Dzień Chorego w naszej wspólnocie

W sobotę 9 lutego 2019 roku w naszej wspólnocie przeżywaliśmy Światowy Dzień Chorego. O godzinie 10.00 w kościele została odprawiona msza św. w intencji starszych, cierpiących, chorych z naszej parafii raz w intencji osób, które opiekują się nimi.
Mszy św. przewodniczył ks. Stanisław Czernek senior mieszkający i pomagający w Radziechowach. Wygłosił okolicznościowe kazanie, po którym wraz z Ks. Proboszczem udzielili Sakramentu Namaszczenia 117 osobom, które czuły taką potrzebę.

Po skończonej mszy św. na plebanii odbyło się spotkanie przy stole, w czasie którego przy kawie i ciastku toczyły się dyskusje na różne tematy.
Spotkanie przy stole przygotowały Panie z Zespołu Charytatywnego oraz Panie pracujące na plebanii.

Wszystkim Osobom zaangażowanym w przygotowanie tego spotkania zarówno w kościele, jak i na plebanii składamy serdeczne podziękowania, a wszystkim chorym i ciepiącym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i odnalezienia się w przeciwnościach, a pomagającym życzymy dużo sił.
Dodano: 16-02-2019

Pielgrzymka Parafian do wybranych Sanktuariów Ziemi Świętokrzyskiej

Dodano: 23.04.2022
W dniach od 1 do 3 marca 2022 roku parafianie mieli okazję wziąć udział w pielgrzymce do świętych miejsc położonych w Górach Świętokrzyskich i okolicy. To druga pielgrzymka, którą w okresie Wielkiego Postu zorganizował proboszcz parafii w Radziechowach, ksiądz Piotr Pokojnikow razem z Biurem Podróży “Bakcyl” z Bielska-Białej, którego właścicielami są p.p. Katarzyna i Jan Koniorowie – tym razem po parafialnych rekolekcjach wielkopostnych.
Wakacje - Nie zapomnij o Bogu

Dodano: 16.06.2018
Pan Bóg jedzie z nami na wakacje, ale pod warunkiem że zamiast zostawić Go w domu, zabierzemy Go ze sobą. Pewnego razu, w czasie kazania do dzieci na temat wakacji, ośmioletni Piotrek zapytał mnie: "Czy Pan Bóg jeździ na wakacje?". Wywołało to falę śmiechu w całym kościele. Koledzy i koleżanki Piotrka śmiali się tak głośno i długo, że nie można było kontynuować kazania.
Ferie 2018 - Zimowisko w Zwardoniu

Dodano: 03.03.2018
Ferie zimowe w naszej parafii to nie tylko Ferie z parafią organizowane dla dzieci w pierwszym tygodniu ferii zimowych. To również wyjazd na obóz narciarski do Zwardonia, gdzie młodzież i dzieci z naszej parafii mogły spędzić czas na szusowaniu na nartach i snowboardzie.