Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej

Pielgrzymka Rodzin Kal.Z 1Pod hasłem "Polska rodziną silna", w sobotę 22 września pod przewodnictwem duchowym Ks. Sławomira, rodziny naszej parafii pielgrzymowały do Matki Bożej Kalwaryjskiej, biorąc udział w XI Pielgrzymce Rodzin Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Pielgrzymka Rodzin Kal.Z 2Razem z pątnikami z Podbeskidzia przeszliśmy kalwaryjskimi Dróżkami, biorąc udział w Drodze Krzyżowej, oraz modliliśmy się wraz z ordynariuszem podczas Eucharystii przy ołtarzu polowym. Po Mszy św. ważnym a zarazem wzruszającym momentem pielgrzymki było odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
Kilkadziesiąt par małżeńskich wypowiedziało słowa przysięgi w obecności biskupa, zapraszając jeszcze raz Boga do swego życia.

Po uroczystościach udaliśmy się w drogę powrotną, zatrzymując się ,,tradycyjnie ‘’ w mieście św. Polaka –Jana Pawła II- aby wstąpić do świątyni wadowickiej a następnie zjeść pyszną kremówkę papieską.
To już po raz trzeci pielgrzymowaliśmy do Pani Kalwaryjskiej.

Już dziś zapraszamy na przyszły rok.
Dodano: 06-10-2018

16 lipca - Najświętsza Maryja Panna z góry Karmel, Szkaplerz karmelitański

Dodano: 13.07.2019
To wspomnienie zwraca nas ku Maryi objawiającej się na górze Karmel, znanej już z tekstów Starego Testamentu - z historii proroka Eliasza (1 Krl 17, 1 - 2 Krl 2, 25). W XII wieku po Chrystusie do Europy przybyli, prześladowani przez Turków, duchowi synowie Eliasza, prowadzący życie kontemplacyjne na Karmelu.
Symbole i zwyczaje Adwentu

Dodano: 08.12.2018
Bóg w swojej wielkiej miłości do człowieka dał swego Jednorodzonego Syna, który przyszedł na świat by dokonać dzieła odkupienia ludzi. Jednak tę łaskę każdy z nas musi osobiście przyjąć.
Ofiarowanie Pańskie - 2. luty

Dodano: 27.01.2018
Nazwa obchodzonego 2 lutego święta wywodzi się od dwóch terminów greckich: Hypapante oraz Heorte tou Katharismou, co oznacza święto spotkania i oczyszczenia. Oba te święta były głęboko zakorzenione w tradycji Starego Testamentu.
Jubileusz Stowarzyszenia Górniczego GWAREK

Dodano: 10.12.2017
Pierwsza niedziela grudnia jest tradycyjnie już w naszej parafii, dniem szczególnej modlitwy w intencji Górników z okazji ich Patronalnego Święta. Modlimy sie w tym dniu za górników o potrzebne łaski dla nich i siły w pracy, a dla zmarłych o życie wieczne.