakrament namaszczenia, sakrament ustanowiony przez Jezusa, ku pokrzepieniu duszy i ciała. „Przez to Świete Namaszczenie Niech Bóg w Swoim nieskończonym miłosierdziu wspomoże Ciebie łaską Ducha Świetego. Pan, który odpuszcza Ci grzechy niech Cię wybawi i łaskawie podźwignie.“ Sakrament namaszczenia podczas tej Eucharystii przyjęło 111 osób.

Po zakończonej Eucharystii wszyscy chorzy zostali zaproszeni na plebanię na kawę i ciasto. Cały poczęstunek został przygotowany przez Zespół Charytatywny, działający przy naszej parafii. Nawet kilka osób było przygotowanych na spotkanie przy stole ponieważ mieli ze sobą spiewniki ludowe. Zabrzmiał głos piosenek ludowych i góralskich. Księża z racji delikatnej różnicy wieku troche gubili się w tekście, ale przy pomocy innych szybko wracali na dobre ścieżki tekstu i melodii. Była to świetna okazja żeby razem spędzić troche czasu i porozmawiać ze swoimi znajomymi i przyjaciółmi.
Do zobaczenia za rok na kolejnym Dniu Chorego.

Dzień CHorego 2018 1

Dzień Chorego 2018 2
Dodano: 17-02-2018

Msza św. odpustowa i jubileuszowa ojca Rufina Juraszka OFM

Dodano: 06.07.2019
W sobotę 29 czerwca br. przeżywaliśmy w naszej Wspólnocie odpust parafialny. Sumie przewodniczył Ojciec Rufin Juraszek OFM, nasz rodak, który w tym roku obchodzi swoje 80-te urodziny oraz jubileusz 50 lat kapłaństwa.
11 listopada - Święty Marcin z Tours, biskup,  patron naszej parafii

11 listopada - Święty Marcin z Tours, biskup, patron naszej parafii

Dodano: 03.11.2018
Marcin urodził się ok. 316 r. w Panonii, na terenie dzisiejszych Węgier, w rodzinie pogańskiej. Jego ojciec był rzymskim trybunem wojskowym. Prawdopodobnie imię Martinus pochodzi od Marsa, boga wojny. Przez wieki powstało tak wiele życiorysów Marcina i legend, że dziś trudno ustalić fakty.
Spływ kajakowy - Drawa 2018

Dodano: 18.08.2018
Również w tym roku grupa młodzieży z naszej parafii wolała spędzić wakacje w inny sposób niż leżenie na plaży i czterogwiazdkowe hotele. Wybrali szkołe przetrwania nad rzeką i w dziczy. W tym roku powróciliśmy na szlak naszej ulubionej rzeki, czyli Drawy. Zebrało się nas 26 osób, doświadczonych, ale też nie zabrakło nowicjuszy, którzy po raz pierwszy doświadczyli co to jest spływ kajakowy.