Święto Podwyższenia Krzyża św.

Polska pod Krzyżem - sobota, 14 września 2019 r.

Spotkania modlitewne w Diecezji Bielsko-Żywieckiej

• Bielsko-Biała, wzgórze Trzy Lipki – rozpoczęcie o godzinie 16:30 modlitwą w intencji Kościoła i Ojczyzny, o godzinie 18:00 – Eucharystia.
  • Hrobacza Łąka – rozpoczęcie:
    - w Bielsku- Białej Lipniku o godzinie 7:00 zbiórka na parkingu pod Leśniczówką (ul. Polna) Wspólna modlitwa i słowo wprowadzenia (trasa: szlak niebieski, czerwony). Droga Krzyżowa w drodze na szczyt (okazja do spowiedzi w drodze). Każdy pielgrzym zabiera w drogę swój własny krzyż;
    -w Kozach o godzinie 9:00 (wyjście z końca ulicy Beskidzkiej), Droga Krzyżowa w drodze na szczyt;
    - w Międzybrodziu Bialskim o godzinie 8:00 (wyjście spod kościoła), Droga Krzyżowa w drodze na szczyt;
    O godzinie 11:00 Eucharystia pod Krzyżem na Hrobaczej Łące, której przewodniczyć będzie Ksiądz Prof. Marek Starowieyski. Po Eucharystii wspólna agapa (posiłek).
  • Radziechowy, Golgota Beskidów – rozpoczęcie nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godzinie 15:00 przy I stacji w Parafii Św. Marcina w Radziechowach.
    Rozważania poprowadzi ks. Jerzy Pytraczyk – Ojciec Duchowny Seminarium Duchownego w Krakowie. Po Drodze Krzyżowej, na szczycie Matyski zostanie odprawiona Eucharystia w intencji uświęcenia życia małżeńskiego i kapłańskiego, której będzie przewodniczył Księdza Biskup Roman Pindel. W razie deszczu najpierw będzie Msza święta w kościele o godz. 15:00 i następnie Droga Krzyżowa.
  • Skoczów, Kaplicówka – rozpoczęcie o godzinie 8:00 – modlitwą do Ducha Świętego, następnie Różaniec Święty z rozważaniami, o godzinie 9:00 Eucharystia. Od godziny 10:00 – 15:00 adoracja Najświętszego Sakramentu (Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej, Droga Krzyżowa). Zakończenie o godzinie 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  • Stara Wieś – o godzinie 18:00 Msza św. pod Krzyżem Jubileuszowym.
  • Ujsoły, Krawców Wierch – rozpoczęcie o godzinie 9:00 przy kaplicy w Glince – Droga Krzyżowa na Krawców Wierch. Na zakończenie Eucharystia na szczycie.
  • Żywiec, Krzyż pod Grojcem – Amfiteatr – spotkanie dla młodych naszej diecezji w ramach rozpoczęcia roku formacyjnego. Rozpoczęcie o godzinie 9:00. O godzinie 11:00 Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Pindla.
Dodano: 08-09-2019

Wielki Post

Dodano: 29.02.2020
Wielki Post, ma nas przygotować do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Wielki Post to szczególny czas nawrócenia i przemiany. Trwa od Środy Popielcowej do Wielkiego Czwartku, a dokładnie do Mszy Wieczerzy Pańskiej wyłącznie. Msza Wieczerzy Pańskiej należy już bowiem do Triduum Paschalnego.
Dożynki 2018

Dodano: 22.09.2018
Wrzesień jest miesiącem w którym powoli zaczynamy zapominać o wakacjach bo trzeba było wrócić do szkoły. Odkopać tornister, piórnik. Zamknąć do szafy ręczniki plażowe i ciemne okulary. Bo wakacje się zakończyły. Ale wakacje to nie tylko odpoczynek.
Ferie z Parafią 2018

Dodano: 03.02.2018
Jak co roku nasza parafia zorganizowała w pierwszym tygodniu przerwy semestralnej Ferie z Parafią dla dzieci z naszej parafii. Jak zawsze frekwencja w poszczególne dni dopisała. Szczególnie na wycieczkach. Ale o nich za chwilę.
Jubileusz Stowarzyszenia Górniczego GWAREK

Dodano: 10.12.2017
Pierwsza niedziela grudnia jest tradycyjnie już w naszej parafii, dniem szczególnej modlitwy w intencji Górników z okazji ich Patronalnego Święta. Modlimy sie w tym dniu za górników o potrzebne łaski dla nich i siły w pracy, a dla zmarłych o życie wieczne.