Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii 28.09.2019

28 września 2019 roku nasi parafianie w autokarze pełnym śpiewów i radości wyruszyli do Kalwarii na 12. Pielgrzymkę Rodzin Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyły słowa zaczerpnięte z modlitwy do św. Melchiora Grodzieckiego: "Poznawać wolę Boga i odważnie ją wypełniać".

Familijne pielgrzymowanie rozpoczęła Droga Krzyżowa od stacji "U Piłata". Następnie wszyscy uczestniczyli we Mszy św. pod przewodnictwem bp. Romana Pindla. Eucharystię koncelebrowali duszpasterze z parafii całej diecezji, w tym nasz wikariusz ks. Wojciech Nowak. Małżonkowie mieli okazję podczas Mszy Świętej odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie.

W kazaniu  biskup Roman Pindel odwołał się do wspomnianego hasła pielgrzymki i na przykładzie życia św. Melchiora Grodzieckiego ukazał jego drogę poznawania woli Boga: „To hasło jest w centrum naszego życia chrześcijańskiego. Ono określa, po co żyjemy - mówił biskup, zapraszając do szukania odpowiedzi na pytania: co znaczy poznawać wolę Boga, dlaczego należy to robić, jak ją poznawać i po co. Poznać wolę Boga, to być przekonanym, że Bóg naprawdę ma dla mnie swój plan. Jeśli ją poznam, to spełni się to, co Bóg wobec mnie zamierzył. Jak podkreślił biskup, najdoskonalszym przykładem poznania woli Boga i jej przyjęcia jest Maryja”.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w wadowickiej bazylice, aby pomodlić się za wstawiennictwem naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II.

Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii - zobacz zdjęcia

Dodano: 05-10-2019

Niedziela Słowa Bożego

Dodano: 20.01.2022
Papież Franciszek Listem Apostolskim Aperuit illis w 2019 r. ustanowił III Niedzielę Zwykłą – Niedzielą Słowa Bożego. Bez Boga, który nas wprowadza, niemożliwe jest zrozumienie głębokości Pisma Świętego. To działa również w drugą stronę: bez Pisma Świętego, wydarzenia z Misji Jezusa oraz Jego Kościoła w świecie są niemożliwe do odczytania.
Uroczystość Wszystkich Świętych

Dodano: 01.11.2020
Uroczystość Wszystkich Świętych - jak każda uroczystość w Kościele - ma charakter bardzo radosny. Wspominamy bowiem dzisiaj wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie.
Niedziela Miłosierdzia Bożego

Dodano: 27.04.2019
Święto Miłosierdzia obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wpisał je do kalendarza liturgicznego najpierw Franciszek kard. Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985), a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach.
Klub Samopomocy "Pod Skrzydłem Anioła"

Dodano: 24.02.2018
W ostatnim czasie w naszej parafii zaczął działać Klub Samopomocy dla osób niepełnosprawnych „Pod Skrzydłem Anioła“. Dzienna placówka pomocy dla osób z orzeczonym głębokim stopniem upośledzenia powstała dzięki wspólnym wysiłkom starostwa żywieckiego, Caritas diecezjalnej i radziechowskiej parafii św. Marcina.