Wizytacja kanoniczna 2019

RADZIECHOWY - PARAFIA PW. ŚW. MARCINA

Piątek - 15 listopada

godz. 9.00 – Spotkanie z nauczycielami i dziećmi z Szkoły Podstawowej im. Ks. Prałata Stanisława Gawlika

W szkole

godz. 10.30 – Odwiedziny osoby chorej i osób należących do Fundacji Per Corda i Stowarzyszenia Dzieci Serc

Per Corda i Dzieci Serc

godz. 11.30 – Odwiedziny rodziny wielodzietnej

Rodzina wielodzietna

godz. 15.00 – Spotkanie z Radą Duszpasterską i Ekonomiczną na plebanii

Rada Duszpasterska

godz. 17.00 – Kanoniczne Przywitanie i Msza Święta i kazanie Ksiądz Biskup

Przywitanie

Niedziela - 17 listopada

Po Mszy św. o godz. 8.30 – Spotkanie z Grupami i Wspólnotami dorosłych działającymi w Parafii
Na Mszy św. o godz. 10.30 – Modlitwa za zmarłych Parafian, spotkanie z KHDKrwi w Radziechowach
Na Mszy św. godz. 11.30 – Roczki i spotkanie z Grupami dzieci i młodzieży z Parafii
O godz. 13.30 – Spotkanie z rodzinami księży i sióstr pochodzących z Parafii

Galeria zdjęć - zobacz więcej zdjęć z wizytacji kanonicznej

Dodano: 24-11-2019

Święto Świętej Rodziny

Dodano: 21.12.2021
Rodzina odgrywa niezwykłą rolę w życiu człowieka i społeczeństwa, dlatego Kościół pragnie, aby wszystkie rodziny czerpały przykład ze Świętej Rodziny z Nazaretu. Zwróćmy uwagę, że sam Syn Boży, aby przyjść do nas, zechciał się urodzić i żyć na łonie rodziny, podkreślając tym samym ważność i niezmienność tej najbardziej powszechnej i niezbędnej spośród struktur ludzkich.
Różaniec - metoda kontemplacji

Dodano: 01.10.2021
Różaniec jest tylko metodą kontemplacji. Jako metodę należy go stosować, mając na względzie cel, a nie może on stać się celem samym w sobie. (RVM, 28) Te słowa Czcigodnego Sługi Bożego Jana Pawła II przypominają nam o istocie modlitwy różańcowej, czyli o rozważaniu Słowa Bożego. Samo zaś tak rytmiczne, wręcz melodyjne powtarzanie „zdrowasiek” jest jedynie metodą, która prowadzi do celu, czyli do kontemplacji.
26 sierpnia - Uroczystość NMP Częstochowskiej

Dodano: 21.08.2021
Wśród bardzo licznych w Polsce sanktuariów Jasna Góra ma swoje pierwsze i uprzywilejowane miejsce. Rocznie nawiedza ją od miliona do dwóch milionów pielgrzymów. Przybywają, by modlić się przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, słynącym wieloma łaskami i na trwałe wpisanym w dzieje Polski.
Święty Jan Maria Vianney, kapłan

Dodano: 28.07.2018
Jan urodził się w rodzinie ubogich wieśniaków w Dardilly koło Lyonu 8 maja 1786 r. Do I Komunii przystąpił potajemnie podczas Rewolucji Francuskiej w 1799 r. Po raz pierwszy przyjął Chrystusa do swego serca w szopie, zamienionej na prowizoryczną kaplicę, do której wejście dla ostrożności zasłonięto furą siana. Ponieważ szkoły parafialne były zamknięte, nauczył się czytać i pisać dopiero w wieku 17 lat.