Msza św. dziękczynna za cztery lata posługi duszpasterskiej i katechetycznej ks. Marcina Samka

ks. Marcin Samek
Ks. Marcin Samek
Ks. Biskup Roman Pindel przeniósł po czterech latach Ks. Marcina Samka do Parafii Św. Jakuba w Rzykach, aby tam dalej mógł nabierać doświadczenia duszpasterskiego i katechetycznego. Pobyt na nowej parafii Ks. Marcin rozpocznie z dniem 24 sierpnia br.

Wdzięczni za cztery lata posługi w naszej Wspólnocie dziękowalismy Panu Bogu w niedzielę 23 czerwca br. Na sumie o godz. 11,30. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Marcin Suchanek Dyrektor DKE w Bielsku Białej.
Przedstawiciele Wspólnot działających zarówno w Parafii jak i w Radziechowach obok słów wdzięczności złożyli pamiątki, które będą przypominały nas Ks. Marcinowi już na nowej parafii.

Jeszcze raz chcemy serdecznie podziękować Panu Bogu za dar kapłaństwa ks. Marcina i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej w Rzykach.

Galeria zdjęć -> zobacz więcej zdjęć z mszy dziękczynnej ks. Marcina Samka

Dodano: 29-06-2019

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Dodano: 09.08.2022
Prawda o Wniebowzięciu Matki Bożej stanowi dogmat naszej wiary, choć formalnie ogłoszony stosunkowo niedawno - przez papieża Piusa XII 1 listopada 1950 r. w konstytucji apostolskiej Munificentissimus Deus: "...powagą Pana naszego Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła i Naszą, ogłaszamy, orzekamy i określamy jako dogmat objawiony przez Boga: że Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej" (Breviarium fidei VI, 105)

Święto Chrztu Pańskiego

Dodano: 11.01.2020
CHRZEST JEZUSA Z chrztem Jezusa w Jordanie jest pewien problem: choć powszechnie kojarzy się nam z przyjęciem nowego członka do wspólnoty Kościoła – nie był sakramentem. O sakramentach możemy mówić dopiero po śmierci Chrystusa na krzyżu, Który jest źródłem ich skuteczności.
Warszawa - Niepokalanów - Licheń - Kalisz w terminie 02 - 04.03.2018

Dodano: 20.01.2018
1 dzień wyjazd o godz.5.00 przejazd do Warszawy- grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz muzeum.
Następnie 2 godz. zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem; Starówka, Zamek Królewski –zewnątrz,
Katedra św. Jana Chrzciciela, Rynek Starego Miasta z pomnikiem Syrenki, Trakt Królewski: Kościół św. Anny, Ul. Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza
Uroczystość Bożego Narodzenia

Dodano: 31.12.2017
Tegoroczny czas Adwentu był czasem przyśpieszonego przygotowania się do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Dlaczego? Do Adwent był w tym roku bardzo krótki, wiec czasu na przygotowanie było bardzo mało. Zaledwie trzy tygodnie Adwentu i już nastało Boże Narodzenie.