Droga Krzyżowa na Matyskę 14.09.2019

W sobotę 14 września odbyła się Droga Krzyżowa na Golgotę Beskidów. Była to modlitwa wynagradzająca za grzechy dotyczące małżeństwa i również kapłaństwa.

Rozważania przy poszczególnych stacjach miał ks. Jerzy Pytraczyk, Ojciec Duchowny Seminarium Duchownego w Krakowie.
Następnie Ks. Bp Roman Pindel odprawił mszę św. w intencji o uświęcenie życia małżeńskiego i kapłańskiego. W tym duchu wygłosił okolicznościowe kazanie.

Droga Krzyżowa -> zobacz zdjęcia

Dodano: 22-09-2019

Dar Dzieci Pierwszokomunijnych z Radziechów dla dzieci z Afryki

Dodano: 11.06.2021
Dzieci, które po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we Mszy Świętej w naszej parafii 8 maja 2021r., wdzięczne Bogu za dar przyjęcia Pana Jezusa do swojego serca, złożyły dar na misje. Ofiara pieniężna została przekazana siostrom  misjonarkom ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Siostry wyrażają swoją wdzięczność w przesłanym liście.
Ferie z Parafią 2020

Dodano: 19.01.2020
Nasza Parafia jak co roku organizowała Ferie z Parafią, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
Święty Józef - Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny

Dodano: 16.03.2019
W sprawie szczegółów życia św. Józefa musimy polegać na tym, co przekazały o nim Ewangelie. Poświęcają mu one łącznie 26 wierszy, a jego imię wymieniają 14 razy.
Najświętsza Maryja Panna z góry Karmel

Dodano: 14.07.2018
 Szkaplerz karmelitański 16 lipca

To wspomnienie zwraca nas ku Maryi objawiającej się na górze Karmel, znanej już z tekstów Starego Testamentu - z historii proroka Eliasza (1 Krl 17, 1 - 2 Krl 2, 25). W XII wieku po Chrystusie do Europy przybyli, prześladowani przez Turków, duchowi synowie Eliasza, prowadzący życie kontemplacyjne na Karmelu.