Ferie z Parafią 2020

Nasza Parafia jak co roku organizowała Ferie z Parafią, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Poniedziałek był dniem taneczno-muzycznym, więc mogliśmy trochę poruszać się w rytm muzyki razem z naszym gościem specjalnym – wodzirejem Bartkiem.
We wtorek pojechaliśmy do Tarnowskich Gór, aby zejść/zjechać pod ziemię i zobaczyć Zabytkową Kopalnie Srebra i przepłynąć Sztolnię Czarnego Pstrąga.
Środa była dniem filmowym. Mogliśmy poczuć się jak w kinie, bo nasze wspaniałe panie nauczycielki zrobiły dla nas popcorn. Naszym gościem specjalnym była Zuzia, która malowała naszych uczestników przez cały czas naszego spotkania w szkole.
W czwartek wyruszyliśmy pod Zakopane, aby zdobyć Rusinową Polanę (1180-1300 m n.p.m). Po drodze modliliśmy się dziesiątką różańca pod kaplicą na Wiktorówkach – wspierając również całą naszą parafę i parafian, modląc się do Matki Bożej Królowej Tatr.
Na zakończenie w  piątek trochę sportu (piłka nożna, siatkówka, tor przeszkód) i dużo waty cukrowej dzięki życzliwości naszego gościa specjalnego Pana Pawła.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli. Jesteśmy dumni z naszej młodzieży, szczególnie z Grupy Apostolskiej i z Animatorów Służby Liturgicznej, którzy współtworzyli to wspaniałe dzieło.

Galeria zdjęć - zobacz zdjęcia z ferii 2020

Dodano: 19-01-2020

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dodano: 19.05.2021
Pięćdziesiątego dnia po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus zesłał Ducha Świętego na Maryję i Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku, wypełniając tym samym swoją obietnicę: "Gdy przyjdzie Duch Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie" (J 15, 26). W dniu Pięćdziesiątnicy Kościół, ożywiony Duchem Świętym, rozpoczyna przepowiadanie radosnej nowiny o zbawieniu wszystkim narodom.
O najważniejszej z pielgrzymek - o podróży do Ziemi Świętej cz. 2

Dodano: 16.03.2019
Oprócz najważniejszych miejsc związanych z życiem i działalnością Jezusa i Świętej Rodziny, zwiedziliśmy także inne biblijne miejsca, jak również miejscowości o charakterze krajoznawczym i rekreacyjnym.
Ziemia Święta oferuje bowiem niezwykle różnorodne miejsca o fascynującym kontraście pomiędzy starożytnością a współczesnością.
25-lecie obecności figury Matki Boskiej Fatimskiej w parafii w Radziechowach

Dodano: 08.04.2018
Dzieje się to zimą na początku 1992 roku na plebanii w Radziechowach u proboszcza śp. Ks. Stanisława Gawlika. Ja i ks. Stanisław dyskutujemy o przemianach w Polsce, o otwarciu granic na zachód, o tym że możemy mieć u siebie paszporty na wszystkie kraje świata (co za dawnego systemu było nie do pomyślenia – paszporty znajdowały się na milicji i wydawano je tylko niektórym obywatelom). Mówimy o życiu po 1989 roku w Polsce, o możliwościach, które otwierają się przed nami.
Ofiarowanie Pańskie - 2. luty

Dodano: 27.01.2018
Nazwa obchodzonego 2 lutego święta wywodzi się od dwóch terminów greckich: Hypapante oraz Heorte tou Katharismou, co oznacza święto spotkania i oczyszczenia. Oba te święta były głęboko zakorzenione w tradycji Starego Testamentu.