Msza św. dziękczynna za cztery lata posługi duszpasterskiej i katechetycznej ks. Marcina Samka

ks. Marcin Samek
Ks. Marcin Samek
Ks. Biskup Roman Pindel przeniósł po czterech latach Ks. Marcina Samka do Parafii Św. Jakuba w Rzykach, aby tam dalej mógł nabierać doświadczenia duszpasterskiego i katechetycznego. Pobyt na nowej parafii Ks. Marcin rozpocznie z dniem 24 sierpnia br.

Wdzięczni za cztery lata posługi w naszej Wspólnocie dziękowalismy Panu Bogu w niedzielę 23 czerwca br. Na sumie o godz. 11,30. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Marcin Suchanek Dyrektor DKE w Bielsku Białej.
Przedstawiciele Wspólnot działających zarówno w Parafii jak i w Radziechowach obok słów wdzięczności złożyli pamiątki, które będą przypominały nas Ks. Marcinowi już na nowej parafii.

Jeszcze raz chcemy serdecznie podziękować Panu Bogu za dar kapłaństwa ks. Marcina i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej w Rzykach.

Galeria zdjęć -> zobacz więcej zdjęć z mszy dziękczynnej ks. Marcina Samka

Dodano: 29-06-2019

Odpusty w Kościele

Dodano: 21.10.2021
Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. W sakramencie pojednania grzesznik otrzymuje przebaczenie wyznanych grzechów, za które szczerze żałuje. Dzięki temu może on osiągnąć wieczne zbawienie. Uzyskane przebaczenie nie uwalnia jednak od kar doczesnych (czasowych), które spotykają nas za życia lub po śmierci w czyśćcu.
Dar Dzieci Pierwszokomunijnych z Radziechów dla dzieci z Afryki

Dodano: 11.06.2021
Dzieci, które po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we Mszy Świętej w naszej parafii 8 maja 2021r., wdzięczne Bogu za dar przyjęcia Pana Jezusa do swojego serca, złożyły dar na misje. Ofiara pieniężna została przekazana siostrom  misjonarkom ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Siostry wyrażają swoją wdzięczność w przesłanym liście.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dodano: 19.05.2021
Pięćdziesiątego dnia po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus zesłał Ducha Świętego na Maryję i Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku, wypełniając tym samym swoją obietnicę: "Gdy przyjdzie Duch Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie" (J 15, 26). W dniu Pięćdziesiątnicy Kościół, ożywiony Duchem Świętym, rozpoczyna przepowiadanie radosnej nowiny o zbawieniu wszystkim narodom.
Ferie z Parafią 2020

Dodano: 19.01.2020
Nasza Parafia jak co roku organizowała Ferie z Parafią, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.