Zawody ministrantów i lektorów w naszej Diecezji BoskoCup sezon 2018/2019

W zdrowym ciele zdrowy duch. To przysłowie jest nam wszystkim doskonale znane. Pewnie słyszeliśmy o tym wiele razy. Możemy się z tym zgadzać albo i nie. Ale ja uważam, że coś w tym stwierdzeniu jest.
Ostatnio mogliśmy podziwiać współpracę ciała i ducha podczas zawodów ministrantów i lektorów naszej diecezji. Ci młodzi chłopcy, którzy każdego dnia posługują przy ołtarzu, mogli teraz odkryć swoją siłę i pokazać co potrafią w sporcie. Wiele drużyn wzięło udział w eliminacjach. Nasza „ekipa” Radziechowska z łatwością przeszła eliminacje w okręgu żywieckim, które odbyły się w listopadzie. To zwycięstwo dało nam awans na finały które odbyły się w Bielsku-Białej w styczniową sobotę.

No poziom umiejętności sportowych już był o wiele wyższy niż na eliminacjach. Bo w końcu spotkali się mistrzowie poszczególnych okręgów. Najlepsze drużyny naszej diecezji Bielsko-Żywieckiej. I my, Radziechowy, pośród nich.
Pod czujnym okiem trenera Jakuba Leszczewskiego, który w poprzednich sezonach grał jako kapitan drużyny, i odznaczył się wielkimi umiejętnościami oraz powołaniem do kadry diecezji, poprowadził naszą drużynę poprzez eliminacji aż do finałów.

Rozegraliśmy trzy mecze z mocnymi przeciwnikami. Pierwszy mecz nasz: 4:0 w meczu z Sułkowicami. Poszło z łatwością i dostaliśmy wiatr w skrzydła. Kolejny mecz, już nie taki prosty, bo ze znanymi ze swojej mocnej walki Kończycami. Oj było ciężko. Przegraliśmy 6:1. Ale został jeszcze jeden mecz. Niestety też zakończył się porażką, choć niewiele brakło bo 3:2 dla Hałcnowa. Niestety kolejny dzień zmagań sportowych nie był nam dany. Ale jak to mówili zawodnicy zemścimy się w letniej edycji na trawie ;)

Pomimo porażki mogliśmy oglądać świetną grę naszych chłopaków. Pięknych bramek było wiele: nasz kapitan Dawid Kurowski zaliczył 5 bramek, Michał Ulrych 1 oraz Maciej Leszczewski 1
Liczymy na dalsze sukcesy w kolejnych zawodach i mocnego ducha walki.
Dziękujemy Prezesowi oraz Zarządowi Gminnego Klubu Sportowego Radziechowy-Wieprz za wypożyczenie strojów piłkarskich z Klubu. Nasi młodzi piłkarze mogli godnie reprezentować naszą parafię w tych strojach.
Dodano: 09-02-2019

8 maja - Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika

Dodano: 08.05.2021
Stanisław urodził się w Szczepanowie prawdopodobnie około 1030 r. Podawane imiona rodziców: Wielisław i Małgorzata lub Bogna nie są pewne. Stanisław miał pochodzić z rodu Turzynów, mieszkających we wsi Raba i Szczepanów koło Bochni w ziemi krakowskiej. Wioska Szczepanów miała być własnością jego rodziny. Swoje pierwsze studia Stanisław odbył zapewne w domu rodzinnym, potem być może w Tyńcu w klasztorze benedyktyńskim.
IX  Tydzień Wychowania

IX Tydzień Wychowania

Dodano: 15.09.2019
My wszyscy – rodzice jako najważniejsi świadkowie wiary, duszpasterze i katecheci – jesteśmy odpowiedzialni przed Bogiem za rozwój wiary dzieci i młodzieży – piszą biskupi w liście pasterskim z okazji IX Tygodnia Wychowania, który jest od 15 do 21 września 2019 roku przeżywany pod hasłem „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” (J 1, 38).
Święty Józef - Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny

Dodano: 16.03.2019
W sprawie szczegółów życia św. Józefa musimy polegać na tym, co przekazały o nim Ewangelie. Poświęcają mu one łącznie 26 wierszy, a jego imię wymieniają 14 razy.
Adwent

Dodano: 15.12.2018
Adwent (z łac. adventus - przyjście, przybycie) to okres w roku liturgicznym, który rozpoczyna się od I Nieszporów niedzieli po sobocie XXXIV tygodnia Okresu Zwykłego, a kończy przed I Nieszporami uroczystości Narodzenia Pańskiego w wieczór 24 grudnia. Trwa od 23 do 28 dni i obejmuje cztery kolejne niedziele przed 25 grudnia. Stanowi pierwszy okres w każdym nowym roku liturgicznym.