Dzień św. Floriana - Msza Święta w intencji Strażaków

Co roku na początku maja w naszej miejscowości i parafii ma miejsce wielka uroczystość. Związana jest ona ze wspomnieniem św. Floriana , patrona Strażaków. (o św. Florianie mogliśmy przeczytać w zeszłotygodniowej gazetce).
Właśnie w tą niedzielę 5 maja 2019 na Mszy Świętej o godz. 11:30 zgromadziliśmy się na modlitwie w intencji Strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziechowach.

Przy dźwięku Orkiestry z Radziechów, strażacy ubrani w mundury galowe wmaszerowali do naszej świątyni. Nie zabrakło na tej uroczystości sztandarów wraz ze Strażakami, Górnikami i Góralami ze Związku Podhalan Oddziału Górali Żywieckich oraz przedstawicieli władz samorządowych i przedstawicielek z Koła Gospodyń Wiejskich.

Podczas Mszy ks. Proboszcz w kazaniu przybliżył czym jest etos Strażaka i jak ważna jest jego funkcja w społeczeństwie. Strażak stoi na straży bezpieczeństwa ludzi i dobytku. Stoi na straży wiary i wartości chrześcijańskich w naszej Ojczyźnie. Rola Strażaka jest wyjątkowa, ale trudna i pełna poświęcenia dla innych. Zostawia wszystko by iść i ratować potrzebujących pomocy. Bo w końcu żyje według etosu: Bogu na chwałę, Ludziom na ratunek.

Dziękujemy Wam Drodzy Strażacy za Waszą całoroczną pomoc dla naszej gminy i parafii. Zawsze jesteście gotowi nieść pomoc dla nas. Jesteście jak sie to mówi zawsze zwarci i gotowi i na każde zawołanie. Za Wasze poświęcenie składamy Wam serdeczne Bóg Zapłać.

Duszpasterze wraz z parafianami
Dodano: 12-05-2019

Niedziela Chrztu Pańskiego

Dodano: 04.01.2023
W pierwszą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) wspominamy chrzest Chrystusa w Jordanie. W czasie swojego chrztu objawił się On Izraelitom jako prawdziwy Mesjasz namaszczony Duchem Świętym. Tu rozpoczął Jezus - objawiwszy swoje posłannictwo - swą działalność publiczną. Święto Chrztu Pańskiego kończy okres świąteczny Bożego Narodzenia.
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Dodano: 07.12.2019
Prawda o Niepokalanym Poczęciu Maryi jest dogmatem wiary. Ogłosił go uroczyście 8 grudnia 1854 r. bullą Ineffabilis Deus papież Pius IX w bazylice św. Piotra w Rzymie w obecności 54 kardynałów i 140 arcybiskupów i biskupów.
Droga Krzyżowa na Matyskę 14.09.2019

Dodano: 22.09.2019
W sobotę 14 września odbyła się Droga Krzyżowa na Golgotę Beskidów. Była to modlitwa wynagradzająca za grzechy dotyczące małżeństwa i również kapłaństwa.
1 listopada - Wszyscy Święci

Dodano: 27.10.2018
Dzisiejsza uroczystość - jak każda uroczystość w Kościele - ma charakter bardzo radosny. Wspominamy bowiem dzisiaj wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie.