Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

Kim jest tajemnicza istota, której wizerunek jako dziecko miałeś zawieszony nad łóżeczkiem, a teraz ten sam wizerunek zawieszasz nad łóżeczkiem swojego dziecka? Czy naprawdę wierzysz, że każdy ma swojego Anioła Stróża, który nas nie opuszcza? Anioła, o którym swoim uczniom opowiadała Pan Jezus: „Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie” (Mt, 18, 10).

Każdy ma Anioła Stróża

Opiekuna zesłanego przez Niebiosa posiada każdy, nawet osoba niebędąca chrześcijaninem: Każdy człowiek otrzymał swojego Anioła Stróża. Jest to zgodne z nauczaniem zawartym w Piśmie Świętym, z dziełami świętego Tomasza z Akwinu, Bazylego czy też Hieronima. Fakt ten potwierdzają również doświadczenia osób nie będących chrześcijanami, które wierzą, że pomógł im właśnie ich Anioł Stróż.

Anioły nie posiadają ciała

Anioły są czystymi duchami, zatem nie posiadają ciała. Jednak jeśli zajdzie taka potrzeba, anioły mogą przyjąć postać człowieka, ale jest to dość rzadkie. Właśnie z uwagi na brak ciała, przy pomocy którego mogłyby się komunikować, anioły porozumiewają się poprzez błyskawiczne przesyłanie myśli.
Anioł Stróż został powołany na początku Twojego życia
Zgodnie z nauczaniem zawartym w Katechizmie Kościoła Katolickiego: „Życie ludzkie od początku aż do śmierci jest otoczone opieką i wstawiennictwem aniołów. Każdy wierny ma u swego boku anioła jako opiekuna i stróża, by prowadził go do życia” (KKK, 336).

Anioły nigdy się nie nudzą

Ponieważ istnieją poza naszą czasoprzestrzenią, anioły nie mają poczucia chronologicznego czasu. Oznacza to, że na nic nie czekają i nie mogą się nudzić, stanowią bowiem część niematerialnego świata. Warto pamiętać, że szczególnie Anioł Stróż nie może się nudzić, ponieważ przedmiotem jego uwagi jest właśnie człowiek, a ludzie się nie kończą, ale wciąż trwają dalej.
Dodano: 29-09-2018

Odpusty w Kościele

Dodano: 21.10.2021
Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. W sakramencie pojednania grzesznik otrzymuje przebaczenie wyznanych grzechów, za które szczerze żałuje. Dzięki temu może on osiągnąć wieczne zbawienie. Uzyskane przebaczenie nie uwalnia jednak od kar doczesnych (czasowych), które spotykają nas za życia lub po śmierci w czyśćcu.
Trójca Święta

Dodano: 06.06.2020
Wiara w jednego Boga w trzech Osobach jest jednym z najbardziej specyficznych elementów chrześcijaństwa. Żadna inna religia tej tajemnicy nie podaje do wierzenia. Istnienie Trójcy Świętej jest dogmatem naszej wiary. Samym ludzkim rozumem nie doszlibyśmy do tej prawdy.
O najważniejszej z pielgrzymek - o podróży do Ziemi Świętej cz. 2

Dodano: 16.03.2019
Oprócz najważniejszych miejsc związanych z życiem i działalnością Jezusa i Świętej Rodziny, zwiedziliśmy także inne biblijne miejsca, jak również miejscowości o charakterze krajoznawczym i rekreacyjnym.
Ziemia Święta oferuje bowiem niezwykle różnorodne miejsca o fascynującym kontraście pomiędzy starożytnością a współczesnością.
Zawody ministrantów i lektorów w naszej Diecezji BoskoCup sezon 2018/2019

Dodano: 09.02.2019
W zdrowym ciele zdrowy duch. To przysłowie jest nam wszystkim doskonale znane. Pewnie słyszeliśmy o tym wiele razy. Możemy się z tym zgadzać albo i nie. Ale ja uważam, że coś w tym stwierdzeniu jest.