"Przyjaciele Najświętszego Sakramentu"

Pierwszy rok przyjętego przez Episkopat programu duszpasterskiego. Jest on realizowany będzie pod hasłem "Wielka tajemnica wiary". Losy Kościoła zależą od uczestnictwa wiernych w Eucharystii – powiedział abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP, prezentując założenia nowego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2019-2022.

Trzyletniemu programowi duszpasterskiemu Kościoła w Polsce na lata 2019-2022 towarzyszy hasło "Eucharystia daje życie". Jak podkreśli abp Skworc, autorzy programu, korzystając z metodologii przyjętej przez Benedykta XVI w adhortacji apostolskiej „Sacramentum caritatis”, proponują, by w kolejnych latach skoncentrować się na:
  • Eucharystii jako tajemnicy wyznawanej
  • Eucharystii jako tajemnicy celebrowanej
  • Eucharystii jako tajemnicy posłania i chrześcijańskiego świadectwa.

W związku z tym pierwszy rok programu, realizowany jest pod hasłem "Wielka tajemnica wiary". Hasło drugiego roku pracy brzmi "Zgromadzeni na świętej wieczerzy", a trzeciego roku - "Posłani w pokoju Chrystusa".

Przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP powiedział, że nowy program ma kilka celów:
  • formacyjny, ma prowadzić do głębszego poznania wartości i znaczenia Eucharystii;
  • inicjacyjny – do odnowy życia eucharystycznego;
  • ewangelizacyjny – do uczestnictwa we Mszy św. i adoracji eucharystycznej
  • społeczny ma uwrażliwiać na miłość bliźniego, której źródłem jest Eucharystia.

W odpowiedzi na nowy program duszpasterski dotyczący Eucharystii również nasza Parafia pragnie się zaangażować w realizację haseł i celów związanych z Eucharystią.
Dlatego powstaje nowa Wspólnota pod nazwą PRZYJACIELE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

Będzie to czyniła w pierwsze niedziele miesiąca w kościele prowadząc Adoracje Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do 18.00, aby Chrystusa Eucharystycznego: wielbić, dziękować, przepraszać, wynagradzać, prosić.

Zapraszamy Wszystkich chętnych do wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu, także do Adoracji w ciszy, by realizować hasła i cele odnoszące się do roku duszpasterskiego związanego z EUCHARYSTIĄ.
Dodano: 25-01-2020

Wszystko tu nosi imię św. Jana Pawła II

Dodano: 14.10.2021
O cudach, relikwiach i tańcu radości za dar Jana Pawła II opowiada ks. Łukasz Kobielus SMA, budowniczy pierwszej parafii w Afryce poświęconej świętemu Polakowi.   Dlaczego na patrona misji wybrał ksiądz Jana Pawła II? Wioska w Awandjelo na północy Togo pierwotnie była zamieszkiwana przez szarlatanów i czarowników, którzy do każdego pokroju ewangelizatorów podchodzili z dystansem. Do ewangelizacji tego zakątka trzeba było zatem wystartować w doborowym towarzystwie.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dodano: 19.05.2021
Pięćdziesiątego dnia po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus zesłał Ducha Świętego na Maryję i Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku, wypełniając tym samym swoją obietnicę: "Gdy przyjdzie Duch Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie" (J 15, 26). W dniu Pięćdziesiątnicy Kościół, ożywiony Duchem Świętym, rozpoczyna przepowiadanie radosnej nowiny o zbawieniu wszystkim narodom.
Wielki Post

Dodano: 29.02.2020
Wielki Post, ma nas przygotować do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Wielki Post to szczególny czas nawrócenia i przemiany. Trwa od Środy Popielcowej do Wielkiego Czwartku, a dokładnie do Mszy Wieczerzy Pańskiej wyłącznie. Msza Wieczerzy Pańskiej należy już bowiem do Triduum Paschalnego.
Trzecie objawienie: 13 lipca 1917

Dodano: 07.07.2018
W chwili trzeciego objawienia, mała szara chmurka zawisła nad zielonym dębem, słońce pociemniało, a orzeźwiająca bryza powiała w górach. Był sam środek lata. Manuel Marto, ojciec Hiacynty i Franciszka, jak sam to ujmuje, także usłyszał pobrzękiwanie podobne do brzęczenia much w pustym dzbanie. Wizjonerzy ujrzeli znajomy im już blask światła, a w chwilę później spostrzegli ponad krzewem Najświętszą Maryję Pannę.