Zawody ministranckie BOSKO CUP

Wraz z drużyną ministrantów i lektorów z naszej parafii braliśmy udział w zawodach piłki halowej Bosko Cup. Etap rejonowy odbył sie w Łodygowicach na hali w szkole podstawowej.

W tym roku po sukcesach letnich zawodów wyruszyliśmy tam z myslą że coś uda się ugrać. 12 drużyn stanęło do rywalizacji walcząc o wyjście do finałów. Rywalizacja była zacięta i walka do końca. Mimo dwóch remisów (które mogły być naszymi wielkimi wygranymi ;) ) trzeci mecz był zwycięski i ta wygrana dała nam awans do finałów. Wyszliśmy z drugiego miejsca w grupie z najlepszym bilansem bramkowym w całym okręgu.
Wiec udało się. Jedziemy na finały!!!
Dziękujemy osobom zaangażowanym w trenowanie młodych ministrantów i lektorów i za poświęcony czas. Świetnie prezentowali się w strojach wypożyczonych z Gminnego Klubu Sportowego Radziechowy-Wieprz za co Kierownictwu Klubu dziękujemy.

Bosko Cup
Dodano: 10-12-2017

Panie przymnóż nam wiary

Dodano: 05.09.2020
Chodzę do spowiedzi od wielu lat, ale mam problem z jednoznacznym określeniem co jest grzechem ciężkim (śmiertelnym) a grzechem lekkim? - Karolina
Historia powstania Róż Żywego Różańca

Dodano: 08.08.2020
Różaniec (z łac. rosarium, ogród różany) – nazwa modlitwy Kościoła rzymskokatolickiego, pierwotnie znanej pod nazwą Psałterza Najświętszej Maryi Panny i kultywowanej od czasów średniowiecznych w tradycji katolickiej, oraz obdarzonej przez Kościół szczególnym znaczeniem duchowym i błogosławieństwem.
Czym jest dla mnie Eucharystia?

Dodano: 01.02.2020
Eucharystia jako sakrament to widzialny znak ofiary Pana Jezusa: męki, śmierci krzyżowej i ZMARTWYCHWSTANIA. Została ustanowiona przez Chrystusa w Wieczerniku w czasie ostatniej wieczerzy z uczniami. Za każdym razem wypełnia się ona całkowicie, a ja – uczeń Chrystusa - mogę w niej uczestniczyć!
Boże Ciało 2018

Dodano: 09.06.2018
„Kto spożywa Moje Ciało i pije Moją Krew ma życie wieczne.“ Taką obietnicę daje nam Jezus na kartach Ewangelii. On zostawił nam swoje Ciało i Krew, jako pokarm dla nas, na drodze do Jego Królestwa. Pokrzepia nasze dusze, abyśmy nie osłabli w drodze i w walce z pokusami złego Ducha. Jako chrześcijanie, wpatrując się w białą hostię, widzimy nie tylko chleb, ale oczami wiary widzimy prawdziwe Ciało Jezusa.