Jubileusz 30-lecia otrzymania świeceń kapłańskich naszego księdza Proboszcza Piotra Pokojnikowa

Piotr PokojnikowW ostatnią niedzielę w naszej parafii przeżywaliśmy wielką uroczystość. Nasz ks. Proboszcz Piotr Pokojnikow przeżywał swoją okrągłą 30 rocznicę święceń kapłańskich. Dla naszej wspólnoty parafialnej, był i jest to powód do wielkiej radości, gdyż posługa kapłańska jest, nam wierzącym, bardzo potrzebna. Kapłan swoją posługą pomaga nam być bliżej Boga.

Na Mszy o godz. 11:30 zebraliśmy się by Bogu podziękować za ten jubileusz. Kaznodzieja, ks. Jacek Gracz, a osobiście przyjaciel ks. Proboszcza od czasów seminaryjnych przybliżył nam prawdę jak wielkie jest to powołanie. Przytoczył przykład ludzi wierzących, którzy doświadczyli braku Eucharystii, braku sakramentów spowodowanych brakiem kapłana. Mówił, że my, ludzie żyjący tu i teraz jeszcze tego nie doświadczamy, ale czy tak będzie zawsze? Zachęcał nas gorąco do modlitwy za kapłanów i o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Kapłaństwo to wielki dar, dar i tajemnica, dar i odpowiedzialność, nie tylko za siebie, ale przede wszystkim, za powierzonych sobie ludzi.

Dziękujemy w imieniu własnym oraz ks. Proboszcza, Jubilata, z całego serca wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeżywaniu tej uroczystości. Dziękujemy Władzom Samorządowym, Dyrekcjom ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Prał. Stanisława Gawlika oraz Publicznego Przedszkola im. Władysława Pieronka, Przedstawicielom Koła Gospodyń Wiejskich, Strażakom, Górnikom, Góralom ze Związku Podhalan, Apostolstwu Dobrej Śmierci, Różom Różańcowym za obecność i modlitwę oraz złożone życzenia. Dziękujemy Orkiestrze, Scholi, Służbie Liturgicznej Ołtarza za uświetnienie tej Eucharystii.

Dzięki Waszej obecności i życzliwości dajecie piękne świadectwo wiary i troski o naszą małą wspólnotę parafialną.

Jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich
Dodano: 25-05-2019

Uroczystość Wszystkich Świętych

Dodano: 01.11.2020
Uroczystość Wszystkich Świętych - jak każda uroczystość w Kościele - ma charakter bardzo radosny. Wspominamy bowiem dzisiaj wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie.
Panie przymnóż nam wiary

Dodano: 05.09.2020
Chodzę do spowiedzi od wielu lat, ale mam problem z jednoznacznym określeniem co jest grzechem ciężkim (śmiertelnym) a grzechem lekkim? - Karolina
Zawody ministranckie BOSKO CUP

Dodano: 10.12.2017
Wraz z drużyną ministrantów i lektorów z naszej parafii braliśmy udział w zawodach piłki halowej Bosko Cup. Etap rejonowy odbył sie w Łodygowicach na hali w szkole podstawowej.
Pielgrzymka do Fatimy

Dodano: 25.02.2017
100 rocznica objawień Fatimskich-13 październik 2017 zakończenie uroczystości. Największe Sanktuaria Europy - La Salette - Lourdes –Santiago de Compostela – Fatima - Montserrat w terminie: 06 – 19.10.2017 1 dzień: wyjazd z Radziechów o godz. 4.00 całodzienny przejazd przez Słowację, Austrię, Włochy obiadokolacja, nocleg w hotelu okolice Padwy. 2 dzień: Śniadanie, przejazd przez Włochy, Francję, fascynująca wyprawa w wysokie Alpy do Sanktuarium Płaczącej Madonny w La Salette – wspaniała atmosfera do rozmyślań i modlitwy, Msza św. udziału w procesji ze świecami, obiadokolacja, nocleg w hotelu na terenie sanktuarium.