Ferie zimowe - obóz narciarski Zwardoń 2019

Tegoroczne ferie dla naszego województwa śląskiego zaczynały sie w ostatniej turze ferii zimowych w naszym kraju. Strasznie długo musieliśmy czekać na te ferie. Każdy wyczekiwał ich z niecierpliwością. I Doczekaliśmy się.

Czterdziestoosobowa grupa młodzieży z naszej parafii udała się na obóz narciarski do Zwardonia by podszkolić się zaczerpnąć radości z jazdy na nartach czy snowboardzie na Rachowcu – Zwardoń Ski.
W piątkowe popołudnie dotarliśmy do naszej kwatery głównej znajdującej się nieopodal kościoła. Szybkie przebranie się i czas na spacer by poskakać po śniegu, którego w Zwardoniu nie brakowało. Lekko zmęczeni i zdyszani wróciliśmy do naszego gniazdka by zjeść piątkową kolację – makaron z serem – smak dzieciństwa. Mistrzowie zjedli trzy talerze i nawet po kolacji gdy gospodyni sprzątała miski ze stołu dojadali by się nic nie zmarnowało. Nawet jeden uczestnik ze wschodu ;) ale w obrębie granic naszego kraju pierwszy raz zasmakował makaronu z serem na słodko. Bo u nich makaron ze serem je się z omastką i skwarkami i boczusiem bardziej na słono. O jedzeniu może już wystarczy bo możnaby pisać wiele bo było przepyszne.

Od nastepnego dnia zaczeło sie szusowanie na nartach i snowboardach. Warunki super. Śniegu gruba warstwa. Wiec nic nie przeszkadzało w jeździe, no może poza ilością ludzi. Ale mogliśmy uciekać na wieczorne jazdy gdzie ludzi było mało i można było spokojnie poszaleć. Od 9:00 do 15:00 było co robić na stoku. Na miejscu gorąca herbatka i coś do przekąszenia przywracalo nam siły po męczącej ale super jeździe.
Po szusowaniu na stoku wracaliśmy do ośrodka by chwile odsapnąc i zjeść przepyszny obiad. Wiec pewnie część osób z grupy przybrała kilka kilogramów. Wieczory spędzaliśmy na zabawach i tańcach integracyjnych. Nie mogło zabraknąć dyskoteki, bo przecież zbliżały się Walentynki. Może akurat, ktoś na tym wyjeździe, odnalazł swoją miłość.

W niedzielę po Mszy parafialnej udaliśmy się na releks basenowy we Wiśle. Tego nam było trzeba. Sauny Jaccuzi i zjeżdżalnie były przez nas oblegane. No bo przecież do Wisły nie jedzie się pływać ;)
Dni mijały nam szybko. Za szybko. Te 5 dni przeleciało i trzeba było wrócić do domów. Na szczęście był jeszcze drugi tydzień ferii podczas którego można było odpocząć i nabrać sił do powrotu do szkoły.

Dziękujemy wszystkim którzy pomogli zorganizować wyjazd do Zwardonia i tym którzy sprawowali opiekę nad trzódką młodzieży, bo jak to młodzież pomysłów im nie brakuje ;) Dziękuje całej obsłudze Zwardoń Ski za życzliwość i otwarte serce oraz dyspozycyjność i w razie potrzeby fachową pomoc. Dziękuje pewnej rodzinie, dzięki której ten wyjazd mógł się odbyć i gromadka młodzieży z naszej parafii mogła szusować po stoku. Dziękujemy, bo zawsze Zwardoń Ski jest dla nas otwarty.

Ks. Marcin Samek
Dodano: 09-03-2019

Święto Miłosierdzia Bożego

Dodano: 15.04.2022
W 2022 roku Niedziela Miłosierdzia Bożego przypada na 24 kwietnia. Niedziela Miłosierdzia Bożego (zwana także Świętem Miłosierdzia Bożego ) obchodzona jest w drugą niedzielę Wielkanocy, kończącą Oktawę Wielkanocy. Święto jest obchodzone przez katolików, a także niektórych anglokatolików od Kościoła Anglii (nie jest jednak oficjalnym świętem anglikański). Pierwotnie opiera się na katolickim nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, o którym Faustyna Kowalska opowiadała w ramach swojego spotkania z Jezusem, i wiąże się ze specjalnymi obietnicami Jezusa i odpustami. wydany przez Kościół katolicki.
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Dodano: 19.11.2021
Uroczystość Chrystusa Króla do liturgii wprowadził papież Pius XI encykliką Quas Primas z 11 grudnia 1925 r. na zakończenie roku jubileuszowego. Nakazał wtedy, aby we wszystkich kościołach tego dnia po głównym nabożeństwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówić litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu.
Boże Ciało 2020

Dodano: 12.06.2020
Tegoroczne Boże Ciało w wyjątkowych okolicznościach...
Boże Ciało 2018

Dodano: 09.06.2018
„Kto spożywa Moje Ciało i pije Moją Krew ma życie wieczne.“ Taką obietnicę daje nam Jezus na kartach Ewangelii. On zostawił nam swoje Ciało i Krew, jako pokarm dla nas, na drodze do Jego Królestwa. Pokrzepia nasze dusze, abyśmy nie osłabli w drodze i w walce z pokusami złego Ducha. Jako chrześcijanie, wpatrując się w białą hostię, widzimy nie tylko chleb, ale oczami wiary widzimy prawdziwe Ciało Jezusa.