Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej

Pielgrzymka Rodzin Kal.Z 1Pod hasłem "Polska rodziną silna", w sobotę 22 września pod przewodnictwem duchowym Ks. Sławomira, rodziny naszej parafii pielgrzymowały do Matki Bożej Kalwaryjskiej, biorąc udział w XI Pielgrzymce Rodzin Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Pielgrzymka Rodzin Kal.Z 2Razem z pątnikami z Podbeskidzia przeszliśmy kalwaryjskimi Dróżkami, biorąc udział w Drodze Krzyżowej, oraz modliliśmy się wraz z ordynariuszem podczas Eucharystii przy ołtarzu polowym. Po Mszy św. ważnym a zarazem wzruszającym momentem pielgrzymki było odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
Kilkadziesiąt par małżeńskich wypowiedziało słowa przysięgi w obecności biskupa, zapraszając jeszcze raz Boga do swego życia.

Po uroczystościach udaliśmy się w drogę powrotną, zatrzymując się ,,tradycyjnie ‘’ w mieście św. Polaka –Jana Pawła II- aby wstąpić do świątyni wadowickiej a następnie zjeść pyszną kremówkę papieską.
To już po raz trzeci pielgrzymowaliśmy do Pani Kalwaryjskiej.

Już dziś zapraszamy na przyszły rok.
Dodano: 06-10-2018

Wydarzenia Wielkiego Tygodnia

Dodano: 07.04.2022
Wielki Czwartek W Wielki Czwartek dokonały się znamienne wydarzenia: podczas Ostatniej Wieczerzy z Apostołami Chrystus ustanowił Najświętszy Sakrament i sakrament kapłaństwa. Przez ustanowienie Ofiary Mszy św. Chrystus Pan kapłanów swoich wyniósł do najwyższej godności. Tajemnica Wielkiego Czwartku uświadamia nam, że to właśnie kapłani są szafarzami bezgranicznej miłości Chrystusa.
Święto Świętej Rodziny

Dodano: 21.12.2021
Rodzina odgrywa niezwykłą rolę w życiu człowieka i społeczeństwa, dlatego Kościół pragnie, aby wszystkie rodziny czerpały przykład ze Świętej Rodziny z Nazaretu. Zwróćmy uwagę, że sam Syn Boży, aby przyjść do nas, zechciał się urodzić i żyć na łonie rodziny, podkreślając tym samym ważność i niezmienność tej najbardziej powszechnej i niezbędnej spośród struktur ludzkich.
Święto NMP Bolesnej - Patronki Apostolstwa Dobrej Śmierci

Dodano: 01.09.2018
Prośba Maryi w Kibeho [Afryka, Rwanda] o rozważanie Siedmiu Boleści na różańcu
Objawienia maryjne w Kibeho, trwały 8 lat (1981-1989).Maryja ukazała się trzem dziewczynom: 16-letniej uczennicy liceum katolickiego Alfonsinie Mumureke, 17-letniej Natalii Mukamazimpaka oraz 21-letniej Marii Mukangango.
Najświętsza Maryja Panna z góry Karmel

Dodano: 14.07.2018
 Szkaplerz karmelitański 16 lipca

To wspomnienie zwraca nas ku Maryi objawiającej się na górze Karmel, znanej już z tekstów Starego Testamentu - z historii proroka Eliasza (1 Krl 17, 1 - 2 Krl 2, 25). W XII wieku po Chrystusie do Europy przybyli, prześladowani przez Turków, duchowi synowie Eliasza, prowadzący życie kontemplacyjne na Karmelu.