Dzień Chorego w naszej wspólnocie

W sobotę 9 lutego 2019 roku w naszej wspólnocie przeżywaliśmy Światowy Dzień Chorego. O godzinie 10.00 w kościele została odprawiona msza św. w intencji starszych, cierpiących, chorych z naszej parafii raz w intencji osób, które opiekują się nimi.
Mszy św. przewodniczył ks. Stanisław Czernek senior mieszkający i pomagający w Radziechowach. Wygłosił okolicznościowe kazanie, po którym wraz z Ks. Proboszczem udzielili Sakramentu Namaszczenia 117 osobom, które czuły taką potrzebę.

Po skończonej mszy św. na plebanii odbyło się spotkanie przy stole, w czasie którego przy kawie i ciastku toczyły się dyskusje na różne tematy.
Spotkanie przy stole przygotowały Panie z Zespołu Charytatywnego oraz Panie pracujące na plebanii.

Wszystkim Osobom zaangażowanym w przygotowanie tego spotkania zarówno w kościele, jak i na plebanii składamy serdeczne podziękowania, a wszystkim chorym i ciepiącym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i odnalezienia się w przeciwnościach, a pomagającym życzymy dużo sił.
Dodano: 16-02-2019

Co daje Eucharystia? 10 skutków w życiu tego, kto Ją przyjmuje

Dodano: 18.06.2021
Zobacz, czego możesz doświadczyć już dzisiaj. Eucharystii nie da się w życiu niczym zastąpić. Jedność z Chrystusem Eucharystia to zamieszkanie w Nim i Jego zamieszkanie w nas.
13 września rozpoczyna się Tydzień Wychowania

Dodano: 12.09.2020
Tydzień Wychowania to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego KEP, obchodzony jest rokrocznie we wrześniu, w tym roku po raz 10. Ma być to wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci oraz zwracać uwagę, że proces wychowania pełni ważną rolę w szukaniu prawdy. Tygodniowi Wychowania towarzyszy co roku list pasterski Episkopatu Polski.
Wakacje z Bogiem - Wisełka 2019 - Szczęście jest w Tobie

Dodano: 28.07.2019
W te wakacje, jak co roku, nasza parafia zorganizowała dla dzieci i młodzieży wyjazd wakacyjny. W tym roku jako nasz cel obraliśmy Wisełkę, znajdującą sie nad morzem na wyspie Wolin.
Dobra spowiedź

Dodano: 30.03.2019
Z lekcji religii warto przypomnieć, że do otrzymania rozgrzeszenia konieczne jest spełnienie pięciu wymagań. Katechizm nazywa je warunkami sakramentu pokuty. Po prostu spowiedź należy zaplanować i przygotować się. A to wymaga czasu.