Wakacje z Bogiem - Wisełka 2019 - Szczęście jest w Tobie

W te wakacje, jak co roku, nasza parafia zorganizowała dla dzieci i młodzieży wyjazd wakacyjny. W tym roku jako nasz cel obraliśmy Wisełkę, znajdującą sie nad morzem na wyspie Wolin.
Nasz ośrodek bezpośrednio sąsiadował z granicami Wolińskiego Parku Narodowego. Przybyliśmy w godzinach wieczornych po całodniowej jeździe autokarem, by rozpocząć naszą przygodę z Trolami, które były naszymi przewodnikami i nauczycielami.

Wisełka 2019Podczas wyjazdu nie było czasu na nudę. Co prawda ciężko rano było wstać, bo pobudki były o godzinie 7:00 przy wtórze muzyki oraz z lekką wodną kąpielą, by zachęcić do szybszego wstania z łóżka. Codzienna Eucharystia była centralnym miejscem naszego wyjazdu, podczas której poznawaliśmy sylwetki Troli i mogliśmy z nich czerpać różne wartości i cechy charakteru. Karmiliśmy się Ciałem Jezusa, by nie brakło nam sił w pielgrzymce do nieba.

Podczas wyjazdu towarzyszyli nam wychowawcy oraz główni bohaterowie bajki: Poppy i Mruk. Dzieki nim ten czas był wesoły i udany. Na kilka dni naszą grupę wzmocnili swoją obecnością ks. Proboszcz i ks. Marcin Suchanek. Zostali zaproszeni przez uczestników na największą, najgłośniejszą, najdzikszą imprezę w Wisełce. Za to zaproszenie i przywitanie odwdzieczyli się lodami dla każdego. Nawet dla trzymających dietę były lody dietetyczne.
Nie brakowało czasu na wycieczki. Był rejs statkiem Wiking, który spowodował wzrost ciśnienia u wszystkich przez mocne bujanie, tak iż wynik końcowy był 1:0 dla morza, ale za to rybki były dokarmione. Byliśmy w parku linowym, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił na różnych przeszkodach , a będąc w wesołym miasteczku sprawdzaliśmy wytrzymałość naszych żolądków.

Był też oczywiście, dzięki sprzyjającej pogodzie, czas na plażowanie i smażenie sie na słoneczku. Woda, choć zimna, to nie przeszkadzała w kąpieli. Na plaży kopaliśmy dziury, budowaliśmy szałasy i budowaliśmy przepiękne i różnarakie zamki z piasku. Fantazja i pomysły była zadziwiające.

Czas mijał szybko i musieliśmy niestety wracać. Ale to co przeżyliśmy i doświadczyliśmy zostanie nam długo w pamięci i mam nadzieję, że zaowocuje w naszym życiu.

Dziękujemy Wszystkim wychowawcom, którzy pełnili opiekę nad uczestnikami i poświęcali swój czas dla dzieci. Dziekujemy Panu kierowcy Marianowi za bezpieczne dowiezienie nas i wspólnie spędzony czas.
Dziekujemy ks. Proboszczowi i ks. Marcinowi Suchankowi za odwiedziny i słodkości. Urzędowi naszej Gminy dziękujemy za dotacje finansową na rzecz naszego wyjazdu, która pozwoliła na to że ten czas był tak bogaty w atrakcje i wycieczki.
Dodano: 28-07-2019

Sierpień to nie miesiąc trzeźwości, lecz miesiąc abstynencji

Dodano: 28.07.2021
– Mówi się, że sierpień to „miesiąc trzeźwości”. Nieprawda, miesiącami trzeźwości są wszystkie miesiące roku. Natomiast Episkopat podkreśla, że jest to „miesiąc abstynencji”. Trzeźwość musimy zachować zawsze, bo upicie się jest grzechem.
O podróży do świętych miejsc na polskiej ziemi

Dodano: 19.05.2019
Kolejna parafialna pielgrzymka odbyła się do wschodniej i północnej części naszego kraju, do miejsc o szczególnych walorach religijnych.
Na pewno warto poznać, bądź przypomnieć sobie te święte miejsca z ich niezwykłą historią. Pięciodniowa trasa prowadziła nas przez Kodeń, Pratulin, Grabarkę, Kruszyniany, Świętą Wodę, Sokółkę, Bohoniki, Różanystok, Świętą Lipkę, Gietrzwałd oraz Toruń.
O wielkopostnym pielgrzymowaniu parafian do świętych miejsc w naszym kraju

Dodano: 17.03.2018
Przeżywamy obecnie okres Wielkiego Postu i czas zakończonych rekolekcji wielkopostnych. Jest to czas, w którym chrześcijanin najmocniej uświadamia sobie miłość Boga do człowieka i stara się okazywać wdzięczność Bogu za to, że swojego Syna wysłał na śmierć, by odkupił nasze grzechy i dał nam zbawienie.
Pielgrzymka do Fatimy

Dodano: 25.02.2017
100 rocznica objawień Fatimskich-13 październik 2017 zakończenie uroczystości. Największe Sanktuaria Europy - La Salette - Lourdes –Santiago de Compostela – Fatima - Montserrat w terminie: 06 – 19.10.2017 1 dzień: wyjazd z Radziechów o godz. 4.00 całodzienny przejazd przez Słowację, Austrię, Włochy obiadokolacja, nocleg w hotelu okolice Padwy. 2 dzień: Śniadanie, przejazd przez Włochy, Francję, fascynująca wyprawa w wysokie Alpy do Sanktuarium Płaczącej Madonny w La Salette – wspaniała atmosfera do rozmyślań i modlitwy, Msza św. udziału w procesji ze świecami, obiadokolacja, nocleg w hotelu na terenie sanktuarium.