Zawody ministranckie BOSKO CUP

Wraz z drużyną ministrantów i lektorów z naszej parafii braliśmy udział w zawodach piłki halowej Bosko Cup. Etap rejonowy odbył sie w Łodygowicach na hali w szkole podstawowej.

W tym roku po sukcesach letnich zawodów wyruszyliśmy tam z myslą że coś uda się ugrać. 12 drużyn stanęło do rywalizacji walcząc o wyjście do finałów. Rywalizacja była zacięta i walka do końca. Mimo dwóch remisów (które mogły być naszymi wielkimi wygranymi ;) ) trzeci mecz był zwycięski i ta wygrana dała nam awans do finałów. Wyszliśmy z drugiego miejsca w grupie z najlepszym bilansem bramkowym w całym okręgu.
Wiec udało się. Jedziemy na finały!!!
Dziękujemy osobom zaangażowanym w trenowanie młodych ministrantów i lektorów i za poświęcony czas. Świetnie prezentowali się w strojach wypożyczonych z Gminnego Klubu Sportowego Radziechowy-Wieprz za co Kierownictwu Klubu dziękujemy.

Bosko Cup
Dodano: 10-12-2017

Godzina Łaski

Dodano: 03.12.2021
8 grudnia 2021 r. od godziny 12.00 do 13.00 Czym jest Godzina Łaski odprawiana 8 grudnia? Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:
Odpusty w Kościele

Dodano: 21.10.2021
Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. W sakramencie pojednania grzesznik otrzymuje przebaczenie wyznanych grzechów, za które szczerze żałuje. Dzięki temu może on osiągnąć wieczne zbawienie. Uzyskane przebaczenie nie uwalnia jednak od kar doczesnych (czasowych), które spotykają nas za życia lub po śmierci w czyśćcu.
1939 - II Wojna Światowa

Dodano: 26.08.2021
Już pierwszego dnia dała o sobie znać przewaga technologiczna przeciwnika. Polskie lotnictwo nie mogło się równać z potęgą Luftwaffe. Ofiarą bombardowania padł m.in. Warszawa i Kraków. Niemcy przeprowadzili atak wzdłuż całej granicy oraz z terenu uzależnionej od III Rzeszy Słowacji. Celem było zamknięcie polskich sił w kotle i dotarcie do Warszawy. Cel ten udało się osiągnąć w przypadku sił rozlokowanych w tzw. korytarzu pomorskim już w pierwszych dniach wojny.
Ferie z Parafią 2018

Dodano: 03.02.2018
Jak co roku nasza parafia zorganizowała w pierwszym tygodniu przerwy semestralnej Ferie z Parafią dla dzieci z naszej parafii. Jak zawsze frekwencja w poszczególne dni dopisała. Szczególnie na wycieczkach. Ale o nich za chwilę.