Wizytacja kanoniczna 2019

RADZIECHOWY - PARAFIA PW. ŚW. MARCINA

Piątek - 15 listopada

godz. 9.00 – Spotkanie z nauczycielami i dziećmi z Szkoły Podstawowej im. Ks. Prałata Stanisława Gawlika

W szkole

godz. 10.30 – Odwiedziny osoby chorej i osób należących do Fundacji Per Corda i Stowarzyszenia Dzieci Serc

Per Corda i Dzieci Serc

godz. 11.30 – Odwiedziny rodziny wielodzietnej

Rodzina wielodzietna

godz. 15.00 – Spotkanie z Radą Duszpasterską i Ekonomiczną na plebanii

Rada Duszpasterska

godz. 17.00 – Kanoniczne Przywitanie i Msza Święta i kazanie Ksiądz Biskup

Przywitanie

Niedziela - 17 listopada

Po Mszy św. o godz. 8.30 – Spotkanie z Grupami i Wspólnotami dorosłych działającymi w Parafii
Na Mszy św. o godz. 10.30 – Modlitwa za zmarłych Parafian, spotkanie z KHDKrwi w Radziechowach
Na Mszy św. godz. 11.30 – Roczki i spotkanie z Grupami dzieci i młodzieży z Parafii
O godz. 13.30 – Spotkanie z rodzinami księży i sióstr pochodzących z Parafii

Galeria zdjęć - zobacz więcej zdjęć z wizytacji kanonicznej

Dodano: 24-11-2019

Środa Popielcowa

Dodano: 02.03.2019
Dlaczego Środa „Popielcowa”? Może niejednego zastanawiać skąd się wzięła praktyka posypywania głów popiołem i dlaczego skojarzono ją właśnie ze Środą Popielcową? Wzięła się ona z chrześcijańskiej praktyki pokutnej, jaką od V w. rozpoczynano okres Wielkiego Postu, w poprzedzający niedzielę poniedziałek, a od 604 r. w środę.
Adwent

Dodano: 15.12.2018
Adwent (z łac. adventus - przyjście, przybycie) to okres w roku liturgicznym, który rozpoczyna się od I Nieszporów niedzieli po sobocie XXXIV tygodnia Okresu Zwykłego, a kończy przed I Nieszporami uroczystości Narodzenia Pańskiego w wieczór 24 grudnia. Trwa od 23 do 28 dni i obejmuje cztery kolejne niedziele przed 25 grudnia. Stanowi pierwszy okres w każdym nowym roku liturgicznym.
Spływ kajakowy - Drawa 2018

Dodano: 18.08.2018
Również w tym roku grupa młodzieży z naszej parafii wolała spędzić wakacje w inny sposób niż leżenie na plaży i czterogwiazdkowe hotele. Wybrali szkołe przetrwania nad rzeką i w dziczy. W tym roku powróciliśmy na szlak naszej ulubionej rzeki, czyli Drawy. Zebrało się nas 26 osób, doświadczonych, ale też nie zabrakło nowicjuszy, którzy po raz pierwszy doświadczyli co to jest spływ kajakowy.
Najświętsza Maryja Panna z góry Karmel

Dodano: 14.07.2018
 Szkaplerz karmelitański 16 lipca

To wspomnienie zwraca nas ku Maryi objawiającej się na górze Karmel, znanej już z tekstów Starego Testamentu - z historii proroka Eliasza (1 Krl 17, 1 - 2 Krl 2, 25). W XII wieku po Chrystusie do Europy przybyli, prześladowani przez Turków, duchowi synowie Eliasza, prowadzący życie kontemplacyjne na Karmelu.