Przyjęcie nowych członków do Scholi i Służby Liturgicznej

schola słuzba liturgicznaNiedziela Chrystusa Króla jest dla każdego katolika ostatnia niedzielą roku liturgicznego. Jest wielkim świętem, w którym oddajemy cześć Chrystusowi Królowi Wszechświata. Ale w naszej wspólnocie parafialnej była to niedziela ważna i podniosła nie tylko z tego powodu.

Właśnie w tę niedziele na Mszy o godzinie 11:30 w uroczysty sposób włączeni do scholi i ministrantów zostali chłopcy i dziewczęta z naszej wspólnoty parafialnej.
Grupa scholi została powiekszona o 13 nowych członkiń, które śwoim głosem i śpiewem wychwalają Pana Boga. Natomiast grupa ministrantów wzbogaciła sie o 8 nowych rycerzy Jezusa, którzy będą usługiwali do Mszy Świętej. Złożyli swoje przyrzeczenia w obecności swoich rodziców i bliskich. Ksiądz Proboszcz poświecił medaliki dla scholistek i komże dla ministrantów. Zarówno medaliki jak i komże nałozyli swoim dzieciom rodzice. Jest to piękny znak że wiara jest przekazywana przez rodziców i to oni troszczą się o jej wzrost u swoich dzieci.

Życzymy nowym scholistkom i ministrantom gorliwości i wytrwałości w służbie Panu Jezusowi. Niech będą w swoim zyciu przykładem i wzorem do naśladowania dla innych i aby zawsze pokazywali, jak ważna dla nich jest wiara i służba Kościołowi.

Nowi lektorzy dla Dekanatu Radziechowskiego

schola słuzba liturgicznaŚroda tego tygodnia. Może zwykły dzien dla większości z nas. Ale dla naszego dekanatu wielkie święto. Bo w dekanacie przybyło kilkudziesięciu nowych lektorów, którzy czytają dla nas Boże Słowo.

Po kilkutygodniowym przygotowaniu w ramach kursu lektorskiego, nadszedł moment ustanowienia nowych lektorów. Z całego dekanatu ministranci z klas siódmych przybywali do Wieprza przez 4 soboty z rzędu by nauczyć sie jak być dobrym lektorem. Mieli wykłady z Biblistyki, fonetyki i liturgiki. W sumie ze wszystkich parafii z dekanatu uzbierało sie 49 nowych lektorów w tym aż 16 z naszej parafii, co dla nas jest powodem do dumy. Podczas Mszy we Wieprzu pod przewodnictwem księdza Dziekana Piotra Pokojkowa, naszego Proboszcza, złożyli swoje ślubowania. Na koniec otrzymali legitymacje lektorskie oraz Pismo Święte.

Życzymy im aby byli dobrymi głosicielami Słowa Bożego, nie tylko przez to, że czytają je w kościele, ale też niech beda jego świadkami w swojej codzienności w domu w szkole i wśród rówieśników.
Dodano: 03-12-2017

Patronowie diezecji bielsko-żywieckiej - św. Maksymilian Maria Kolbe

Dodano: 05.08.2021
Święty Maksymilian Maria Kolbe Rajmund Kolbe urodził się 8 stycznia 1894 roku w Zduńskiej Woli koło Łodzi. Rodzice, Juliusz i Marianna z Dąbrowskich, należeli do III Zakonu św. Franciszka. Trudnili się tkactwem chałupniczym, ale z powodu ciężkich warunków materialnych musieli zwinąć warsztat i przenieść się najpierw do Łodzi, a potem do Pabianic. Tam ojciec podjął pracę w fabryce; matka prowadziła sklepik, dorabiając sobie jako położna.
Sakrament Bierzmowania 2020

Dodano: 20.09.2020
SAKRAMENT BIERZMOWANIA w naszej Wspólnocie miał miejsce wczoraj w sobotę 19 września 2020 roku.
O podróży Parafian do Austrii i północnych Włoch

Dodano: 02.11.2019
To druga pielgrzymka, którą proboszcz parafii św. Marcina w Radziechowach, Ksiądz Dziekan Piotr zorganizował do tych krajów. Tym razem w inne rejony.
11 luty - Wspomnienie NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego

Dodano: 02.02.2019
W 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu przez Piusa IX dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Boża zjawiła się ubogiej pasterce, św. Bernadecie Soubirous, w Grocie Massabielskiej w Lourdes. Podczas osiemnastu zjawień (w okresie 11 lutego - 16 lipca) Maryja wzywała do modlitwy i pokuty.