Ferie zimowe - obóz narciarski Zwardoń 2019

Tegoroczne ferie dla naszego województwa śląskiego zaczynały sie w ostatniej turze ferii zimowych w naszym kraju. Strasznie długo musieliśmy czekać na te ferie. Każdy wyczekiwał ich z niecierpliwością. I Doczekaliśmy się.

Czterdziestoosobowa grupa młodzieży z naszej parafii udała się na obóz narciarski do Zwardonia by podszkolić się zaczerpnąć radości z jazdy na nartach czy snowboardzie na Rachowcu – Zwardoń Ski.
W piątkowe popołudnie dotarliśmy do naszej kwatery głównej znajdującej się nieopodal kościoła. Szybkie przebranie się i czas na spacer by poskakać po śniegu, którego w Zwardoniu nie brakowało. Lekko zmęczeni i zdyszani wróciliśmy do naszego gniazdka by zjeść piątkową kolację – makaron z serem – smak dzieciństwa. Mistrzowie zjedli trzy talerze i nawet po kolacji gdy gospodyni sprzątała miski ze stołu dojadali by się nic nie zmarnowało. Nawet jeden uczestnik ze wschodu ;) ale w obrębie granic naszego kraju pierwszy raz zasmakował makaronu z serem na słodko. Bo u nich makaron ze serem je się z omastką i skwarkami i boczusiem bardziej na słono. O jedzeniu może już wystarczy bo możnaby pisać wiele bo było przepyszne.

Od nastepnego dnia zaczeło sie szusowanie na nartach i snowboardach. Warunki super. Śniegu gruba warstwa. Wiec nic nie przeszkadzało w jeździe, no może poza ilością ludzi. Ale mogliśmy uciekać na wieczorne jazdy gdzie ludzi było mało i można było spokojnie poszaleć. Od 9:00 do 15:00 było co robić na stoku. Na miejscu gorąca herbatka i coś do przekąszenia przywracalo nam siły po męczącej ale super jeździe.
Po szusowaniu na stoku wracaliśmy do ośrodka by chwile odsapnąc i zjeść przepyszny obiad. Wiec pewnie część osób z grupy przybrała kilka kilogramów. Wieczory spędzaliśmy na zabawach i tańcach integracyjnych. Nie mogło zabraknąć dyskoteki, bo przecież zbliżały się Walentynki. Może akurat, ktoś na tym wyjeździe, odnalazł swoją miłość.

W niedzielę po Mszy parafialnej udaliśmy się na releks basenowy we Wiśle. Tego nam było trzeba. Sauny Jaccuzi i zjeżdżalnie były przez nas oblegane. No bo przecież do Wisły nie jedzie się pływać ;)
Dni mijały nam szybko. Za szybko. Te 5 dni przeleciało i trzeba było wrócić do domów. Na szczęście był jeszcze drugi tydzień ferii podczas którego można było odpocząć i nabrać sił do powrotu do szkoły.

Dziękujemy wszystkim którzy pomogli zorganizować wyjazd do Zwardonia i tym którzy sprawowali opiekę nad trzódką młodzieży, bo jak to młodzież pomysłów im nie brakuje ;) Dziękuje całej obsłudze Zwardoń Ski za życzliwość i otwarte serce oraz dyspozycyjność i w razie potrzeby fachową pomoc. Dziękuje pewnej rodzinie, dzięki której ten wyjazd mógł się odbyć i gromadka młodzieży z naszej parafii mogła szusować po stoku. Dziękujemy, bo zawsze Zwardoń Ski jest dla nas otwarty.

Ks. Marcin Samek
Dodano: 09-03-2019

Ks. biskup Tadeusz Pieronek

Dodano: 05.01.2019
Śp. Ks. Bp Tadeusz Pieronek urodził się 24 października 1934 r. w Radziechowach. Syn Władysława Pieronka i Pauliny z domu Wolny. Na chrzcie otrzymał imiona Tadeusz Władysław. W czasie okupacji rodzinę wysiedlono na Lubelszczyznę. Wraz z bratem uniknął wysiedlenia przenosząc się na plebanię w Kętach, gdzie proboszczem był jego wujek ks.  Jan Wolny.
Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

Dodano: 14.04.2018
15 kwietnia 2018 CO TO JEST BIBLIA? „Biblia, nazywana również Pismem Świętym - jest to zbiór ksiąg, stanowiących spójne przesłanie Boga do ludzi.
Wyróżnia się w niej:
Stary Testament - ogół ksiąg spisanych przed narodzeniem Jezusa,
Sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu - pielgrzymka Apostolstwa Dobrej Śmierci

Dodano: 18.11.2017
Historia Pierśćca na stałe związała się z kultem św. Mikołaja, przedstawionego w niepozornej figurze. Wioska istniała najprawdopodobniej ż w XIII wieku. Pierwsza kaplica poświęcona Świętemu powstała w XIV w. W 1616 r. pożar strawił całą wieś - ocalała jedynie figura. W czasie wojen religijnych straciła ramiona i nogi. Ręce dorobiono, a nóg nie trzeba. Od 200 lat wierni ubierają ją w szaty zależne od okresu liturgicznego. W 1618 r. protestanci wybudowali nowy kościół pw. św. Mikołaja, co jest ewenementem w historii reformacji na Śląsku Cieszyńskim - luteranie nie dedykują świątyń świętym.
Pielgrzymka do Fatimy

Dodano: 25.02.2017
100 rocznica objawień Fatimskich-13 październik 2017 zakończenie uroczystości. Największe Sanktuaria Europy - La Salette - Lourdes –Santiago de Compostela – Fatima - Montserrat w terminie: 06 – 19.10.2017 1 dzień: wyjazd z Radziechów o godz. 4.00 całodzienny przejazd przez Słowację, Austrię, Włochy obiadokolacja, nocleg w hotelu okolice Padwy. 2 dzień: Śniadanie, przejazd przez Włochy, Francję, fascynująca wyprawa w wysokie Alpy do Sanktuarium Płaczącej Madonny w La Salette – wspaniała atmosfera do rozmyślań i modlitwy, Msza św. udziału w procesji ze świecami, obiadokolacja, nocleg w hotelu na terenie sanktuarium.