+48 33 867 60 21 parafiaradziechowy@gmail.com Numer telefonu Księdza Dyżurnego: 506 276 466

Czym jest dla mnie Eucharystia?

Eucharystia jako sakrament to widzialny znak ofiary Pana Jezusa: męki, śmierci krzyżowej i ZMARTWYCHWSTANIA. Została ustanowiona przez Chrystusa w Wieczerniku w czasie ostatniej wieczerzy z uczniami. Za każdym razem wypełnia się ona całkowicie, a ja – uczeń Chrystusa - mogę w niej uczestniczyć!


Uczestnictwo we Mszy Świętej to obowiązek chrześcijanina. Jednak jeśli to dla mnie tylko obowiązek, to biedne ze mnie stworzenie… Sakrament Ołtarza powinien być moją siłą, pokarmem dla duszy i ciała, łaską, mocą, zjednoczeniem, nadzieją, pokojem, spotkaniem z Bogiem i Przyjacielem, który dzieli się ze mną całym Sobą. Nie ma nic piękniejszego: „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich”.(J. 15,13) Mogę w tej ofierze brać udział… Jestem tym, za kogo On oddał życie… Bóg mnie kocha. Jestem Jego dzieckiem…

Chcę świadomie i w pełni uczestniczyć w każdej Eucharystii. Dlatego jeszcze przed Mszą Świętą muszę się zastanowić z czym wchodzę do kościoła – z jaką intencją. Powinienem wraz z celebransem błagać o przebaczenie, prosić wraz z całym Kościołem w różnych potrzebach, wielbić i dziękować. Powinienem słuchać słów Ewangelii, zapamiętać je, a potem wprowadzać je w czyn. Staram się odpowiadać na wezwania Kapłana, wyznawać wiarę i czynić te wszystkie gesty, które coś konkretnego znaczą. Stoję, siedzę, klęczę, pochylam głowę czy całe ciało… Milczę, słucham, mówię, śpiewam… Angażuję całą wolę, ciało i duszę. Niejednokrotnie borykam się z rozproszeniem, nieuwagą czy natrętnym myśleniem o czymś innym. Walczę z tym – a najlepszą bronią jest szczera spowiedź i świadomość, że za kilka chwil przystąpię do ołtarza i przyjmę Komunię Świętą – samego Jezusa Chrystusa!

Czym jest dla mnie Eucharystia? Jest po prostu największym darem Boga dla człowieka – dla mnie. Jest Miłością. Jest tym, bez czego nie potrafię się obyć; jest powietrzem, chlebem i wodą. Jest siłą, która potrafi pokonać największe przeciwności; ostoją w chwilach zwątpienia i niepewności; niewyczerpanym źródłem, którego nie zabraknie nigdy i dla nikogo… Muszę tylko przyjść i zaczerpnąć ze Źródła Życia…
J.R.
Dodano: 01-02-2020

Przeczytaj inne

Sakrament Bierzmowania 2020

Sakrament Bierzmowania 2020

Dodano: 20.09.2020
SAKRAMENT BIERZMOWANIA w naszej Wspólnocie miał miejsce wczoraj w sobotę 19 września 2020 roku.
IX  Tydzień Wychowania

IX Tydzień Wychowania

Dodano: 15.09.2019
My wszyscy – rodzice jako najważniejsi świadkowie wiary, duszpasterze i katecheci – jesteśmy odpowiedzialni przed Bogiem za rozwój wiary dzieci i młodzieży – piszą biskupi w liście pasterskim z okazji IX Tygodnia Wychowania, który jest od 15 do 21 września 2019 roku przeżywany pod hasłem „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” (J 1, 38).
Adwent

Adwent

Dodano: 15.12.2018
Adwent (z łac. adventus - przyjście, przybycie) to okres w roku liturgicznym, który rozpoczyna się od I Nieszporów niedzieli po sobocie XXXIV tygodnia Okresu Zwykłego, a kończy przed I Nieszporami uroczystości Narodzenia Pańskiego w wieczór 24 grudnia. Trwa od 23 do 28 dni i obejmuje cztery kolejne niedziele przed 25 grudnia. Stanowi pierwszy okres w każdym nowym roku liturgicznym.
Spływ kajakowy - Drawa 2018

Spływ kajakowy - Drawa 2018

Dodano: 18.08.2018
Również w tym roku grupa młodzieży z naszej parafii wolała spędzić wakacje w inny sposób niż leżenie na plaży i czterogwiazdkowe hotele. Wybrali szkołe przetrwania nad rzeką i w dziczy. W tym roku powróciliśmy na szlak naszej ulubionej rzeki, czyli Drawy. Zebrało się nas 26 osób, doświadczonych, ale też nie zabrakło nowicjuszy, którzy po raz pierwszy doświadczyli co to jest spływ kajakowy.