Dzień Chorego w naszej wspólnocie

W sobotę 9 lutego 2019 roku w naszej wspólnocie przeżywaliśmy Światowy Dzień Chorego. O godzinie 10.00 w kościele została odprawiona msza św. w intencji starszych, cierpiących, chorych z naszej parafii raz w intencji osób, które opiekują się nimi.
Mszy św. przewodniczył ks. Stanisław Czernek senior mieszkający i pomagający w Radziechowach. Wygłosił okolicznościowe kazanie, po którym wraz z Ks. Proboszczem udzielili Sakramentu Namaszczenia 117 osobom, które czuły taką potrzebę.

Po skończonej mszy św. na plebanii odbyło się spotkanie przy stole, w czasie którego przy kawie i ciastku toczyły się dyskusje na różne tematy.
Spotkanie przy stole przygotowały Panie z Zespołu Charytatywnego oraz Panie pracujące na plebanii.

Wszystkim Osobom zaangażowanym w przygotowanie tego spotkania zarówno w kościele, jak i na plebanii składamy serdeczne podziękowania, a wszystkim chorym i ciepiącym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i odnalezienia się w przeciwnościach, a pomagającym życzymy dużo sił.
Dodano: 16-02-2019

8 cudów eucharystycznych, które wydarzyły się w Polsce

Dodano: 02.06.2021
To niewiarygodne, że w małym kawałku chleba jest obecny nasz wszechmogący Bóg, który daje poznać się także poprzez wiele cudów eucharystycznych. Chcemy przybliżyć Wam historię 8 cudów, które dokonały się w Polsce.
Czym jest dla mnie Eucharystia?

Dodano: 01.02.2020
Eucharystia jako sakrament to widzialny znak ofiary Pana Jezusa: męki, śmierci krzyżowej i ZMARTWYCHWSTANIA. Została ustanowiona przez Chrystusa w Wieczerniku w czasie ostatniej wieczerzy z uczniami. Za każdym razem wypełnia się ona całkowicie, a ja – uczeń Chrystusa - mogę w niej uczestniczyć!
Boże Ciało 2018

Dodano: 09.06.2018
„Kto spożywa Moje Ciało i pije Moją Krew ma życie wieczne.“ Taką obietnicę daje nam Jezus na kartach Ewangelii. On zostawił nam swoje Ciało i Krew, jako pokarm dla nas, na drodze do Jego Królestwa. Pokrzepia nasze dusze, abyśmy nie osłabli w drodze i w walce z pokusami złego Ducha. Jako chrześcijanie, wpatrując się w białą hostię, widzimy nie tylko chleb, ale oczami wiary widzimy prawdziwe Ciało Jezusa.
O wielkopostnym pielgrzymowaniu parafian do świętych miejsc w naszym kraju

Dodano: 17.03.2018
Przeżywamy obecnie okres Wielkiego Postu i czas zakończonych rekolekcji wielkopostnych. Jest to czas, w którym chrześcijanin najmocniej uświadamia sobie miłość Boga do człowieka i stara się okazywać wdzięczność Bogu za to, że swojego Syna wysłał na śmierć, by odkupił nasze grzechy i dał nam zbawienie.