Dzień św. Floriana - Msza Święta w intencji Strażaków

Co roku na początku maja w naszej miejscowości i parafii ma miejsce wielka uroczystość. Związana jest ona ze wspomnieniem św. Floriana , patrona Strażaków. (o św. Florianie mogliśmy przeczytać w zeszłotygodniowej gazetce).
Właśnie w tą niedzielę 5 maja 2019 na Mszy Świętej o godz. 11:30 zgromadziliśmy się na modlitwie w intencji Strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziechowach.

Przy dźwięku Orkiestry z Radziechów, strażacy ubrani w mundury galowe wmaszerowali do naszej świątyni. Nie zabrakło na tej uroczystości sztandarów wraz ze Strażakami, Górnikami i Góralami ze Związku Podhalan Oddziału Górali Żywieckich oraz przedstawicieli władz samorządowych i przedstawicielek z Koła Gospodyń Wiejskich.

Podczas Mszy ks. Proboszcz w kazaniu przybliżył czym jest etos Strażaka i jak ważna jest jego funkcja w społeczeństwie. Strażak stoi na straży bezpieczeństwa ludzi i dobytku. Stoi na straży wiary i wartości chrześcijańskich w naszej Ojczyźnie. Rola Strażaka jest wyjątkowa, ale trudna i pełna poświęcenia dla innych. Zostawia wszystko by iść i ratować potrzebujących pomocy. Bo w końcu żyje według etosu: Bogu na chwałę, Ludziom na ratunek.

Dziękujemy Wam Drodzy Strażacy za Waszą całoroczną pomoc dla naszej gminy i parafii. Zawsze jesteście gotowi nieść pomoc dla nas. Jesteście jak sie to mówi zawsze zwarci i gotowi i na każde zawołanie. Za Wasze poświęcenie składamy Wam serdeczne Bóg Zapłać.

Duszpasterze wraz z parafianami
Dodano: 12-05-2019

Wakacje z Bogiem - Wisełka 2019 - Szczęście jest w Tobie

Dodano: 28.07.2019
W te wakacje, jak co roku, nasza parafia zorganizowała dla dzieci i młodzieży wyjazd wakacyjny. W tym roku jako nasz cel obraliśmy Wisełkę, znajdującą sie nad morzem na wyspie Wolin.
Msza św. dziękczynna za cztery lata posługi duszpasterskiej i katechetycznej ks. Marcina Samka

Dodano: 29.06.2019
Ks. Marcin Samek Ks. Biskup Roman Pindel przeniósł po czterech latach Ks. Marcina Samka do Parafii Św. Jakuba w Rzykach, aby tam dalej mógł nabierać doświadczenia duszpasterskiego i katechetycznego. Pobyt na nowej parafii Ks. Marcin rozpocznie z dniem 24 sierpnia br.
Najświętsza Maryja Panna z góry Karmel

Dodano: 14.07.2018
 Szkaplerz karmelitański 16 lipca

To wspomnienie zwraca nas ku Maryi objawiającej się na górze Karmel, znanej już z tekstów Starego Testamentu - z historii proroka Eliasza (1 Krl 17, 1 - 2 Krl 2, 25). W XII wieku po Chrystusie do Europy przybyli, prześladowani przez Turków, duchowi synowie Eliasza, prowadzący życie kontemplacyjne na Karmelu.
Pielgrzymka do Fatimy

Dodano: 25.02.2017
100 rocznica objawień Fatimskich-13 październik 2017 zakończenie uroczystości. Największe Sanktuaria Europy - La Salette - Lourdes –Santiago de Compostela – Fatima - Montserrat w terminie: 06 – 19.10.2017 1 dzień: wyjazd z Radziechów o godz. 4.00 całodzienny przejazd przez Słowację, Austrię, Włochy obiadokolacja, nocleg w hotelu okolice Padwy. 2 dzień: Śniadanie, przejazd przez Włochy, Francję, fascynująca wyprawa w wysokie Alpy do Sanktuarium Płaczącej Madonny w La Salette – wspaniała atmosfera do rozmyślań i modlitwy, Msza św. udziału w procesji ze świecami, obiadokolacja, nocleg w hotelu na terenie sanktuarium.