Boże Ciało 2018

„Kto spożywa Moje Ciało i pije Moją Krew ma życie wieczne.“

Boże Ciało 2018Taką obietnicę daje nam Jezus na kartach Ewangelii. On zostawił nam swoje Ciało i Krew, jako pokarm dla nas, na drodze do Jego Królestwa. Pokrzepia nasze dusze, abyśmy nie osłabli w drodze i w walce z pokusami złego Ducha. Jako chrześcijanie, wpatrując się w białą hostię, widzimy nie tylko chleb, ale oczami wiary widzimy prawdziwe Ciało Jezusa.
Ta obecność Jezusa pod postacią chleba przypomina nam o tym, że Jezus chce być blisko nas, wspierać nas i towarzyszyć w trudach codzienności. My możemy Mu podziękować za Jego Ciało i Krew. W jaki spósób? Poprzez na przykład świadectwo wiary. Mogliśmy to uczynić poczas Uroczystości Najświetszego Ciała i Krwi Pana Jezusa potocznie zwanego Bożym Ciałem. Jezus Eucharystyczny wychodzi poza mury kościoła, by błogosławić nam pośród naszych ulic i domostw. Wyruszyliśmy w procesji za Jezusem, by prosić go o błogosławieństwo dla nas i naszych rodzin. Uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii jest wspaniałą manifestacją naszej pobożności i wiary i zaangażowania w tę wiarę. Rzesze naszych parafian i przybyłych gości podażało za Jezusem. Panie w strojach ludowych niosące feretrony i sztandary, strażacy i górnicy niosący figurę Matki Bożej, górale niosący baldachim, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące na dzwonkach, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, sztandary Górników, Strażaków, Górali, Róż Różańcowych, Szkoły oraz tłumy wyznawców Jezusa.

W tym roku, w rytm przygrywającej nam Orkiestry Radziechowskiej, wyruszyliśmy trasą, którą ostatnia procesja Bożego Ciała przebiegała kilkanaście lat temu, jeszcze kiedy proboszczem był ks. Prał. Stanisław Gawlik. Mieszkańcy placów, przez które wędrowaliśmy z Jezusem, udekorowali ją znakomicie poświęcając swoją pracę i swój czas. Przygotowali cztery przepiękne ołtarze, z których Jezus nam błogosławił. Modliliśmy się za całą parafię, za mieszkańców placów i rodzin, które przygotowały ołtarze i dekoracje drogi.

Ale procesja Bożego Ciała to nie koniec. Przez kolejne osiem dni przeżywaliśmy oktawę tejże uroczystości. Codziennie rano i wieczorem odbywały się procesje eucharystyczne, na które licznie przybywali nasi parafianie, i duzi i mali. Punktem kulmanacyjnym oktawy jest jej ostatni dzień. Święcimy wtedy zioła i kwiaty przyniesione do kościoła, aby były dla nas siłą i lekarstwem. Po mszy wieczornej odbyło się specjalne błogosławieństwo dzieci, które licznie razem ze swoimi bliskimi, przybyły do kościoła na zakończenie oktawy. Każdy mały wyznawca wiary w Jezusa po błogosławieństwie otrzymał czekoladę z okazji dnia dziecka oraz dziękując za obecność i zaangażowanie w oktawe Bożego Ciała. Pewnie część z nich nim dotarła do domu już miała oznaki na buzi, że czekolada była dobra

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA POMOC I ZAANGAŻOWANIE W UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA ORAZ OKTAWE
Dodano: 09-06-2018

Trójca Święta

Dodano: 25.05.2021
Wiara w jednego Boga w trzech Osobach jest jednym z najbardziej specyficznych elementów chrześcijaństwa. Żadna inna religia tej tajemnicy nie podaje do wierzenia. Istnienie Trójcy Świętej jest dogmatem naszej wiary. Samym ludzkim rozumem nie doszlibyśmy do tej prawdy. Objawił nam to Jezus Chrystus. Jest wiele miejsc, na których Pan Jezus mówi o swoim Ojcu jako odrębnej Osobie-Bogu.
Boże Ciało 2020

Dodano: 12.06.2020
Tegoroczne Boże Ciało w wyjątkowych okolicznościach...
Trójca Święta

Dodano: 06.06.2020
Tydzień św. Krzysztofa

Dodano: 20.07.2019
W dniach 21-28 lipca 2018 będzie obchodzony 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.