+48 33 867 60 21 parafiaradziechowy@gmail.com Numer telefonu Księdza Dyżurnego: 506 276 466

Ferie z Parafią 2020

Nasza Parafia jak co roku organizowała Ferie z Parafią, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Poniedziałek był dniem taneczno-muzycznym, więc mogliśmy trochę poruszać się w rytm muzyki razem z naszym gościem specjalnym – wodzirejem Bartkiem.
We wtorek pojechaliśmy do Tarnowskich Gór, aby zejść/zjechać pod ziemię i zobaczyć Zabytkową Kopalnie Srebra i przepłynąć Sztolnię Czarnego Pstrąga.
Środa była dniem filmowym. Mogliśmy poczuć się jak w kinie, bo nasze wspaniałe panie nauczycielki zrobiły dla nas popcorn. Naszym gościem specjalnym była Zuzia, która malowała naszych uczestników przez cały czas naszego spotkania w szkole.
W czwartek wyruszyliśmy pod Zakopane, aby zdobyć Rusinową Polanę (1180-1300 m n.p.m). Po drodze modliliśmy się dziesiątką różańca pod kaplicą na Wiktorówkach – wspierając również całą naszą parafę i parafian, modląc się do Matki Bożej Królowej Tatr.
Na zakończenie w  piątek trochę sportu (piłka nożna, siatkówka, tor przeszkód) i dużo waty cukrowej dzięki życzliwości naszego gościa specjalnego Pana Pawła.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli. Jesteśmy dumni z naszej młodzieży, szczególnie z Grupy Apostolskiej i z Animatorów Służby Liturgicznej, którzy współtworzyli to wspaniałe dzieło.

Galeria zdjęć - zobacz zdjęcia z ferii 2020

Dodano: 19-01-2020

Przeczytaj inne

Każdy z Nas może być Płatkiem Żywej Róży...

Każdy z Nas może być Płatkiem Żywej Róży...

Dodano: 30.08.2020
"Każdy z Nas może być Płatkiem Żywej Róży…" mówi ks. Stanisław Opiekun Kół Żywego Różańca w naszej Wspólnocie Parafialnej.
Dobra spowiedź

Dobra spowiedź

Dodano: 30.03.2019
Z lekcji religii warto przypomnieć, że do otrzymania rozgrzeszenia konieczne jest spełnienie pięciu wymagań. Katechizm nazywa je warunkami sakramentu pokuty. Po prostu spowiedź należy zaplanować i przygotować się. A to wymaga czasu.
Dzień Świętości Życia

Dzień Świętości Życia

Dodano: 30.03.2019
25 kwietnia 2019 r. świętujemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzoną też jako Dzień Świętości Życia. Jest to szczególny dzień, w którym co roku wielu katolików podejmuje wielkie i szlachetne dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.
Wokół uroczystości Wszystkich Świętych

Wokół uroczystości Wszystkich Świętych

Dodano: 26.10.2017
1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Nie mniej jednak w tym dniu udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając ten "płomyk nadziei", wierząc, że już cieszą się oni chwałą w domu Ojca Niebieskiego.