Spływ kajakowy - Drawa 2018

Również w tym roku grupa młodzieży z naszej parafii wolała spędzić wakacje w inny sposób niż leżenie na plaży i czterogwiazdkowe hotele. Wybrali szkołe przetrwania nad rzeką i w dziczy. W tym roku powróciliśmy na szlak naszej ulubionej rzeki, czyli Drawy. Zebrało się nas 26 osób, doświadczonych, ale też nie zabrakło nowicjuszy, którzy po raz pierwszy doświadczyli co to jest spływ kajakowy.

Przybyliśmy na plaże w Czaplinku by z tego miejsca rozpocząć przygodę z kajakiem. No na początku różnie nam szło bo kajak nie chciał słuchać i płynać tam gdzie my byśmy tego chcieli przez wiatr i fale ale pokonaliśmy to pierwsze ale i nie ostatnie jezioro. Po dotarciu do pól namiotowych był czas na rozbicie namiotów, wykąpanie się w rzece, bo prysznice były tylko dwa razy. Część osób, które w danym dniu miały dyżur przygotowywało nam posiłek. Po przepłynieciu kilkunastu czy kilkudziesieciu kilometrów taki posiłek znikał szybko ze stołu.

Oczywiście nie brakło czasu na rekreacje i zabawy. Całe popołudnie mieliśmy dla siebie. Czas wspólnie spędzony na polu był zawsze wykorzystany w 100 procentach, nie było czasu na nude.
Pogoda? Hm. No myślę że nie mamy co narzekać bo tylko raz deszczyk nas przywitał rano no i raz brakło nam 15 minut na rozbicie wszystkich namiotów i przyszła burza. Udało nam się schronić pod wiatami i przeczekać burzę.

Nie zabrakło przygód na wodzie. Ciągłe szuwary, wystające gałęzie urozmaicały nam pokonywanie nastepnych kilometrów. Tegoroczny spływ kajakowy był bogaty w wywrotki kajakowe. Bo aż 4, z czego 3 w tym samym miejscu. Nikomu nic się nie stało. Wywrotowcy byli cali i zdrowi. No ok, ciut zmoknięci, no ale w końcu spływ kajakowy to przygoda z wodą. Podczas przewrotek popłynęło troche rzeczy: klapek, okularki, jabłko i inne.

Plynęliśmy przez malownicze tereny Drawieńskiego Parku Narodowego, podziwiając piękno przyrody. Wielość przeszkód może na początku sprawiała nam problemy, ale już potem każdy z nas nabrał doświadczenia i pokonywał je z łatwością.

Spływ kajakowy to przygoda, którą każdy z nas choć raz powinien przeżyć. Zmierzyć się z naturą i siłą przyrody oraz podziwiać piękno stworzonego świata. Spędzać czas razem ze sobą.
Dodano: 18-08-2018

Pielgrzymka wypominkowa - Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie - 24.09.2022

Dodano: 23.09.2022
W tym roku nasza pielgrzymka wypominkowa udała się do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski Matki Ziemi Świętokrzyskiej, aby modlić się w czasie Mszy św. oraz Drogi Krzyżowej w intencji zmarłych Parafian, z naszych rodzin, dobrodziejów, kapłanów, sióstr zakonnych i wszystkich polecanych w wypominkach w ciągu roku.
25-lecie obecności figury Matki Boskiej Fatimskiej w parafii w Radziechowach

Dodano: 08.04.2018
Dzieje się to zimą na początku 1992 roku na plebanii w Radziechowach u proboszcza śp. Ks. Stanisława Gawlika. Ja i ks. Stanisław dyskutujemy o przemianach w Polsce, o otwarciu granic na zachód, o tym że możemy mieć u siebie paszporty na wszystkie kraje świata (co za dawnego systemu było nie do pomyślenia – paszporty znajdowały się na milicji i wydawano je tylko niektórym obywatelom). Mówimy o życiu po 1989 roku w Polsce, o możliwościach, które otwierają się przed nami.
Zawody ministranckie BOSKO CUP

Dodano: 10.12.2017
Wraz z drużyną ministrantów i lektorów z naszej parafii braliśmy udział w zawodach piłki halowej Bosko Cup. Etap rejonowy odbył sie w Łodygowicach na hali w szkole podstawowej.
Pielgrzymka do Fatimy

Dodano: 25.02.2017
100 rocznica objawień Fatimskich-13 październik 2017 zakończenie uroczystości. Największe Sanktuaria Europy - La Salette - Lourdes –Santiago de Compostela – Fatima - Montserrat w terminie: 06 – 19.10.2017 1 dzień: wyjazd z Radziechów o godz. 4.00 całodzienny przejazd przez Słowację, Austrię, Włochy obiadokolacja, nocleg w hotelu okolice Padwy. 2 dzień: Śniadanie, przejazd przez Włochy, Francję, fascynująca wyprawa w wysokie Alpy do Sanktuarium Płaczącej Madonny w La Salette – wspaniała atmosfera do rozmyślań i modlitwy, Msza św. udziału w procesji ze świecami, obiadokolacja, nocleg w hotelu na terenie sanktuarium.