Msza św. dziękczynna za cztery lata posługi duszpasterskiej i katechetycznej ks. Marcina Samka

ks. Marcin Samek
Ks. Marcin Samek
Ks. Biskup Roman Pindel przeniósł po czterech latach Ks. Marcina Samka do Parafii Św. Jakuba w Rzykach, aby tam dalej mógł nabierać doświadczenia duszpasterskiego i katechetycznego. Pobyt na nowej parafii Ks. Marcin rozpocznie z dniem 24 sierpnia br.

Wdzięczni za cztery lata posługi w naszej Wspólnocie dziękowalismy Panu Bogu w niedzielę 23 czerwca br. Na sumie o godz. 11,30. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Marcin Suchanek Dyrektor DKE w Bielsku Białej.
Przedstawiciele Wspólnot działających zarówno w Parafii jak i w Radziechowach obok słów wdzięczności złożyli pamiątki, które będą przypominały nas Ks. Marcinowi już na nowej parafii.

Jeszcze raz chcemy serdecznie podziękować Panu Bogu za dar kapłaństwa ks. Marcina i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej w Rzykach.

Galeria zdjęć -> zobacz więcej zdjęć z mszy dziękczynnej ks. Marcina Samka

Dodano: 29-06-2019

11 lutego - Światowy Dzień Chorego

Dodano: 02.02.2022
1 lutego br. po raz kolejny obchodzony będzie Światowy Dzień Chorego. Ustanowił go Jan Paweł II dnia 13 maja 1992 r. w liście do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia - kard. Fiorenzo Angeliniego. Wyznaczył wówczas jego datę na 11 lutego - wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Pierwszy taki dzień obchodzono właśnie w tym francuskim sanktuarium maryjnym. Podobnie będzie i w tym roku.
Patronowie diezecji bielsko-żywieckiej - św. Maksymilian Maria Kolbe

Dodano: 05.08.2021
Święty Maksymilian Maria Kolbe Rajmund Kolbe urodził się 8 stycznia 1894 roku w Zduńskiej Woli koło Łodzi. Rodzice, Juliusz i Marianna z Dąbrowskich, należeli do III Zakonu św. Franciszka. Trudnili się tkactwem chałupniczym, ale z powodu ciężkich warunków materialnych musieli zwinąć warsztat i przenieść się najpierw do Łodzi, a potem do Pabianic. Tam ojciec podjął pracę w fabryce; matka prowadziła sklepik, dorabiając sobie jako położna.
Uroczystość Wszystkich Świętych

Dodano: 01.11.2020
Uroczystość Wszystkich Świętych - jak każda uroczystość w Kościele - ma charakter bardzo radosny. Wspominamy bowiem dzisiaj wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie.
Uroczystość Bożego Narodzenia

Dodano: 31.12.2017
Tegoroczny czas Adwentu był czasem przyśpieszonego przygotowania się do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Dlaczego? Do Adwent był w tym roku bardzo krótki, wiec czasu na przygotowanie było bardzo mało. Zaledwie trzy tygodnie Adwentu i już nastało Boże Narodzenie.