"Przyjaciele Najświętszego Sakramentu"

Pierwszy rok przyjętego przez Episkopat programu duszpasterskiego. Jest on realizowany będzie pod hasłem "Wielka tajemnica wiary". Losy Kościoła zależą od uczestnictwa wiernych w Eucharystii – powiedział abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP, prezentując założenia nowego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2019-2022.

Trzyletniemu programowi duszpasterskiemu Kościoła w Polsce na lata 2019-2022 towarzyszy hasło "Eucharystia daje życie". Jak podkreśli abp Skworc, autorzy programu, korzystając z metodologii przyjętej przez Benedykta XVI w adhortacji apostolskiej „Sacramentum caritatis”, proponują, by w kolejnych latach skoncentrować się na:
  • Eucharystii jako tajemnicy wyznawanej
  • Eucharystii jako tajemnicy celebrowanej
  • Eucharystii jako tajemnicy posłania i chrześcijańskiego świadectwa.

W związku z tym pierwszy rok programu, realizowany jest pod hasłem "Wielka tajemnica wiary". Hasło drugiego roku pracy brzmi "Zgromadzeni na świętej wieczerzy", a trzeciego roku - "Posłani w pokoju Chrystusa".

Przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP powiedział, że nowy program ma kilka celów:
  • formacyjny, ma prowadzić do głębszego poznania wartości i znaczenia Eucharystii;
  • inicjacyjny – do odnowy życia eucharystycznego;
  • ewangelizacyjny – do uczestnictwa we Mszy św. i adoracji eucharystycznej
  • społeczny ma uwrażliwiać na miłość bliźniego, której źródłem jest Eucharystia.

W odpowiedzi na nowy program duszpasterski dotyczący Eucharystii również nasza Parafia pragnie się zaangażować w realizację haseł i celów związanych z Eucharystią.
Dlatego powstaje nowa Wspólnota pod nazwą PRZYJACIELE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

Będzie to czyniła w pierwsze niedziele miesiąca w kościele prowadząc Adoracje Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do 18.00, aby Chrystusa Eucharystycznego: wielbić, dziękować, przepraszać, wynagradzać, prosić.

Zapraszamy Wszystkich chętnych do wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu, także do Adoracji w ciszy, by realizować hasła i cele odnoszące się do roku duszpasterskiego związanego z EUCHARYSTIĄ.
Dodano: 25-01-2020

13 września rozpoczyna się Tydzień Wychowania

Dodano: 12.09.2020
Tydzień Wychowania to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego KEP, obchodzony jest rokrocznie we wrześniu, w tym roku po raz 10. Ma być to wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci oraz zwracać uwagę, że proces wychowania pełni ważną rolę w szukaniu prawdy. Tygodniowi Wychowania towarzyszy co roku list pasterski Episkopatu Polski.
11 listopada - Święty Marcin z Tours, biskup,  patron naszej parafii

11 listopada - Święty Marcin z Tours, biskup, patron naszej parafii

Dodano: 03.11.2018
Marcin urodził się ok. 316 r. w Panonii, na terenie dzisiejszych Węgier, w rodzinie pogańskiej. Jego ojciec był rzymskim trybunem wojskowym. Prawdopodobnie imię Martinus pochodzi od Marsa, boga wojny. Przez wieki powstało tak wiele życiorysów Marcina i legend, że dziś trudno ustalić fakty.
Najświętsza Maryja Panna z góry Karmel

Dodano: 14.07.2018
 Szkaplerz karmelitański 16 lipca

To wspomnienie zwraca nas ku Maryi objawiającej się na górze Karmel, znanej już z tekstów Starego Testamentu - z historii proroka Eliasza (1 Krl 17, 1 - 2 Krl 2, 25). W XII wieku po Chrystusie do Europy przybyli, prześladowani przez Turków, duchowi synowie Eliasza, prowadzący życie kontemplacyjne na Karmelu.
25-lecie obecności figury Matki Boskiej Fatimskiej w parafii w Radziechowach

Dodano: 08.04.2018
Dzieje się to zimą na początku 1992 roku na plebanii w Radziechowach u proboszcza śp. Ks. Stanisława Gawlika. Ja i ks. Stanisław dyskutujemy o przemianach w Polsce, o otwarciu granic na zachód, o tym że możemy mieć u siebie paszporty na wszystkie kraje świata (co za dawnego systemu było nie do pomyślenia – paszporty znajdowały się na milicji i wydawano je tylko niektórym obywatelom). Mówimy o życiu po 1989 roku w Polsce, o możliwościach, które otwierają się przed nami.