Wakacje z Bogiem - Trzęsacz 2018 - Nie bój się chcieć

23 lipca 2018 w godzinach porannych rozpoczęliśmy naszą przygodę wakacyjną. O godz. 7 rozpoczeliśmy ją Eucharystią by potem zapakować się do autobusu by przejechać cały nasz kraj aż nad morze do Trzęsacza. Tematem tegorocznego Wyjazdu było hasło „Nie bój się chcieć“ zaczerpnięta z bajki dobrze znanej wszystkim dzieciom. i nie tylko.
Zwierzogród. Bajka bardzo pozytywna i ukrywająca w sobie wiele aspektów i lekcji dla każdego z nas. Prowadzili nas przez nią jej bohaterowie: Judy, Nick i Flash. Oprócz tematyki bajki podczas dnia i codziennej Eucharystii był czas na wiele atrakcji. Nad morzem o nie nie trudno. Plaża i kąpiel w morzu. Woda na prawde była ciepła i bez sinic ;) Pod okiem Ratownika Tomka kąpiel była wesoła i bezpieczna i z odrobiną musztry gdy boja była w tyle. Piaszczysta plaża dała pole do popisu. Konkurs zamków poderwał z ręczników wszystkich. Nie obeszło się bez kopania dzury by zakopać jednego z uczestników.

Oczywiście plażowanie ton ie tylko. Odbyły się wycieczki do Kołobrzegu na rejs statkiem pirackim. Wiatr z nad morza ochładzał nas w tym upale. Wspieliśmy się na latarnię morksą w Niechorzu oraz powariowaliśmy w wesołym miasteczku w Rewalu. Nawet wielcy wymiękali i piszczeli jak małe dziewczynki.

Na dwa dni przybył do nas ksiądz Proboszcz. Zaprosiliśmy go do naszego Zwierzogrodu by stał się jego mieszkańcem. Ksiądz proboszcz wiedział że przyjeżdza do dzieci które w upalne dni lubią najbardziej LODY. Wiec po kolacji podczas spaceru na zachód słońca zaprosił nas wszystkich na pyszne lody.

Hm… Gdzie jeszcze byliśmy? No przecież. Jeszcze park linowy, który przyniósł wiele emocji i wrażeń. Wielość tras na różnym poziomie trudności spowodowała że nasza cała grupa rozbiegła się po linach, siatkach i innych przeszkodach do pokonania. Adrenalina na pewno podskoczyła.

Wszyscy pozostali mieszkańcy i kuracjusze Trzęsacza byli pod wrażeniem naszej grupy. Zawsze weseli, uśmiechnięci, w słynych niebieskich kapeluszach, rozśpiewani. To był nasz znak rozpoznawczy. Przy posiłkach podczas modlitwy telefony szły w ruch by nagrać nasz śpiew.

Pogoda Bajka. Słońce non stop. No ciut pokropiło w wesołym miasteczku, ale nie przeszkodziło to nam w zabawie.
Czas wyjazdu szybko minął i nie spostrzegliśmy, że już trzeba było myśleć o powrocie. Tesknimy już za Trzęsaczem i Zwierzogrodem. Ten wyjazd na pewno zostanie nam głęboko w pamięci.
Dziękuje Wszystkim tym, którzy wsparli i pomogli w zorganizowaniu i przeżyciu wyjazdu do Trzęsacza. Dziękujemy ks. Proboszczowi, Ofiarodawcom i sponsorom. Dziekuje Wychowawcom i animatorom w pomocy i przygotowaniu wyjazdu: Kasi, Bożenie, Paulinie, Agacie, Kindze, Klaudii, Darkowi, Jakubowi. Dzięki nim atmosfera na wyjeżdzie była wspaniała.

Do zobaczenia za rok
Dodano: 04-08-2018

Dzień Środków Społecznego Przekazu - III niedziela września

Dodano: 12.09.2022
Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu jest jedynym tego typu przedsięwzięciem o międzynarodowym zasięgu, zaproponowanym przez Sobór Watykański II, który w Dekrecie o środkach społecznego przekazu Inter mirifica z 4 grudnia 1963 r. (w punkcie 18) oświadczył: "W celu skuteczniejszego umacniania różnorodnych form apostolstwa w zakresie środków społecznego przekazu, zgodnie z postanowieniem biskupów, należy ustanowić we wszystkich diecezjach świata dzień,
11 lutego - Światowy Dzień Chorego

Dodano: 02.02.2022
1 lutego br. po raz kolejny obchodzony będzie Światowy Dzień Chorego. Ustanowił go Jan Paweł II dnia 13 maja 1992 r. w liście do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia - kard. Fiorenzo Angeliniego. Wyznaczył wówczas jego datę na 11 lutego - wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Pierwszy taki dzień obchodzono właśnie w tym francuskim sanktuarium maryjnym. Podobnie będzie i w tym roku.
Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki

Dodano: 30.12.2021
Pierwszy dzień nowego roku kalendarzowego to Uroczystość Maryi Panny Bożej Rodzicielki. Słusznie Kościół wybrał dzień 1 stycznia dla uczczenia tajemnicy Bożego macierzyństwa Maryi, która kryje w sobie spełnienie obietnicy przyjścia Mesjasza i wprowadza w ludzki świat Bożą Naturę.
Sierpień to nie miesiąc trzeźwości, lecz miesiąc abstynencji

Dodano: 28.07.2021
– Mówi się, że sierpień to „miesiąc trzeźwości”. Nieprawda, miesiącami trzeźwości są wszystkie miesiące roku. Natomiast Episkopat podkreśla, że jest to „miesiąc abstynencji”. Trzeźwość musimy zachować zawsze, bo upicie się jest grzechem.