Zawody ministranckie BOSKO CUP

Wraz z drużyną ministrantów i lektorów z naszej parafii braliśmy udział w zawodach piłki halowej Bosko Cup. Etap rejonowy odbył sie w Łodygowicach na hali w szkole podstawowej.

W tym roku po sukcesach letnich zawodów wyruszyliśmy tam z myslą że coś uda się ugrać. 12 drużyn stanęło do rywalizacji walcząc o wyjście do finałów. Rywalizacja była zacięta i walka do końca. Mimo dwóch remisów (które mogły być naszymi wielkimi wygranymi ;) ) trzeci mecz był zwycięski i ta wygrana dała nam awans do finałów. Wyszliśmy z drugiego miejsca w grupie z najlepszym bilansem bramkowym w całym okręgu.
Wiec udało się. Jedziemy na finały!!!
Dziękujemy osobom zaangażowanym w trenowanie młodych ministrantów i lektorów i za poświęcony czas. Świetnie prezentowali się w strojach wypożyczonych z Gminnego Klubu Sportowego Radziechowy-Wieprz za co Kierownictwu Klubu dziękujemy.

Bosko Cup
Dodano: 10-12-2017

Święty Maksymilian Maria Kolbe

Dodano: 03.08.2022
Rajmund Kolbe urodził się 8 stycznia 1894 roku w Zduńskiej Woli koło Łodzi. Rodzice, Juliusz i Marianna z Dąbrowskich, należeli do III Zakonu św. Franciszka. Trudnili się tkactwem chałupniczym, ale z powodu ciężkich warunków materialnych musieli zwinąć warsztat i przenieść się najpierw do Łodzi, a potem do Pabianic.
Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki

Dodano: 30.12.2021
Pierwszy dzień nowego roku kalendarzowego to Uroczystość Maryi Panny Bożej Rodzicielki. Słusznie Kościół wybrał dzień 1 stycznia dla uczczenia tajemnicy Bożego macierzyństwa Maryi, która kryje w sobie spełnienie obietnicy przyjścia Mesjasza i wprowadza w ludzki świat Bożą Naturę.
Różaniec - metoda kontemplacji

Dodano: 01.10.2021
Różaniec jest tylko metodą kontemplacji. Jako metodę należy go stosować, mając na względzie cel, a nie może on stać się celem samym w sobie. (RVM, 28) Te słowa Czcigodnego Sługi Bożego Jana Pawła II przypominają nam o istocie modlitwy różańcowej, czyli o rozważaniu Słowa Bożego. Samo zaś tak rytmiczne, wręcz melodyjne powtarzanie „zdrowasiek” jest jedynie metodą, która prowadzi do celu, czyli do kontemplacji.
1 listopada - Wszyscy Święci

Dodano: 27.10.2018
Dzisiejsza uroczystość - jak każda uroczystość w Kościele - ma charakter bardzo radosny. Wspominamy bowiem dzisiaj wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie.