Św. Florian - święto naszych strażaków

StrażacyDzień 4 maja w Kościele jest obchodzony jako święto św. Floriana męczennika. Jest on patronem przede wszystkim Strażaków, czyli tych, którzy śpieszą nam z pomocą w różnych sytuacjach. Są zawsze na posterunku. Są na STRAŻY.

W naszej wspólnocie parafialnej uroczyste obchody Święta Strażaków odbyły się w niedzielę 6 maja na Mszy o godzinie 11:30. Mszy przewodniczył ks. Marcin Suchanek.

Do kościoła tłumnie przybyli strażacy w mundurach, poczty sztandarowe Strażaków, Górników i Związku Podhalan. Przy dźwiękach muzyki płynącej z płuc orkiestry wmaszerowali do naszej świątyni. Eucharystia w intencji Strażaków i ich rodzin wyrażała dziękczynenie za ich posługę i była okazją do poproszenia o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę ich patrona św. Floriana.

Ta uroczystość jest okazją dla wszystkich parafian i mieszkańców Radziechów do tego, aby podziękowali Strażakom za ich całoroczną służbe i trzymanie warty nad naszymi domostwami. Ale nie tylko. Mogliśmy usłyszeć o tym jak to powołanie, bo nie można mówić tu o pracy, jest wielkim zadaniem w duchu odpowiedzialności za siebie i innych. Często ryzykując własne życie ratują drugiego człowieka.

Patrząc na nich mogliśmy zobaczyć dumnych stojących na baczność strażaków w pięknych mundurach. Ale na codzień oni tak nie wyglądają. Są brudni, smierdzący dymem, pokrwawieni, pokrzywieni przez wysiłek by dotrzeć w jaknajtrudniejsze miejsca. Opuszczają swoje domy, swoich bliskich na dźwięk syreny by iść walczyć z wszystkimi żywiołami: ogniem, wodą, wiatrem, ziemią. Są zawsze tam gdzie najniebezpieczniej. Są na pierwszej linii ognia. Zawsze gotowi, Zawsze na wezwanie. Zawsze wierni swoim przyżeczeniom jako strażacy.

My, jako mieszkańcy Radziechów, powinniśmy zawsze o nich pamiętać i potrafić zauważyć i docenić ich wysyłek dla naszej społeczności. Dziękujmy Panu Bogu i św. Florianowi za to, że mamy takich strażaków. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, aby zawsze cali i zdrowi wracali do swoich bliskich.
Dodano: 12-05-2018

Odpusty w Kościele

Dodano: 21.10.2021
Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. W sakramencie pojednania grzesznik otrzymuje przebaczenie wyznanych grzechów, za które szczerze żałuje. Dzięki temu może on osiągnąć wieczne zbawienie. Uzyskane przebaczenie nie uwalnia jednak od kar doczesnych (czasowych), które spotykają nas za życia lub po śmierci w czyśćcu.
Trójca Święta

Dodano: 25.05.2021
Wiara w jednego Boga w trzech Osobach jest jednym z najbardziej specyficznych elementów chrześcijaństwa. Żadna inna religia tej tajemnicy nie podaje do wierzenia. Istnienie Trójcy Świętej jest dogmatem naszej wiary. Samym ludzkim rozumem nie doszlibyśmy do tej prawdy. Objawił nam to Jezus Chrystus. Jest wiele miejsc, na których Pan Jezus mówi o swoim Ojcu jako odrębnej Osobie-Bogu.
13 września rozpoczyna się Tydzień Wychowania

Dodano: 12.09.2020
Tydzień Wychowania to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego KEP, obchodzony jest rokrocznie we wrześniu, w tym roku po raz 10. Ma być to wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci oraz zwracać uwagę, że proces wychowania pełni ważną rolę w szukaniu prawdy. Tygodniowi Wychowania towarzyszy co roku list pasterski Episkopatu Polski.
Środa Popielcowa i Wielki Post

Dodano: 10.02.2018
W tym roku w 14 lutego wypada Środa Popielcowa jest to dzień, który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Ta uroczystość ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia.