Wakacje z Bogiem - Wisełka 2019 - Szczęście jest w Tobie

W te wakacje, jak co roku, nasza parafia zorganizowała dla dzieci i młodzieży wyjazd wakacyjny. W tym roku jako nasz cel obraliśmy Wisełkę, znajdującą sie nad morzem na wyspie Wolin.
Nasz ośrodek bezpośrednio sąsiadował z granicami Wolińskiego Parku Narodowego. Przybyliśmy w godzinach wieczornych po całodniowej jeździe autokarem, by rozpocząć naszą przygodę z Trolami, które były naszymi przewodnikami i nauczycielami.

Wisełka 2019Podczas wyjazdu nie było czasu na nudę. Co prawda ciężko rano było wstać, bo pobudki były o godzinie 7:00 przy wtórze muzyki oraz z lekką wodną kąpielą, by zachęcić do szybszego wstania z łóżka. Codzienna Eucharystia była centralnym miejscem naszego wyjazdu, podczas której poznawaliśmy sylwetki Troli i mogliśmy z nich czerpać różne wartości i cechy charakteru. Karmiliśmy się Ciałem Jezusa, by nie brakło nam sił w pielgrzymce do nieba.

Podczas wyjazdu towarzyszyli nam wychowawcy oraz główni bohaterowie bajki: Poppy i Mruk. Dzieki nim ten czas był wesoły i udany. Na kilka dni naszą grupę wzmocnili swoją obecnością ks. Proboszcz i ks. Marcin Suchanek. Zostali zaproszeni przez uczestników na największą, najgłośniejszą, najdzikszą imprezę w Wisełce. Za to zaproszenie i przywitanie odwdzieczyli się lodami dla każdego. Nawet dla trzymających dietę były lody dietetyczne.
Nie brakowało czasu na wycieczki. Był rejs statkiem Wiking, który spowodował wzrost ciśnienia u wszystkich przez mocne bujanie, tak iż wynik końcowy był 1:0 dla morza, ale za to rybki były dokarmione. Byliśmy w parku linowym, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił na różnych przeszkodach , a będąc w wesołym miasteczku sprawdzaliśmy wytrzymałość naszych żolądków.

Był też oczywiście, dzięki sprzyjającej pogodzie, czas na plażowanie i smażenie sie na słoneczku. Woda, choć zimna, to nie przeszkadzała w kąpieli. Na plaży kopaliśmy dziury, budowaliśmy szałasy i budowaliśmy przepiękne i różnarakie zamki z piasku. Fantazja i pomysły była zadziwiające.

Czas mijał szybko i musieliśmy niestety wracać. Ale to co przeżyliśmy i doświadczyliśmy zostanie nam długo w pamięci i mam nadzieję, że zaowocuje w naszym życiu.

Dziękujemy Wszystkim wychowawcom, którzy pełnili opiekę nad uczestnikami i poświęcali swój czas dla dzieci. Dziekujemy Panu kierowcy Marianowi za bezpieczne dowiezienie nas i wspólnie spędzony czas.
Dziekujemy ks. Proboszczowi i ks. Marcinowi Suchankowi za odwiedziny i słodkości. Urzędowi naszej Gminy dziękujemy za dotacje finansową na rzecz naszego wyjazdu, która pozwoliła na to że ten czas był tak bogaty w atrakcje i wycieczki.
Dodano: 28-07-2019

Kardynał Stefan Wyszyński i matka Elżbieta Róża Czacka

Dodano: 10.09.2021
Kardynał Stefan Wyszyński urodził się 3 Sierpnia 1901r. w Zuzeli nad Bugiem, gdy Polska była wciąż pod zaborami. Został wychowany w duchu miłości do Boga, Kościoła i Ojczyzny. Przygotowywał się do kapłaństwa w seminarium duchownym we Włocławku, gdzie okazało się, że choruje na poważne zapalenie płuc. Choroba postępowała tak szybko, że obawiano się, że nie dożyje święceń kapłańskich.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dodano: 19.05.2021
Pięćdziesiątego dnia po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus zesłał Ducha Świętego na Maryję i Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku, wypełniając tym samym swoją obietnicę: "Gdy przyjdzie Duch Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie" (J 15, 26). W dniu Pięćdziesiątnicy Kościół, ożywiony Duchem Świętym, rozpoczyna przepowiadanie radosnej nowiny o zbawieniu wszystkim narodom.
Wizytacja kanoniczna 2019

Dodano: 24.11.2019
RADZIECHOWY - PARAFIA PW. ŚW. MARCINA Piątek - 15 listopada godz. 9.00 – Spotkanie z nauczycielami i dziećmi z Szkoły Podstawowej im. Ks. Prałata Stanisława Gawlika
Droga Krzyżowa na Matyskę 14.09.2019

Dodano: 22.09.2019
W sobotę 14 września odbyła się Droga Krzyżowa na Golgotę Beskidów. Była to modlitwa wynagradzająca za grzechy dotyczące małżeństwa i również kapłaństwa.