Przyjęcie nowych członków do Scholi i Służby Liturgicznej

schola słuzba liturgicznaNiedziela Chrystusa Króla jest dla każdego katolika ostatnia niedzielą roku liturgicznego. Jest wielkim świętem, w którym oddajemy cześć Chrystusowi Królowi Wszechświata. Ale w naszej wspólnocie parafialnej była to niedziela ważna i podniosła nie tylko z tego powodu.

Właśnie w tę niedziele na Mszy o godzinie 11:30 w uroczysty sposób włączeni do scholi i ministrantów zostali chłopcy i dziewczęta z naszej wspólnoty parafialnej.
Grupa scholi została powiekszona o 13 nowych członkiń, które śwoim głosem i śpiewem wychwalają Pana Boga. Natomiast grupa ministrantów wzbogaciła sie o 8 nowych rycerzy Jezusa, którzy będą usługiwali do Mszy Świętej. Złożyli swoje przyrzeczenia w obecności swoich rodziców i bliskich. Ksiądz Proboszcz poświecił medaliki dla scholistek i komże dla ministrantów. Zarówno medaliki jak i komże nałozyli swoim dzieciom rodzice. Jest to piękny znak że wiara jest przekazywana przez rodziców i to oni troszczą się o jej wzrost u swoich dzieci.

Życzymy nowym scholistkom i ministrantom gorliwości i wytrwałości w służbie Panu Jezusowi. Niech będą w swoim zyciu przykładem i wzorem do naśladowania dla innych i aby zawsze pokazywali, jak ważna dla nich jest wiara i służba Kościołowi.

Nowi lektorzy dla Dekanatu Radziechowskiego

schola słuzba liturgicznaŚroda tego tygodnia. Może zwykły dzien dla większości z nas. Ale dla naszego dekanatu wielkie święto. Bo w dekanacie przybyło kilkudziesięciu nowych lektorów, którzy czytają dla nas Boże Słowo.

Po kilkutygodniowym przygotowaniu w ramach kursu lektorskiego, nadszedł moment ustanowienia nowych lektorów. Z całego dekanatu ministranci z klas siódmych przybywali do Wieprza przez 4 soboty z rzędu by nauczyć sie jak być dobrym lektorem. Mieli wykłady z Biblistyki, fonetyki i liturgiki. W sumie ze wszystkich parafii z dekanatu uzbierało sie 49 nowych lektorów w tym aż 16 z naszej parafii, co dla nas jest powodem do dumy. Podczas Mszy we Wieprzu pod przewodnictwem księdza Dziekana Piotra Pokojkowa, naszego Proboszcza, złożyli swoje ślubowania. Na koniec otrzymali legitymacje lektorskie oraz Pismo Święte.

Życzymy im aby byli dobrymi głosicielami Słowa Bożego, nie tylko przez to, że czytają je w kościele, ale też niech beda jego świadkami w swojej codzienności w domu w szkole i wśród rówieśników.
Dodano: 03-12-2017

Pytanie, które nie pozwoliło Marii Magdalenie zasnąć i uczyniło z niej kobietę Zmartwychwstania

Dodano: 15.07.2022
Jak doszło do tego, że to nie Piotr – opoka, ani nie Jan – uczeń, którego Jezus miłował – lecz właśnie Maria Magdalena jest pierwszym świadkiem Zmartwychwstałego? Św. Maria Magdalena nie była siostrą Marty i Łazarza – współcześni bibliści rozstrzygnęli tę kwestię ostatecznie. Nie była też prostytutką wycierająca włosami stopy Jezusa, o której wspomina św. Łukasz w siódmym rozdziale Ewangelii.
Święto Podwyższenia Krzyża św.

Dodano: 08.09.2019
Polska pod Krzyżem - sobota, 14 września 2019 r. Spotkania modlitewne w Diecezji Bielsko-Żywieckiej
Msza św. odpustowa i jubileuszowa ojca Rufina Juraszka OFM

Dodano: 06.07.2019
W sobotę 29 czerwca br. przeżywaliśmy w naszej Wspólnocie odpust parafialny. Sumie przewodniczył Ojciec Rufin Juraszek OFM, nasz rodak, który w tym roku obchodzi swoje 80-te urodziny oraz jubileusz 50 lat kapłaństwa.
Uroczystość Bożego Narodzenia

Dodano: 31.12.2017
Tegoroczny czas Adwentu był czasem przyśpieszonego przygotowania się do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Dlaczego? Do Adwent był w tym roku bardzo krótki, wiec czasu na przygotowanie było bardzo mało. Zaledwie trzy tygodnie Adwentu i już nastało Boże Narodzenie.