Jubileusz Stowarzyszenia Górniczego GWAREK

SG GwarekPierwsza niedziela grudnia jest tradycyjnie już w naszej parafii, dniem szczególnej modlitwy w intencji Górników z okazji ich Patronalnego Święta. Modlimy sie w tym dniu za górników o potrzebne łaski dla nich i siły w pracy, a dla zmarłych o życie wieczne.

W tym roku w sposób szczególny, bo nasze Stowarzyszenie Gwarek obchodzi 10 lat istnienia. Uroczystą Mszę w intencji górników odprawił ks. Piotr Pokojnikow, nasz Proboszcz i Dziekan. We Mszy uczestniczyły zastępy górników wraz z rodzinami. W uroczystości brały też udział orkiestra oraz liczne poczty sztandarowe Strażaków, Górników i Związku Podhalan Oddział Górali Żywieckich.
Po uroczystej Eucharystii pokrzepieni Chlebem Eucharystycznym górnicy z rodzinami udali się świętować ten okragły Jubileusz.

Życzymy Górnikom wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej oraz świętej Barbary. Niech każdy dzień tej trudnej ale wyjątkowej pracy był zawsze dniem szczęsliwych powrotów do domów i bliskich.
Szczęść Boże.
Dodano: 10-12-2017

23 września - Święty Pio z Pietrelciny, prezbiter

Dodano: 17.09.2021
Francesco Forgione urodził się w Pietrelcinie (na południu Włoch) 25 maja 1887 r. Już w dzieciństwie szukał samotności i często oddawał się modlitwie i rozmyślaniu. Gdy miał 5 lat, objawił mu się po raz pierwszy Jezus. W wieku 16 lat Franciszek przyjął habit kapucyński i otrzymał zakonne imię Pio. Rok później złożył śluby zakonne i rozpoczął studia filozoficzno-teologiczne. W 1910 r. przyjął święcenia kapłańskie.
22 lipca - Święta Maria Magdalena

Dodano: 16.07.2021
Według biblijnej relacji Maria pochodziła z Magdali - "wieży ryb" nad Jeziorem Galilejskim, ok. 4 km na północny zachód od Tyberiady. Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów (Mk 16, 9; Łk 8, 2). Odtąd włącza się ona do grona Jego słuchaczy i wraz z innymi niewiastami troszczy się o wędrujących z Nim ludzi.
Sakrament Bierzmowania 2020

Dodano: 20.09.2020
SAKRAMENT BIERZMOWANIA w naszej Wspólnocie miał miejsce wczoraj w sobotę 19 września 2020 roku.
O najważniejszej z pielgrzymek - o podróży do Ziemi Świętej

Dodano: 09.03.2019
Ziemia Święta to wyjątkowy zakątek świata. Wizyta w niej porusza najgłębsze zakamarki ludzkiej duchowości. Jest podróżowaniem śladami Chrystusa, a także Abrahama i króla Dawida, znanych nam z dzieciństwa.
Podróż do Ziemi Świętej Biblijnym Szlakiem jest z pewnością marzeniem każdego chrześcijanina. To królowa światowych pielgrzymek uważana za Piątą Ewangelię. Pozwala przemierzać własnymi stopami drogi, dotykając osobiście śladów Chrystusa.