Dożynki 2018

Wrzesień jest miesiącem w którym powoli zaczynamy zapominać o wakacjach bo trzeba było wrócić do szkoły. Odkopać tornister, piórnik. Zamknąć do szafy ręczniki plażowe i ciemne okulary. Bo wakacje się zakończyły. Ale wakacje to nie tylko odpoczynek.
Dożynki 2018Miesiące wakacyjne to dla wielu z nas miesiące wytężonej pracy. Czas pracy niełatwej i ciężkiej, wymagającej wielu poświęceń i wyrzeczeń. Bo wielu z nas zamiast leżenia na plaży wybrało pracę w polu. Żniwa wykopki są ważnym obrazkiem naszej okolicy. Mijamy wozy i traktory, ludzi pochylonych zbierających plony ziemi.

Dożynki 2018 2Mszą dożynkową dziękowaliśmy za obfite plony. Tegoroczne upalne i słoneczne lato w naszym regionie przyniosło dobre owoce. Wiele jabłek, śliwek i innych owoców, których zabrakło w zeszłym roku z powodu przymrozków. W tym roku Bóg pobłogosławił naszą pracę i dał dobre plony. Możemy się cieszyć i radować z tych plonów bo dzięki nim wszyscy możemy spokojnie żyć i jeść owoce ziemi.

Ważne jest to że potrafimy dziękować i cieszyć się tym. Zgromadziliśmy się w kościele na Eucharystii pod przewodnictwem ks. Proboszcza Piotra Pokojnikowa. W homilii wskazywał że podczas Mszy są teksty, w których wychwalamy Pana Boga za owoc ziemi i pracy rąk ludzkich. Chleb i wino są materią Eucharystii. Bez nich nie ma Eucharystii. Chleb i wino stają się po słowach kapłana Ciałem i Krwią Jezusa.

Dziękujemy Wam, którzy pracujecie na roli, za Wasz trud i poświęcenie. Za to że dzięki Wam mamy co jeść i możemy żyć. Prosimy dla Was o Boże Błogosławieństwo na dalsze miesiące pracy i aby dawał Wam siły do uprawiania ziemi, naszego wspólnego dobra.

Dodano: 22-09-2018

Nie chcę takiego nawrócenia

Dodano: 11.03.2022
Łatwo jest pisać, że Wielki Post to czas przygotowania na święta Wielkiej Nocy. Łatwo jest mówić i pisać, że trzeba w tym czasie spróbować się nawrócić i odbudować zawsze niedoskonałą relację z Bogiem. Można to powtarzać setki razy, ale to nic nie zmienia. Twoja pobożność i modlitwa na nic się nie przyda, jeśli nie odbudowujesz relacji z ludźmi dookoła siebie.
8 maja - Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika

Dodano: 08.05.2021
Stanisław urodził się w Szczepanowie prawdopodobnie około 1030 r. Podawane imiona rodziców: Wielisław i Małgorzata lub Bogna nie są pewne. Stanisław miał pochodzić z rodu Turzynów, mieszkających we wsi Raba i Szczepanów koło Bochni w ziemi krakowskiej. Wioska Szczepanów miała być własnością jego rodziny. Swoje pierwsze studia Stanisław odbył zapewne w domu rodzinnym, potem być może w Tyńcu w klasztorze benedyktyńskim.
Zawody ministrantów i lektorów w naszej Diecezji BoskoCup sezon 2018/2019

Dodano: 09.02.2019
W zdrowym ciele zdrowy duch. To przysłowie jest nam wszystkim doskonale znane. Pewnie słyszeliśmy o tym wiele razy. Możemy się z tym zgadzać albo i nie. Ale ja uważam, że coś w tym stwierdzeniu jest.
Święto NMP Bolesnej - Patronki Apostolstwa Dobrej Śmierci

Dodano: 01.09.2018
Prośba Maryi w Kibeho [Afryka, Rwanda] o rozważanie Siedmiu Boleści na różańcu
Objawienia maryjne w Kibeho, trwały 8 lat (1981-1989).Maryja ukazała się trzem dziewczynom: 16-letniej uczennicy liceum katolickiego Alfonsinie Mumureke, 17-letniej Natalii Mukamazimpaka oraz 21-letniej Marii Mukangango.