Jubileusz 30-lecia otrzymania świeceń kapłańskich naszego księdza Proboszcza Piotra Pokojnikowa

Piotr PokojnikowW ostatnią niedzielę w naszej parafii przeżywaliśmy wielką uroczystość. Nasz ks. Proboszcz Piotr Pokojnikow przeżywał swoją okrągłą 30 rocznicę święceń kapłańskich. Dla naszej wspólnoty parafialnej, był i jest to powód do wielkiej radości, gdyż posługa kapłańska jest, nam wierzącym, bardzo potrzebna. Kapłan swoją posługą pomaga nam być bliżej Boga.

Na Mszy o godz. 11:30 zebraliśmy się by Bogu podziękować za ten jubileusz. Kaznodzieja, ks. Jacek Gracz, a osobiście przyjaciel ks. Proboszcza od czasów seminaryjnych przybliżył nam prawdę jak wielkie jest to powołanie. Przytoczył przykład ludzi wierzących, którzy doświadczyli braku Eucharystii, braku sakramentów spowodowanych brakiem kapłana. Mówił, że my, ludzie żyjący tu i teraz jeszcze tego nie doświadczamy, ale czy tak będzie zawsze? Zachęcał nas gorąco do modlitwy za kapłanów i o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Kapłaństwo to wielki dar, dar i tajemnica, dar i odpowiedzialność, nie tylko za siebie, ale przede wszystkim, za powierzonych sobie ludzi.

Dziękujemy w imieniu własnym oraz ks. Proboszcza, Jubilata, z całego serca wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeżywaniu tej uroczystości. Dziękujemy Władzom Samorządowym, Dyrekcjom ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Prał. Stanisława Gawlika oraz Publicznego Przedszkola im. Władysława Pieronka, Przedstawicielom Koła Gospodyń Wiejskich, Strażakom, Górnikom, Góralom ze Związku Podhalan, Apostolstwu Dobrej Śmierci, Różom Różańcowym za obecność i modlitwę oraz złożone życzenia. Dziękujemy Orkiestrze, Scholi, Służbie Liturgicznej Ołtarza za uświetnienie tej Eucharystii.

Dzięki Waszej obecności i życzliwości dajecie piękne świadectwo wiary i troski o naszą małą wspólnotę parafialną.

Jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich
Dodano: 25-05-2019

Patronowie diezecji bielsko-żywieckiej - św. Maksymilian Maria Kolbe

Dodano: 05.08.2021
Święty Maksymilian Maria Kolbe Rajmund Kolbe urodził się 8 stycznia 1894 roku w Zduńskiej Woli koło Łodzi. Rodzice, Juliusz i Marianna z Dąbrowskich, należeli do III Zakonu św. Franciszka. Trudnili się tkactwem chałupniczym, ale z powodu ciężkich warunków materialnych musieli zwinąć warsztat i przenieść się najpierw do Łodzi, a potem do Pabianic. Tam ojciec podjął pracę w fabryce; matka prowadziła sklepik, dorabiając sobie jako położna.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dodano: 19.05.2021
Pięćdziesiątego dnia po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus zesłał Ducha Świętego na Maryję i Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku, wypełniając tym samym swoją obietnicę: "Gdy przyjdzie Duch Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie" (J 15, 26). W dniu Pięćdziesiątnicy Kościół, ożywiony Duchem Świętym, rozpoczyna przepowiadanie radosnej nowiny o zbawieniu wszystkim narodom.
Święty Jan Maria Vianney, kapłan

Dodano: 28.07.2018
Jan urodził się w rodzinie ubogich wieśniaków w Dardilly koło Lyonu 8 maja 1786 r. Do I Komunii przystąpił potajemnie podczas Rewolucji Francuskiej w 1799 r. Po raz pierwszy przyjął Chrystusa do swego serca w szopie, zamienionej na prowizoryczną kaplicę, do której wejście dla ostrożności zasłonięto furą siana. Ponieważ szkoły parafialne były zamknięte, nauczył się czytać i pisać dopiero w wieku 17 lat.
Klub Samopomocy "Pod Skrzydłem Anioła"

Dodano: 24.02.2018
W ostatnim czasie w naszej parafii zaczął działać Klub Samopomocy dla osób niepełnosprawnych „Pod Skrzydłem Anioła“. Dzienna placówka pomocy dla osób z orzeczonym głębokim stopniem upośledzenia powstała dzięki wspólnym wysiłkom starostwa żywieckiego, Caritas diecezjalnej i radziechowskiej parafii św. Marcina.