Boże Ciało 2018

„Kto spożywa Moje Ciało i pije Moją Krew ma życie wieczne.“

Boże Ciało 2018Taką obietnicę daje nam Jezus na kartach Ewangelii. On zostawił nam swoje Ciało i Krew, jako pokarm dla nas, na drodze do Jego Królestwa. Pokrzepia nasze dusze, abyśmy nie osłabli w drodze i w walce z pokusami złego Ducha. Jako chrześcijanie, wpatrując się w białą hostię, widzimy nie tylko chleb, ale oczami wiary widzimy prawdziwe Ciało Jezusa.
Ta obecność Jezusa pod postacią chleba przypomina nam o tym, że Jezus chce być blisko nas, wspierać nas i towarzyszyć w trudach codzienności. My możemy Mu podziękować za Jego Ciało i Krew. W jaki spósób? Poprzez na przykład świadectwo wiary. Mogliśmy to uczynić poczas Uroczystości Najświetszego Ciała i Krwi Pana Jezusa potocznie zwanego Bożym Ciałem. Jezus Eucharystyczny wychodzi poza mury kościoła, by błogosławić nam pośród naszych ulic i domostw. Wyruszyliśmy w procesji za Jezusem, by prosić go o błogosławieństwo dla nas i naszych rodzin. Uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii jest wspaniałą manifestacją naszej pobożności i wiary i zaangażowania w tę wiarę. Rzesze naszych parafian i przybyłych gości podażało za Jezusem. Panie w strojach ludowych niosące feretrony i sztandary, strażacy i górnicy niosący figurę Matki Bożej, górale niosący baldachim, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące na dzwonkach, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, sztandary Górników, Strażaków, Górali, Róż Różańcowych, Szkoły oraz tłumy wyznawców Jezusa.

W tym roku, w rytm przygrywającej nam Orkiestry Radziechowskiej, wyruszyliśmy trasą, którą ostatnia procesja Bożego Ciała przebiegała kilkanaście lat temu, jeszcze kiedy proboszczem był ks. Prał. Stanisław Gawlik. Mieszkańcy placów, przez które wędrowaliśmy z Jezusem, udekorowali ją znakomicie poświęcając swoją pracę i swój czas. Przygotowali cztery przepiękne ołtarze, z których Jezus nam błogosławił. Modliliśmy się za całą parafię, za mieszkańców placów i rodzin, które przygotowały ołtarze i dekoracje drogi.

Ale procesja Bożego Ciała to nie koniec. Przez kolejne osiem dni przeżywaliśmy oktawę tejże uroczystości. Codziennie rano i wieczorem odbywały się procesje eucharystyczne, na które licznie przybywali nasi parafianie, i duzi i mali. Punktem kulmanacyjnym oktawy jest jej ostatni dzień. Święcimy wtedy zioła i kwiaty przyniesione do kościoła, aby były dla nas siłą i lekarstwem. Po mszy wieczornej odbyło się specjalne błogosławieństwo dzieci, które licznie razem ze swoimi bliskimi, przybyły do kościoła na zakończenie oktawy. Każdy mały wyznawca wiary w Jezusa po błogosławieństwie otrzymał czekoladę z okazji dnia dziecka oraz dziękując za obecność i zaangażowanie w oktawe Bożego Ciała. Pewnie część z nich nim dotarła do domu już miała oznaki na buzi, że czekolada była dobra

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA POMOC I ZAANGAŻOWANIE W UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA ORAZ OKTAWE
Dodano: 09-06-2018

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Dodano: 19.11.2021
Uroczystość Chrystusa Króla do liturgii wprowadził papież Pius XI encykliką Quas Primas z 11 grudnia 1925 r. na zakończenie roku jubileuszowego. Nakazał wtedy, aby we wszystkich kościołach tego dnia po głównym nabożeństwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówić litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu.
Patronowie diezecji bielsko-żywieckiej - św. Maksymilian Maria Kolbe

Dodano: 05.08.2021
Święty Maksymilian Maria Kolbe Rajmund Kolbe urodził się 8 stycznia 1894 roku w Zduńskiej Woli koło Łodzi. Rodzice, Juliusz i Marianna z Dąbrowskich, należeli do III Zakonu św. Franciszka. Trudnili się tkactwem chałupniczym, ale z powodu ciężkich warunków materialnych musieli zwinąć warsztat i przenieść się najpierw do Łodzi, a potem do Pabianic. Tam ojciec podjął pracę w fabryce; matka prowadziła sklepik, dorabiając sobie jako położna.
Dar Dzieci Pierwszokomunijnych z Radziechów dla dzieci z Afryki

Dodano: 11.06.2021
Dzieci, które po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we Mszy Świętej w naszej parafii 8 maja 2021r., wdzięczne Bogu za dar przyjęcia Pana Jezusa do swojego serca, złożyły dar na misje. Ofiara pieniężna została przekazana siostrom  misjonarkom ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Siostry wyrażają swoją wdzięczność w przesłanym liście.
Trzecie objawienie: 13 lipca 1917

Dodano: 07.07.2018
W chwili trzeciego objawienia, mała szara chmurka zawisła nad zielonym dębem, słońce pociemniało, a orzeźwiająca bryza powiała w górach. Był sam środek lata. Manuel Marto, ojciec Hiacynty i Franciszka, jak sam to ujmuje, także usłyszał pobrzękiwanie podobne do brzęczenia much w pustym dzbanie. Wizjonerzy ujrzeli znajomy im już blask światła, a w chwilę później spostrzegli ponad krzewem Najświętszą Maryję Pannę.