Pielgrzymka wypominkowa - Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie - 24.09.2022

W tym roku nasza pielgrzymka wypominkowa udała się do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski Matki Ziemi Świętokrzyskiej, aby modlić się w czasie Mszy św. oraz Drogi Krzyżowej w intencji zmarłych Parafian, z naszych rodzin, dobrodziejów, kapłanów, sióstr zakonnych i wszystkich polecanych w wypominkach w ciągu roku.

Sanktuarium w Kałkowie-Godowie

Zaczątkiem Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski Matki Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie-Godowie była niewielka kaplica wzniesiona w 1971 roku. Dwupoziomowy kościół, usytuowany przy wejściu na teren Sanktuarium wybudowany został w latach 1983-88. Umieszczona w nim została kopia cudownego obrazu Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski z Lichenia.
Nad całością góruje monumentalna Golgota wznosząca się na wysokość 33 metrów. Wewnątrz znajdują się kaplice upamiętniające wydarzenia historyczne i wybitne postaci narodu polskiego. Na rozległym terenie Sanktuarium znajdują się także między innymi: Szopka Betlejemska, Dom. im. Jana Pawła II, Droga Krzyżowa, ołtarz polowy, kapliczki różańcowe. Działają tu ponadto: Ośrodek Rehabilitacji i Terapii Zajęciowej (Wioska Dziecięca), Dom Opieki dla Osób Starszych i Dom Opieki Paliatywnej dla chorych im. Sue Ryder. Na odwiedzających to miejsce czeka obszerny Dom Pielgrzyma. W pewnym oddaleniu od głównego zespołu Sanktuarium, nad brzegiem zbiornika wodnego „Wióry” znajduje zespół domków-eremów w których można odpocząć od zgiełku cywilizowanego świata.

Dodano: 23-09-2022

Rocznica poświęcenia kościoła własnego

Dodano: 27.10.2022
Kościół pw. św. Marcina w Radziechowach Radziechowy, wieś, jedna z najstarszych osad na żywiecczyźnie licząca ponad 600 lat, położona jest po lewej stronie Soły, wzdłuż wąwozu, na trasie zwanej "Drogą Cesarską", obecnie droga Żywiec - Zwardoń. W swojej długiej historii wieś doświadczyła wielu tragicznych wypadków. Jak wynika z dokumentów i kronik, podczas najazdu Szwedów w 1656 r. prawie doszczętnie wieś spalono i wymordowano za udział Górali w walkach o obronę Częstochowy.
Przymierze Dwóch Serc

Dodano: 17.06.2022
Od pierwszej chwili wcielenia istnieje ścisła więź i wspólnota między Sercem Maryi i Sercem Jej Syna. Kult Najświętszego Serca Jezusa niemal od samego początku zwrócił uwagę na Serce Maryi, które również z biegiem czasu stało się przedmiotem kultu w Kościele. Ten fakt możemy obserwować zarówno w refleksji teologicznej, jak i w doświadczeniach wielu świętych w Kościele.
O podróży do świętych miejsc na polskiej ziemi

Dodano: 19.05.2019
Kolejna parafialna pielgrzymka odbyła się do wschodniej i północnej części naszego kraju, do miejsc o szczególnych walorach religijnych.
Na pewno warto poznać, bądź przypomnieć sobie te święte miejsca z ich niezwykłą historią. Pięciodniowa trasa prowadziła nas przez Kodeń, Pratulin, Grabarkę, Kruszyniany, Świętą Wodę, Sokółkę, Bohoniki, Różanystok, Świętą Lipkę, Gietrzwałd oraz Toruń.
Zawody ministrantów i lektorów w naszej Diecezji BoskoCup sezon 2018/2019

Dodano: 09.02.2019
W zdrowym ciele zdrowy duch. To przysłowie jest nam wszystkim doskonale znane. Pewnie słyszeliśmy o tym wiele razy. Możemy się z tym zgadzać albo i nie. Ale ja uważam, że coś w tym stwierdzeniu jest.