Zawody ministrantów i lektorów w naszej Diecezji BoskoCup sezon 2018/2019

W zdrowym ciele zdrowy duch. To przysłowie jest nam wszystkim doskonale znane. Pewnie słyszeliśmy o tym wiele razy. Możemy się z tym zgadzać albo i nie. Ale ja uważam, że coś w tym stwierdzeniu jest.
Ostatnio mogliśmy podziwiać współpracę ciała i ducha podczas zawodów ministrantów i lektorów naszej diecezji. Ci młodzi chłopcy, którzy każdego dnia posługują przy ołtarzu, mogli teraz odkryć swoją siłę i pokazać co potrafią w sporcie. Wiele drużyn wzięło udział w eliminacjach. Nasza „ekipa” Radziechowska z łatwością przeszła eliminacje w okręgu żywieckim, które odbyły się w listopadzie. To zwycięstwo dało nam awans na finały które odbyły się w Bielsku-Białej w styczniową sobotę.

No poziom umiejętności sportowych już był o wiele wyższy niż na eliminacjach. Bo w końcu spotkali się mistrzowie poszczególnych okręgów. Najlepsze drużyny naszej diecezji Bielsko-Żywieckiej. I my, Radziechowy, pośród nich.
Pod czujnym okiem trenera Jakuba Leszczewskiego, który w poprzednich sezonach grał jako kapitan drużyny, i odznaczył się wielkimi umiejętnościami oraz powołaniem do kadry diecezji, poprowadził naszą drużynę poprzez eliminacji aż do finałów.

Rozegraliśmy trzy mecze z mocnymi przeciwnikami. Pierwszy mecz nasz: 4:0 w meczu z Sułkowicami. Poszło z łatwością i dostaliśmy wiatr w skrzydła. Kolejny mecz, już nie taki prosty, bo ze znanymi ze swojej mocnej walki Kończycami. Oj było ciężko. Przegraliśmy 6:1. Ale został jeszcze jeden mecz. Niestety też zakończył się porażką, choć niewiele brakło bo 3:2 dla Hałcnowa. Niestety kolejny dzień zmagań sportowych nie był nam dany. Ale jak to mówili zawodnicy zemścimy się w letniej edycji na trawie ;)

Pomimo porażki mogliśmy oglądać świetną grę naszych chłopaków. Pięknych bramek było wiele: nasz kapitan Dawid Kurowski zaliczył 5 bramek, Michał Ulrych 1 oraz Maciej Leszczewski 1
Liczymy na dalsze sukcesy w kolejnych zawodach i mocnego ducha walki.
Dziękujemy Prezesowi oraz Zarządowi Gminnego Klubu Sportowego Radziechowy-Wieprz za wypożyczenie strojów piłkarskich z Klubu. Nasi młodzi piłkarze mogli godnie reprezentować naszą parafię w tych strojach.
Dodano: 09-02-2019

Uroczystość Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa

Dodano: 01.07.2022
Uroczystość poświęcona Przenajdroższej Krwi Jezusa Chrystusa sięga swymi korzeniami do corocznych obchodów związanych z relikwiami przechowywanymi w kościele San Nicola in Carcere w Rzymie, które według tradycji są skrawkiem płaszcza setnika, który przebił włócznią Ukrzyżowanego, aby upewnić się o Jego śmierci.
16 lipca - Najświętsza Maryja Panna z góry Karmel, Szkaplerz karmelitański

Dodano: 13.07.2019
To wspomnienie zwraca nas ku Maryi objawiającej się na górze Karmel, znanej już z tekstów Starego Testamentu - z historii proroka Eliasza (1 Krl 17, 1 - 2 Krl 2, 25). W XII wieku po Chrystusie do Europy przybyli, prześladowani przez Turków, duchowi synowie Eliasza, prowadzący życie kontemplacyjne na Karmelu.
Msza św. dziękczynna za cztery lata posługi duszpasterskiej i katechetycznej ks. Marcina Samka

Dodano: 29.06.2019
Ks. Marcin Samek Ks. Biskup Roman Pindel przeniósł po czterech latach Ks. Marcina Samka do Parafii Św. Jakuba w Rzykach, aby tam dalej mógł nabierać doświadczenia duszpasterskiego i katechetycznego. Pobyt na nowej parafii Ks. Marcin rozpocznie z dniem 24 sierpnia br.
Uroczystość Bożego Narodzenia

Dodano: 31.12.2017
Tegoroczny czas Adwentu był czasem przyśpieszonego przygotowania się do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Dlaczego? Do Adwent był w tym roku bardzo krótki, wiec czasu na przygotowanie było bardzo mało. Zaledwie trzy tygodnie Adwentu i już nastało Boże Narodzenie.