Zawody ministranckie BOSKO CUP

Wraz z drużyną ministrantów i lektorów z naszej parafii braliśmy udział w zawodach piłki halowej Bosko Cup. Etap rejonowy odbył sie w Łodygowicach na hali w szkole podstawowej.

W tym roku po sukcesach letnich zawodów wyruszyliśmy tam z myslą że coś uda się ugrać. 12 drużyn stanęło do rywalizacji walcząc o wyjście do finałów. Rywalizacja była zacięta i walka do końca. Mimo dwóch remisów (które mogły być naszymi wielkimi wygranymi ;) ) trzeci mecz był zwycięski i ta wygrana dała nam awans do finałów. Wyszliśmy z drugiego miejsca w grupie z najlepszym bilansem bramkowym w całym okręgu.
Wiec udało się. Jedziemy na finały!!!
Dziękujemy osobom zaangażowanym w trenowanie młodych ministrantów i lektorów i za poświęcony czas. Świetnie prezentowali się w strojach wypożyczonych z Gminnego Klubu Sportowego Radziechowy-Wieprz za co Kierownictwu Klubu dziękujemy.

Bosko Cup
Dodano: 10-12-2017

26 sierpnia - Uroczystość NMP Częstochowskiej

Dodano: 21.08.2021
Wśród bardzo licznych w Polsce sanktuariów Jasna Góra ma swoje pierwsze i uprzywilejowane miejsce. Rocznie nawiedza ją od miliona do dwóch milionów pielgrzymów. Przybywają, by modlić się przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, słynącym wieloma łaskami i na trwałe wpisanym w dzieje Polski.
Wartość rekolekcji

Dodano: 07.03.2020
Rozpoczynający się w Środę Popielcową Wielki Post, to w Kościele katolickim czterdziestodniowy okres pokuty i nawrócenia. To czas szczególny, poświęcony na modlitwę, refleksję, zbliżenie się do Pana Boga. Czas, kiedy trzeba na chwilę zatrzymać się, wyciszyć i zamyślić przede wszystkim nad sobą i swoimi relacjami z Bogiem.
Klub Samopomocy "Pod Skrzydłem Anioła"

Dodano: 24.02.2018
W ostatnim czasie w naszej parafii zaczął działać Klub Samopomocy dla osób niepełnosprawnych „Pod Skrzydłem Anioła“. Dzienna placówka pomocy dla osób z orzeczonym głębokim stopniem upośledzenia powstała dzięki wspólnym wysiłkom starostwa żywieckiego, Caritas diecezjalnej i radziechowskiej parafii św. Marcina.
Światowy Dzień Chorego w Radziechowach

Dodano: 17.02.2018
11 lutego każdego roku jest obchodzony jako Światowy Dzień Chorego. Został on ustanowiony przez papieża Jana Pawła II, który sam cierpiał na wiele chorób, ale też ludzi chorych bardzo umiłował. Zawsze o nich pamiętał i wspierał swoimi modlitwami i różnymi inicjatywami. Wybrał ten dzień nie bez powodu.