Ferie z Parafią 2020

Nasza Parafia jak co roku organizowała Ferie z Parafią, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Poniedziałek był dniem taneczno-muzycznym, więc mogliśmy trochę poruszać się w rytm muzyki razem z naszym gościem specjalnym – wodzirejem Bartkiem.
We wtorek pojechaliśmy do Tarnowskich Gór, aby zejść/zjechać pod ziemię i zobaczyć Zabytkową Kopalnie Srebra i przepłynąć Sztolnię Czarnego Pstrąga.
Środa była dniem filmowym. Mogliśmy poczuć się jak w kinie, bo nasze wspaniałe panie nauczycielki zrobiły dla nas popcorn. Naszym gościem specjalnym była Zuzia, która malowała naszych uczestników przez cały czas naszego spotkania w szkole.
W czwartek wyruszyliśmy pod Zakopane, aby zdobyć Rusinową Polanę (1180-1300 m n.p.m). Po drodze modliliśmy się dziesiątką różańca pod kaplicą na Wiktorówkach – wspierając również całą naszą parafę i parafian, modląc się do Matki Bożej Królowej Tatr.
Na zakończenie w  piątek trochę sportu (piłka nożna, siatkówka, tor przeszkód) i dużo waty cukrowej dzięki życzliwości naszego gościa specjalnego Pana Pawła.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli. Jesteśmy dumni z naszej młodzieży, szczególnie z Grupy Apostolskiej i z Animatorów Służby Liturgicznej, którzy współtworzyli to wspaniałe dzieło.

Galeria zdjęć - zobacz zdjęcia z ferii 2020

Dodano: 19-01-2020

8 cudów eucharystycznych, które wydarzyły się w Polsce

Dodano: 02.06.2021
To niewiarygodne, że w małym kawałku chleba jest obecny nasz wszechmogący Bóg, który daje poznać się także poprzez wiele cudów eucharystycznych. Chcemy przybliżyć Wam historię 8 cudów, które dokonały się w Polsce.
Październik miesiącem modlitwy różańcowej

Dodano: 20.10.2019
Najstarszy z zachowanych różańców pochodzi z XII w. Sznur składał się ze 158 paciorków. Jedno z wyjaśnień podaje, że nazwa „różaniec” wywodzi się od św. Dominika, uważanego powszechnie za ojca różańca.
26 sierpnia - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Dodano: 24.08.2019
26 sierpnia obchodzona jest uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
Spływ kajakowy - Drawa 2018

Dodano: 18.08.2018
Również w tym roku grupa młodzieży z naszej parafii wolała spędzić wakacje w inny sposób niż leżenie na plaży i czterogwiazdkowe hotele. Wybrali szkołe przetrwania nad rzeką i w dziczy. W tym roku powróciliśmy na szlak naszej ulubionej rzeki, czyli Drawy. Zebrało się nas 26 osób, doświadczonych, ale też nie zabrakło nowicjuszy, którzy po raz pierwszy doświadczyli co to jest spływ kajakowy.