Jubileusz 30-lecia otrzymania świeceń kapłańskich naszego księdza Proboszcza Piotra Pokojnikowa

Piotr PokojnikowW ostatnią niedzielę w naszej parafii przeżywaliśmy wielką uroczystość. Nasz ks. Proboszcz Piotr Pokojnikow przeżywał swoją okrągłą 30 rocznicę święceń kapłańskich. Dla naszej wspólnoty parafialnej, był i jest to powód do wielkiej radości, gdyż posługa kapłańska jest, nam wierzącym, bardzo potrzebna. Kapłan swoją posługą pomaga nam być bliżej Boga.

Na Mszy o godz. 11:30 zebraliśmy się by Bogu podziękować za ten jubileusz. Kaznodzieja, ks. Jacek Gracz, a osobiście przyjaciel ks. Proboszcza od czasów seminaryjnych przybliżył nam prawdę jak wielkie jest to powołanie. Przytoczył przykład ludzi wierzących, którzy doświadczyli braku Eucharystii, braku sakramentów spowodowanych brakiem kapłana. Mówił, że my, ludzie żyjący tu i teraz jeszcze tego nie doświadczamy, ale czy tak będzie zawsze? Zachęcał nas gorąco do modlitwy za kapłanów i o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Kapłaństwo to wielki dar, dar i tajemnica, dar i odpowiedzialność, nie tylko za siebie, ale przede wszystkim, za powierzonych sobie ludzi.

Dziękujemy w imieniu własnym oraz ks. Proboszcza, Jubilata, z całego serca wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeżywaniu tej uroczystości. Dziękujemy Władzom Samorządowym, Dyrekcjom ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Prał. Stanisława Gawlika oraz Publicznego Przedszkola im. Władysława Pieronka, Przedstawicielom Koła Gospodyń Wiejskich, Strażakom, Górnikom, Góralom ze Związku Podhalan, Apostolstwu Dobrej Śmierci, Różom Różańcowym za obecność i modlitwę oraz złożone życzenia. Dziękujemy Orkiestrze, Scholi, Służbie Liturgicznej Ołtarza za uświetnienie tej Eucharystii.

Dzięki Waszej obecności i życzliwości dajecie piękne świadectwo wiary i troski o naszą małą wspólnotę parafialną.

Jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich
Dodano: 25-05-2019

O podróży do świętych miejsc na polskiej ziemi

Dodano: 19.05.2019
Kolejna parafialna pielgrzymka odbyła się do wschodniej i północnej części naszego kraju, do miejsc o szczególnych walorach religijnych.
Na pewno warto poznać, bądź przypomnieć sobie te święte miejsca z ich niezwykłą historią. Pięciodniowa trasa prowadziła nas przez Kodeń, Pratulin, Grabarkę, Kruszyniany, Świętą Wodę, Sokółkę, Bohoniki, Różanystok, Świętą Lipkę, Gietrzwałd oraz Toruń.
O podróży parafian do urokliwych alpejskich miejsc Europy

Dodano: 20.10.2018
"Wyruszamy w podróż, aby podziwiać piękno Bożego Stworzenia" - powiedział ksiądz dziekan Piotr Pokojnikow po zakończeniu mszy świętej, którą sprawował za nas pielgrzymów, razem z księdzem Marcinem Suchankiem.
Wyruszyliśmy w 50-osobowej grupie przez Słowację do Austrii, aby dotrzeć do Opactwa Benedyktynów w miejscowości Melk w dolnej Austrii, które zwiedzaliśmy z miejscowym przewodnikiem.
Św. Florian - święto naszych strażaków

Dodano: 12.05.2018
Dzień 4 maja w Kościele jest obchodzony jako święto św. Floriana męczennika. Jest on patronem przede wszystkim Strażaków, czyli tych, którzy śpieszą nam z pomocą w różnych sytuacjach. Są zawsze na posterunku. Są na STRAŻY.
25-lecie obecności figury Matki Boskiej Fatimskiej w parafii w Radziechowach

Dodano: 08.04.2018
Dzieje się to zimą na początku 1992 roku na plebanii w Radziechowach u proboszcza śp. Ks. Stanisława Gawlika. Ja i ks. Stanisław dyskutujemy o przemianach w Polsce, o otwarciu granic na zachód, o tym że możemy mieć u siebie paszporty na wszystkie kraje świata (co za dawnego systemu było nie do pomyślenia – paszporty znajdowały się na milicji i wydawano je tylko niektórym obywatelom). Mówimy o życiu po 1989 roku w Polsce, o możliwościach, które otwierają się przed nami.