Święto Podwyższenia Krzyża św.

Polska pod Krzyżem - sobota, 14 września 2019 r.

Spotkania modlitewne w Diecezji Bielsko-Żywieckiej

• Bielsko-Biała, wzgórze Trzy Lipki – rozpoczęcie o godzinie 16:30 modlitwą w intencji Kościoła i Ojczyzny, o godzinie 18:00 – Eucharystia.
  • Hrobacza Łąka – rozpoczęcie:
    - w Bielsku- Białej Lipniku o godzinie 7:00 zbiórka na parkingu pod Leśniczówką (ul. Polna) Wspólna modlitwa i słowo wprowadzenia (trasa: szlak niebieski, czerwony). Droga Krzyżowa w drodze na szczyt (okazja do spowiedzi w drodze). Każdy pielgrzym zabiera w drogę swój własny krzyż;
    -w Kozach o godzinie 9:00 (wyjście z końca ulicy Beskidzkiej), Droga Krzyżowa w drodze na szczyt;
    - w Międzybrodziu Bialskim o godzinie 8:00 (wyjście spod kościoła), Droga Krzyżowa w drodze na szczyt;
    O godzinie 11:00 Eucharystia pod Krzyżem na Hrobaczej Łące, której przewodniczyć będzie Ksiądz Prof. Marek Starowieyski. Po Eucharystii wspólna agapa (posiłek).
  • Radziechowy, Golgota Beskidów – rozpoczęcie nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godzinie 15:00 przy I stacji w Parafii Św. Marcina w Radziechowach.
    Rozważania poprowadzi ks. Jerzy Pytraczyk – Ojciec Duchowny Seminarium Duchownego w Krakowie. Po Drodze Krzyżowej, na szczycie Matyski zostanie odprawiona Eucharystia w intencji uświęcenia życia małżeńskiego i kapłańskiego, której będzie przewodniczył Księdza Biskup Roman Pindel. W razie deszczu najpierw będzie Msza święta w kościele o godz. 15:00 i następnie Droga Krzyżowa.
  • Skoczów, Kaplicówka – rozpoczęcie o godzinie 8:00 – modlitwą do Ducha Świętego, następnie Różaniec Święty z rozważaniami, o godzinie 9:00 Eucharystia. Od godziny 10:00 – 15:00 adoracja Najświętszego Sakramentu (Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej, Droga Krzyżowa). Zakończenie o godzinie 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  • Stara Wieś – o godzinie 18:00 Msza św. pod Krzyżem Jubileuszowym.
  • Ujsoły, Krawców Wierch – rozpoczęcie o godzinie 9:00 przy kaplicy w Glince – Droga Krzyżowa na Krawców Wierch. Na zakończenie Eucharystia na szczycie.
  • Żywiec, Krzyż pod Grojcem – Amfiteatr – spotkanie dla młodych naszej diecezji w ramach rozpoczęcia roku formacyjnego. Rozpoczęcie o godzinie 9:00. O godzinie 11:00 Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Pindla.
Dodano: 08-09-2019

Adwent

Dodano: 10.12.2022
Adwent (z łac. adventus - przyjście, przybycie) to okres w roku liturgicznym, który rozpoczyna się od I Nieszporów niedzieli po sobocie XXXIV tygodnia Okresu Zwykłego, a kończy przed I Nieszporami uroczystości Narodzenia Pańskiego w wieczór 24 grudnia. Trwa od 23 do 28 dni i obejmuje cztery kolejne niedziele przed 25 grudnia. Stanowi pierwszy okres w każdym nowym roku liturgicznym.
Adwent - historia i znaczenie

Dodano: 10.12.2021
Adwent (łac. adventus – przyjście) – jest okresem trwającym od I nieszporów czwartej z kolei poprzedzającej Święto Bożego Narodzenia niedzieli do 24 grudnia, okres przypominający oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Jednocześnie jest to czas poprzedzający pamiątkę pierwszego przyjścia – wcielenia, znanego pod nazwą narodzin Chrystusa.
Msza św. odpustowa i jubileuszowa ojca Rufina Juraszka OFM

Dodano: 06.07.2019
W sobotę 29 czerwca br. przeżywaliśmy w naszej Wspólnocie odpust parafialny. Sumie przewodniczył Ojciec Rufin Juraszek OFM, nasz rodak, który w tym roku obchodzi swoje 80-te urodziny oraz jubileusz 50 lat kapłaństwa.
Ks. biskup Tadeusz Pieronek

Dodano: 05.01.2019
Śp. Ks. Bp Tadeusz Pieronek urodził się 24 października 1934 r. w Radziechowach. Syn Władysława Pieronka i Pauliny z domu Wolny. Na chrzcie otrzymał imiona Tadeusz Władysław. W czasie okupacji rodzinę wysiedlono na Lubelszczyznę. Wraz z bratem uniknął wysiedlenia przenosząc się na plebanię w Kętach, gdzie proboszczem był jego wujek ks.  Jan Wolny.