Dzień Chorego w naszej wspólnocie

W sobotę 9 lutego 2019 roku w naszej wspólnocie przeżywaliśmy Światowy Dzień Chorego. O godzinie 10.00 w kościele została odprawiona msza św. w intencji starszych, cierpiących, chorych z naszej parafii raz w intencji osób, które opiekują się nimi.
Mszy św. przewodniczył ks. Stanisław Czernek senior mieszkający i pomagający w Radziechowach. Wygłosił okolicznościowe kazanie, po którym wraz z Ks. Proboszczem udzielili Sakramentu Namaszczenia 117 osobom, które czuły taką potrzebę.

Po skończonej mszy św. na plebanii odbyło się spotkanie przy stole, w czasie którego przy kawie i ciastku toczyły się dyskusje na różne tematy.
Spotkanie przy stole przygotowały Panie z Zespołu Charytatywnego oraz Panie pracujące na plebanii.

Wszystkim Osobom zaangażowanym w przygotowanie tego spotkania zarówno w kościele, jak i na plebanii składamy serdeczne podziękowania, a wszystkim chorym i ciepiącym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i odnalezienia się w przeciwnościach, a pomagającym życzymy dużo sił.
Dodano: 16-02-2019

Sakrament Bierzmowania 2020

Dodano: 20.09.2020
SAKRAMENT BIERZMOWANIA w naszej Wspólnocie miał miejsce wczoraj w sobotę 19 września 2020 roku.
25-lecie obecności figury Matki Boskiej Fatimskiej w parafii w Radziechowach

Dodano: 08.04.2018
Dzieje się to zimą na początku 1992 roku na plebanii w Radziechowach u proboszcza śp. Ks. Stanisława Gawlika. Ja i ks. Stanisław dyskutujemy o przemianach w Polsce, o otwarciu granic na zachód, o tym że możemy mieć u siebie paszporty na wszystkie kraje świata (co za dawnego systemu było nie do pomyślenia – paszporty znajdowały się na milicji i wydawano je tylko niektórym obywatelom). Mówimy o życiu po 1989 roku w Polsce, o możliwościach, które otwierają się przed nami.
Klub Samopomocy "Pod Skrzydłem Anioła"

Dodano: 24.02.2018
W ostatnim czasie w naszej parafii zaczął działać Klub Samopomocy dla osób niepełnosprawnych „Pod Skrzydłem Anioła“. Dzienna placówka pomocy dla osób z orzeczonym głębokim stopniem upośledzenia powstała dzięki wspólnym wysiłkom starostwa żywieckiego, Caritas diecezjalnej i radziechowskiej parafii św. Marcina.
Święto Chrztu Pańskiego

Dodano: 06.01.2018
W dniu chrztu Jezus został przedstawiony przez swojego Ojca jako Syn posłany dla dokonania dzieła zbawienia. Misję Chrystusa potwierdza swym świadectwem Bóg Ojciec. Zamknięte przez grzech Adama niebiosa otwierają się, na Jezusa zstępuje Duch Święty. Z nieba daje się słyszeć jednoznaczny głos: Tyś jest mój Syn umiłowany,
w Tobie mam upodobanie.