+48 33 867 60 21 parafiaradziechowy@gmail.com Numer telefonu Księdza Dyżurnego: 506 276 466

Wakacje z Bogiem - Wisełka 2019 - Szczęście jest w Tobie

W te wakacje, jak co roku, nasza parafia zorganizowała dla dzieci i młodzieży wyjazd wakacyjny. W tym roku jako nasz cel obraliśmy Wisełkę, znajdującą sie nad morzem na wyspie Wolin.
Nasz ośrodek bezpośrednio sąsiadował z granicami Wolińskiego Parku Narodowego. Przybyliśmy w godzinach wieczornych po całodniowej jeździe autokarem, by rozpocząć naszą przygodę z Trolami, które były naszymi przewodnikami i nauczycielami.

Wisełka 2019Podczas wyjazdu nie było czasu na nudę. Co prawda ciężko rano było wstać, bo pobudki były o godzinie 7:00 przy wtórze muzyki oraz z lekką wodną kąpielą, by zachęcić do szybszego wstania z łóżka. Codzienna Eucharystia była centralnym miejscem naszego wyjazdu, podczas której poznawaliśmy sylwetki Troli i mogliśmy z nich czerpać różne wartości i cechy charakteru. Karmiliśmy się Ciałem Jezusa, by nie brakło nam sił w pielgrzymce do nieba.

Podczas wyjazdu towarzyszyli nam wychowawcy oraz główni bohaterowie bajki: Poppy i Mruk. Dzieki nim ten czas był wesoły i udany. Na kilka dni naszą grupę wzmocnili swoją obecnością ks. Proboszcz i ks. Marcin Suchanek. Zostali zaproszeni przez uczestników na największą, najgłośniejszą, najdzikszą imprezę w Wisełce. Za to zaproszenie i przywitanie odwdzieczyli się lodami dla każdego. Nawet dla trzymających dietę były lody dietetyczne.
Nie brakowało czasu na wycieczki. Był rejs statkiem Wiking, który spowodował wzrost ciśnienia u wszystkich przez mocne bujanie, tak iż wynik końcowy był 1:0 dla morza, ale za to rybki były dokarmione. Byliśmy w parku linowym, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił na różnych przeszkodach , a będąc w wesołym miasteczku sprawdzaliśmy wytrzymałość naszych żolądków.

Był też oczywiście, dzięki sprzyjającej pogodzie, czas na plażowanie i smażenie sie na słoneczku. Woda, choć zimna, to nie przeszkadzała w kąpieli. Na plaży kopaliśmy dziury, budowaliśmy szałasy i budowaliśmy przepiękne i różnarakie zamki z piasku. Fantazja i pomysły była zadziwiające.

Czas mijał szybko i musieliśmy niestety wracać. Ale to co przeżyliśmy i doświadczyliśmy zostanie nam długo w pamięci i mam nadzieję, że zaowocuje w naszym życiu.

Dziękujemy Wszystkim wychowawcom, którzy pełnili opiekę nad uczestnikami i poświęcali swój czas dla dzieci. Dziekujemy Panu kierowcy Marianowi za bezpieczne dowiezienie nas i wspólnie spędzony czas.
Dziekujemy ks. Proboszczowi i ks. Marcinowi Suchankowi za odwiedziny i słodkości. Urzędowi naszej Gminy dziękujemy za dotacje finansową na rzecz naszego wyjazdu, która pozwoliła na to że ten czas był tak bogaty w atrakcje i wycieczki.
Dodano: 28-07-2019

Przeczytaj inne

Kardynał Stefan Wyszyński i matka Elżbieta Róża Czacka

Kardynał Stefan Wyszyński i matka Elżbieta Róża Czacka

Dodano: 10.09.2021
Kardynał Stefan Wyszyński urodził się 3 Sierpnia 1901r. w Zuzeli nad Bugiem, gdy Polska była wciąż pod zaborami. Został wychowany w duchu miłości do Boga, Kościoła i Ojczyzny. Przygotowywał się do kapłaństwa w seminarium duchownym we Włocławku, gdzie okazało się, że choruje na poważne zapalenie płuc. Choroba postępowała tak szybko, że obawiano się, że nie dożyje święceń kapłańskich.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dodano: 19.05.2021
Pięćdziesiątego dnia po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus zesłał Ducha Świętego na Maryję i Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku, wypełniając tym samym swoją obietnicę: "Gdy przyjdzie Duch Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie" (J 15, 26). W dniu Pięćdziesiątnicy Kościół, ożywiony Duchem Świętym, rozpoczyna przepowiadanie radosnej nowiny o zbawieniu wszystkim narodom.
Wizytacja kanoniczna 2019

Wizytacja kanoniczna 2019

Dodano: 24.11.2019
RADZIECHOWY - PARAFIA PW. ŚW. MARCINA Piątek - 15 listopada godz. 9.00 – Spotkanie z nauczycielami i dziećmi z Szkoły Podstawowej im. Ks. Prałata Stanisława Gawlika
Droga Krzyżowa na Matyskę 14.09.2019

Droga Krzyżowa na Matyskę 14.09.2019

Dodano: 22.09.2019
W sobotę 14 września odbyła się Droga Krzyżowa na Golgotę Beskidów. Była to modlitwa wynagradzająca za grzechy dotyczące małżeństwa i również kapłaństwa.