Jubileusz Stowarzyszenia Górniczego GWAREK

SG GwarekPierwsza niedziela grudnia jest tradycyjnie już w naszej parafii, dniem szczególnej modlitwy w intencji Górników z okazji ich Patronalnego Święta. Modlimy sie w tym dniu za górników o potrzebne łaski dla nich i siły w pracy, a dla zmarłych o życie wieczne.

W tym roku w sposób szczególny, bo nasze Stowarzyszenie Gwarek obchodzi 10 lat istnienia. Uroczystą Mszę w intencji górników odprawił ks. Piotr Pokojnikow, nasz Proboszcz i Dziekan. We Mszy uczestniczyły zastępy górników wraz z rodzinami. W uroczystości brały też udział orkiestra oraz liczne poczty sztandarowe Strażaków, Górników i Związku Podhalan Oddział Górali Żywieckich.
Po uroczystej Eucharystii pokrzepieni Chlebem Eucharystycznym górnicy z rodzinami udali się świętować ten okragły Jubileusz.

Życzymy Górnikom wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej oraz świętej Barbary. Niech każdy dzień tej trudnej ale wyjątkowej pracy był zawsze dniem szczęsliwych powrotów do domów i bliskich.
Szczęść Boże.
Dodano: 10-12-2017

Odpust parafialny i jubileusz kapłaństwa

Dodano: 02.07.2021
We wtorek 29.06.2021r. w naszej Wspólnocie odbył się odpust ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Sumie przewodniczył ks. Mikołaj Szczygieł, nasz rodak, który w tym roku obchodzi 10. rocznicę święceń kapłańskich, a kazanie okolicznościowe wygłosił ks. Piotr Jarosz proboszcz z Żywca Oczkowa.
Wielki Post

Dodano: 29.02.2020
Wielki Post, ma nas przygotować do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Wielki Post to szczególny czas nawrócenia i przemiany. Trwa od Środy Popielcowej do Wielkiego Czwartku, a dokładnie do Mszy Wieczerzy Pańskiej wyłącznie. Msza Wieczerzy Pańskiej należy już bowiem do Triduum Paschalnego.
Dobra spowiedź

Dodano: 30.03.2019
Z lekcji religii warto przypomnieć, że do otrzymania rozgrzeszenia konieczne jest spełnienie pięciu wymagań. Katechizm nazywa je warunkami sakramentu pokuty. Po prostu spowiedź należy zaplanować i przygotować się. A to wymaga czasu.
Patron strażaków - św. Florian, żołnierz, męczennik

Dodano: 05.05.2018
Według żywotu z VIII w., Florian z Lauriacum urodził się ok. 250 roku w Zeiselmauer (Dolna Austria). W młodym wieku został dowódcą wojsk rzymskich, stacjonujących w Mantem, w pobliżu Krems (obecnie w północno-wschodniej Austrii). Podczas prześladowania chrześcijan przez Dioklecjana został aresztowany wraz z 40 żołnierzami i przymuszony do złożenia ofiary bogom.