+48 33 867 60 21 parafiaradziechowy@gmail.com Numer telefonu Księdza Dyżurnego: 506 276 466

"Przyjaciele Najświętszego Sakramentu"

Pierwszy rok przyjętego przez Episkopat programu duszpasterskiego. Jest on realizowany będzie pod hasłem "Wielka tajemnica wiary". Losy Kościoła zależą od uczestnictwa wiernych w Eucharystii – powiedział abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP, prezentując założenia nowego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2019-2022.


Trzyletniemu programowi duszpasterskiemu Kościoła w Polsce na lata 2019-2022 towarzyszy hasło "Eucharystia daje życie". Jak podkreśli abp Skworc, autorzy programu, korzystając z metodologii przyjętej przez Benedykta XVI w adhortacji apostolskiej „Sacramentum caritatis”, proponują, by w kolejnych latach skoncentrować się na:
  • Eucharystii jako tajemnicy wyznawanej
  • Eucharystii jako tajemnicy celebrowanej
  • Eucharystii jako tajemnicy posłania i chrześcijańskiego świadectwa.

W związku z tym pierwszy rok programu, realizowany jest pod hasłem "Wielka tajemnica wiary". Hasło drugiego roku pracy brzmi "Zgromadzeni na świętej wieczerzy", a trzeciego roku - "Posłani w pokoju Chrystusa".

Przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP powiedział, że nowy program ma kilka celów:
  • formacyjny, ma prowadzić do głębszego poznania wartości i znaczenia Eucharystii;
  • inicjacyjny – do odnowy życia eucharystycznego;
  • ewangelizacyjny – do uczestnictwa we Mszy św. i adoracji eucharystycznej
  • społeczny ma uwrażliwiać na miłość bliźniego, której źródłem jest Eucharystia.

https://ekai.pl/dzis-rozpoczyna-sie-pierwszy-rok-nowego-programu-duszpasterskiego-o-eucharystii/


W odpowiedzi na nowy program duszpasterski dotyczący Eucharystii również nasza Parafia pragnie się zaangażować w realizację haseł i celów związanych z Eucharystią.
Dlatego powstaje nowa Wspólnota pod nazwą PRZYJACIELE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

Będzie to czyniła w pierwsze niedziele miesiąca w kościele prowadząc Adoracje Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do 18.00, aby Chrystusa Eucharystycznego: wielbić, dziękować, przepraszać, wynagradzać, prosić.

Zapraszamy Wszystkich chętnych do wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu, także do Adoracji w ciszy, by realizować hasła i cele odnoszące się do roku duszpasterskiego związanego z EUCHARYSTIĄ.
Dodano: 25-01-2020

Przeczytaj inne

Chrzest Pański

Chrzest Pański

Dodano: 07.01.2022
W niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego (w naszej tradycji bardziej rozpowszechniona jest nazwa święta Trzech Króli) przypada święto Chrztu Pana Jezusa. Zamyka ono okres świętowania Bożego Narodzenia. Najstarszej tradycji tego święta należy szukać w liturgii Kościoła wschodniego, ponieważ (pomimo wyraźnego udokumentowania w Ewangeliach) chrzest Jezusa nie posiadał w liturgii rzymskiej oddzielnego święta.
Święto Świętej Rodziny

Święto Świętej Rodziny

Dodano: 21.12.2021
Rodzina odgrywa niezwykłą rolę w życiu człowieka i społeczeństwa, dlatego Kościół pragnie, aby wszystkie rodziny czerpały przykład ze Świętej Rodziny z Nazaretu. Zwróćmy uwagę, że sam Syn Boży, aby przyjść do nas, zechciał się urodzić i żyć na łonie rodziny, podkreślając tym samym ważność i niezmienność tej najbardziej powszechnej i niezbędnej spośród struktur ludzkich.
Każdy z Nas może być Płatkiem Żywej Róży...

Każdy z Nas może być Płatkiem Żywej Róży...

Dodano: 30.08.2020
"Każdy z Nas może być Płatkiem Żywej Róży…" mówi ks. Stanisław Opiekun Kół Żywego Różańca w naszej Wspólnocie Parafialnej.
Dzień Świętości Życia

Dzień Świętości Życia

Dodano: 30.03.2019
25 kwietnia 2019 r. świętujemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzoną też jako Dzień Świętości Życia. Jest to szczególny dzień, w którym co roku wielu katolików podejmuje wielkie i szlachetne dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.