Wizytacja kanoniczna 2019

RADZIECHOWY - PARAFIA PW. ŚW. MARCINA

Piątek - 15 listopada

godz. 9.00 – Spotkanie z nauczycielami i dziećmi z Szkoły Podstawowej im. Ks. Prałata Stanisława Gawlika

W szkole

godz. 10.30 – Odwiedziny osoby chorej i osób należących do Fundacji Per Corda i Stowarzyszenia Dzieci Serc

Per Corda i Dzieci Serc

godz. 11.30 – Odwiedziny rodziny wielodzietnej

Rodzina wielodzietna

godz. 15.00 – Spotkanie z Radą Duszpasterską i Ekonomiczną na plebanii

Rada Duszpasterska

godz. 17.00 – Kanoniczne Przywitanie i Msza Święta i kazanie Ksiądz Biskup

Przywitanie

Niedziela - 17 listopada

Po Mszy św. o godz. 8.30 – Spotkanie z Grupami i Wspólnotami dorosłych działającymi w Parafii
Na Mszy św. o godz. 10.30 – Modlitwa za zmarłych Parafian, spotkanie z KHDKrwi w Radziechowach
Na Mszy św. godz. 11.30 – Roczki i spotkanie z Grupami dzieci i młodzieży z Parafii
O godz. 13.30 – Spotkanie z rodzinami księży i sióstr pochodzących z Parafii

Galeria zdjęć - zobacz więcej zdjęć z wizytacji kanonicznej

Dodano: 24-11-2019

Odpust parafialny i jubileusz kapłaństwa

Dodano: 02.07.2021
We wtorek 29.06.2021r. w naszej Wspólnocie odbył się odpust ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Sumie przewodniczył ks. Mikołaj Szczygieł, nasz rodak, który w tym roku obchodzi 10. rocznicę święceń kapłańskich, a kazanie okolicznościowe wygłosił ks. Piotr Jarosz proboszcz z Żywca Oczkowa.
Wniebowstąpienie Pańskie

Dodano: 02.06.2019
To uroczystość, którą obchodzimy czterdzieści dni po Zmartwychwstaniu. Pierwotnie w tradycji Kościoła święto Wniebowstąpienia było połączone ze świętem Zesłania Ducha Świętego pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu. Od V w. święta te zostały rozdzielone, Wniebowstąpienie od tego czasu obchodzimy czterdzieści dniu po Zmartwychwstaniu.
Ks. biskup Tadeusz Pieronek

Dodano: 05.01.2019
Śp. Ks. Bp Tadeusz Pieronek urodził się 24 października 1934 r. w Radziechowach. Syn Władysława Pieronka i Pauliny z domu Wolny. Na chrzcie otrzymał imiona Tadeusz Władysław. W czasie okupacji rodzinę wysiedlono na Lubelszczyznę. Wraz z bratem uniknął wysiedlenia przenosząc się na plebanię w Kętach, gdzie proboszczem był jego wujek ks.  Jan Wolny.
1 listopada - Wszyscy Święci

Dodano: 27.10.2018
Dzisiejsza uroczystość - jak każda uroczystość w Kościele - ma charakter bardzo radosny. Wspominamy bowiem dzisiaj wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie.