Droga Krzyżowa na Matyskę 14.09.2019

W sobotę 14 września odbyła się Droga Krzyżowa na Golgotę Beskidów. Była to modlitwa wynagradzająca za grzechy dotyczące małżeństwa i również kapłaństwa.

Rozważania przy poszczególnych stacjach miał ks. Jerzy Pytraczyk, Ojciec Duchowny Seminarium Duchownego w Krakowie.
Następnie Ks. Bp Roman Pindel odprawił mszę św. w intencji o uświęcenie życia małżeńskiego i kapłańskiego. W tym duchu wygłosił okolicznościowe kazanie.

Droga Krzyżowa -> zobacz zdjęcia

Dodano: 22-09-2019

Pierwsze soboty miesiąca

Dodano: 02.09.2022
13 maja 1917 roku w Fatimie w Portugalii Najświętsza Maryja Panna ukazała się trojgu dzieciom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. Poleciła im: codzienną modlitwę różańcową pokutę za grzeszników a dla uproszenia pokoju w świecie, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi (tzw. pierwsze soboty miesiąca)
Dzień Świętości Życia

Dodano: 30.03.2019
25 kwietnia 2019 r. świętujemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzoną też jako Dzień Świętości Życia. Jest to szczególny dzień, w którym co roku wielu katolików podejmuje wielkie i szlachetne dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.
O podróży parafian do urokliwych alpejskich miejsc Europy

Dodano: 20.10.2018
"Wyruszamy w podróż, aby podziwiać piękno Bożego Stworzenia" - powiedział ksiądz dziekan Piotr Pokojnikow po zakończeniu mszy świętej, którą sprawował za nas pielgrzymów, razem z księdzem Marcinem Suchankiem.
Wyruszyliśmy w 50-osobowej grupie przez Słowację do Austrii, aby dotrzeć do Opactwa Benedyktynów w miejscowości Melk w dolnej Austrii, które zwiedzaliśmy z miejscowym przewodnikiem.
Zawody ministranckie BOSKO CUP

Dodano: 10.12.2017
Wraz z drużyną ministrantów i lektorów z naszej parafii braliśmy udział w zawodach piłki halowej Bosko Cup. Etap rejonowy odbył sie w Łodygowicach na hali w szkole podstawowej.