Msza św. odpustowa i jubileuszowa ojca Rufina Juraszka OFM

KielichW sobotę 29 czerwca br. przeżywaliśmy w naszej Wspólnocie odpust parafialny. Sumie przewodniczył Ojciec Rufin Juraszek OFM, nasz rodak, który w tym roku obchodzi swoje 80-te urodziny oraz jubileusz 50 lat kapłaństwa.
Kazanie okolicznościowe wygłosił ks. Krzysztof Żak obecnie dziekan dekanatu milowskiego, a kiedyś pracujący w naszej patrafii jako wikariusz.

Ojcu Rufinowi do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Rodzina Jubilata w darze podziękowania Panu Bogu za złoty jubileusz Ojca Rufina złożyła pamiątkowy kielich, za co składamy serdeczne podziękowania.

Galeria zdjęć -> zobacz wiecej zdjęć z mszy

Dodano: 06-07-2019

Wydarzenia Wielkiego Tygodnia

Dodano: 07.04.2022
Wielki Czwartek W Wielki Czwartek dokonały się znamienne wydarzenia: podczas Ostatniej Wieczerzy z Apostołami Chrystus ustanowił Najświętszy Sakrament i sakrament kapłaństwa. Przez ustanowienie Ofiary Mszy św. Chrystus Pan kapłanów swoich wyniósł do najwyższej godności. Tajemnica Wielkiego Czwartku uświadamia nam, że to właśnie kapłani są szafarzami bezgranicznej miłości Chrystusa.
11 lutego - Światowy Dzień Chorego

Dodano: 02.02.2022
1 lutego br. po raz kolejny obchodzony będzie Światowy Dzień Chorego. Ustanowił go Jan Paweł II dnia 13 maja 1992 r. w liście do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia - kard. Fiorenzo Angeliniego. Wyznaczył wówczas jego datę na 11 lutego - wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Pierwszy taki dzień obchodzono właśnie w tym francuskim sanktuarium maryjnym. Podobnie będzie i w tym roku.
Droga Krzyżowa na Matyskę 14.09.2019

Dodano: 22.09.2019
W sobotę 14 września odbyła się Droga Krzyżowa na Golgotę Beskidów. Była to modlitwa wynagradzająca za grzechy dotyczące małżeństwa i również kapłaństwa.
Uroczystość Bożego Narodzenia

Dodano: 31.12.2017
Tegoroczny czas Adwentu był czasem przyśpieszonego przygotowania się do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Dlaczego? Do Adwent był w tym roku bardzo krótki, wiec czasu na przygotowanie było bardzo mało. Zaledwie trzy tygodnie Adwentu i już nastało Boże Narodzenie.