Dożynki 2018

Wrzesień jest miesiącem w którym powoli zaczynamy zapominać o wakacjach bo trzeba było wrócić do szkoły. Odkopać tornister, piórnik. Zamknąć do szafy ręczniki plażowe i ciemne okulary. Bo wakacje się zakończyły. Ale wakacje to nie tylko odpoczynek.
Dożynki 2018Miesiące wakacyjne to dla wielu z nas miesiące wytężonej pracy. Czas pracy niełatwej i ciężkiej, wymagającej wielu poświęceń i wyrzeczeń. Bo wielu z nas zamiast leżenia na plaży wybrało pracę w polu. Żniwa wykopki są ważnym obrazkiem naszej okolicy. Mijamy wozy i traktory, ludzi pochylonych zbierających plony ziemi.

Dożynki 2018 2Mszą dożynkową dziękowaliśmy za obfite plony. Tegoroczne upalne i słoneczne lato w naszym regionie przyniosło dobre owoce. Wiele jabłek, śliwek i innych owoców, których zabrakło w zeszłym roku z powodu przymrozków. W tym roku Bóg pobłogosławił naszą pracę i dał dobre plony. Możemy się cieszyć i radować z tych plonów bo dzięki nim wszyscy możemy spokojnie żyć i jeść owoce ziemi.

Ważne jest to że potrafimy dziękować i cieszyć się tym. Zgromadziliśmy się w kościele na Eucharystii pod przewodnictwem ks. Proboszcza Piotra Pokojnikowa. W homilii wskazywał że podczas Mszy są teksty, w których wychwalamy Pana Boga za owoc ziemi i pracy rąk ludzkich. Chleb i wino są materią Eucharystii. Bez nich nie ma Eucharystii. Chleb i wino stają się po słowach kapłana Ciałem i Krwią Jezusa.

Dziękujemy Wam, którzy pracujecie na roli, za Wasz trud i poświęcenie. Za to że dzięki Wam mamy co jeść i możemy żyć. Prosimy dla Was o Boże Błogosławieństwo na dalsze miesiące pracy i aby dawał Wam siły do uprawiania ziemi, naszego wspólnego dobra.

Dodano: 22-09-2018

Co daje Eucharystia? 10 skutków w życiu tego, kto Ją przyjmuje

Dodano: 18.06.2021
Zobacz, czego możesz doświadczyć już dzisiaj. Eucharystii nie da się w życiu niczym zastąpić. Jedność z Chrystusem Eucharystia to zamieszkanie w Nim i Jego zamieszkanie w nas.
Trójca Święta

Dodano: 06.06.2020
Wiara w jednego Boga w trzech Osobach jest jednym z najbardziej specyficznych elementów chrześcijaństwa. Żadna inna religia tej tajemnicy nie podaje do wierzenia. Istnienie Trójcy Świętej jest dogmatem naszej wiary. Samym ludzkim rozumem nie doszlibyśmy do tej prawdy.
Wizytacja kanoniczna 2019

Dodano: 24.11.2019
RADZIECHOWY - PARAFIA PW. ŚW. MARCINA Piątek - 15 listopada godz. 9.00 – Spotkanie z nauczycielami i dziećmi z Szkoły Podstawowej im. Ks. Prałata Stanisława Gawlika

Niedziela Miłosierdzia Bożego

Dodano: 27.04.2019
Święto Miłosierdzia obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wpisał je do kalendarza liturgicznego najpierw Franciszek kard. Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985), a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach.