Święto NMP Bolesnej - Patronki Apostolstwa Dobrej Śmierci

Prośba Maryi w Kibeho [Afryka, Rwanda] o rozważanie Siedmiu Boleści na różańcu
Objawienia maryjne w Kibeho, trwały 8 lat (1981-1989).Maryja ukazała się trzem dziewczynom: 16-letniej uczennicy liceum katolickiego Alfonsinie Mumureke, 17-letniej Natalii Mukamazimpaka oraz 21-letniej Marii Mukangango.

Maryja przedstawiła się jako „Nyina wa Jambo”, czyli „Matka Słowa”. W swym orędziu wzywa cały świat do skruchy i nawrócenia, prosi o poprawę życia i autentyczną modlitwę.

Obudźcie się, powstańcie! Obmyjcie się i bądźcie czujni. Musicie oddać się modlitwie. Musicie rozwinąć w sobie cnoty miłości, oddania i pokory. Okażcie skruchę, żałujcie, żałujcie! Nawróćcie się, kiedy jeszcze jest czas.

Wszystkie trzy wizjonerki 15 sierpnia 1982 r. widziały Matkę Bożą płaczącą. Tego dnia Maryja mówiła o szczególnym znaczeniu cierpienia. Powiedziała, że jest ono drogą, którą trzeba przejść, aby dojść do nieba: „Nikt nie dochodzi do nieba bez cierpienia”. Dodała, że cierpienie jest środkiem wynagradzania za grzechy świata i uczestniczenia w cierpieniach Jezusa.

Maryja prosiła w Kibeho by Różaniec ten - Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej - był odmawiany szczególnie w następujące dni: we wtorki – dzień pierwszych objawień w Kibeho , w piątek – dzień przypominający śmierć Jezusa , podczas Wielkiego Postu, w wigilie świąt Jezusa, które nam przypominają Jego mękę , np. 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; a także niektórych wspomnień maryjnych , np. 15 września – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

Słowa Maryi z Kibeho:

Jeśli będziesz odmawiał Różaniec Siedmiu Boleści i przenikał jego tajemnice , znajdziesz potrzebna siłę do nawrócenia z grzechów i przemienisz swoje serce. Rozważaj Moje siedem boleści , aby dokonało się Twoje nawrócenie.

To o co was proszę, to pokuta. Chcę jedynie skruchy – powiedziała 31 maja 1982 roku. Jeżeli będziecie odmawiać Koronkę do Siedmiu Boleści, rozważając ją, otrzymacie moc ,by naprawdę żałować. Dziś wielu ludzi w ogóle nie umie prosić o przebaczenie. Nadal krzyżują mego Syna. Dlatego chciałam was przestrzec. Proszę cię powiedz o tym całemu światu - dodała kiedy indziej (13.08.1982).

Obietnice Maryi z Kibeho dla odmawiających Różaniec do Siedmiu Boleści
  1. Najtwardsze serca doznają łaski nawrócenia.
  2. Będziemy uwolnieni od różnych złych obsesji i zniewoleń.
  3. Słabości naszego charakteru zostaną uzdrowione.
  4. Modląc się we wtorki i w piątki wiele próśb zostanie wysłuchanych.
  5. Pokój zapanuje w naszych rodzinach.
  6. Poznamy głębię wielu Bożych tajemnic.

W swoim ostatnim objawieniu 28 listopada 1989 r. Maryja wzywa do posłuszeństwa Kościołowi, modlitwy i wierności Ewangelii. Odchodząc zapewniła:

Kocham was, bardzo was kocham! Nigdy nie zapomnijcie o miłości, jaką mam dla was.

Maryja daje nam do zrozumienia, że jest naszą Matką, a my jesteśmy Jej dziećmi, że nie powinniśmy się Jej bać, lecz Ją kochać.
Dodano: 01-09-2018

Kardynał Stefan Wyszyński i matka Elżbieta Róża Czacka

Dodano: 10.09.2021
Kardynał Stefan Wyszyński urodził się 3 Sierpnia 1901r. w Zuzeli nad Bugiem, gdy Polska była wciąż pod zaborami. Został wychowany w duchu miłości do Boga, Kościoła i Ojczyzny. Przygotowywał się do kapłaństwa w seminarium duchownym we Włocławku, gdzie okazało się, że choruje na poważne zapalenie płuc. Choroba postępowała tak szybko, że obawiano się, że nie dożyje święceń kapłańskich.
Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii 28.09.2019

Dodano: 05.10.2019
28 września 2019 roku nasi parafianie w autokarze pełnym śpiewów i radości wyruszyli do Kalwarii na 12. Pielgrzymkę Rodzin Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyły słowa zaczerpnięte z modlitwy do św. Melchiora Grodzieckiego: "Poznawać wolę Boga i odważnie ją wypełniać".
Święto NMP Bolesnej - Patronki Apostolstwa Dobrej Śmierci

Dodano: 01.09.2018