Środowiskowy Klub Samopomocy "Pod skrzydłem Anioła"

ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY "POD SKRZYDŁEM ANIOŁA" PROWADZONY PRZEZ FUNDACJĘ "PER CORDA" W RADZIECHOWACH

NASZA MISJA:

...Słysząc od dawna, wołanie o POMOC - My też pomagamy, WOŁAĆ…

Środowiskowy Dom Samopomocy „POD SKRZYDŁEM ANIOŁA” powstał przy współpracy wielu zaangażowanych osób i instytucji. Dzięki wielkiej przychylności Ks. Dziekana, Piotra Pokojnikowa Proboszcza Parafii w Radziechowach, który udostępnił budynek, powstał na zlecenie POWIATU ŻYWIECKIEGO i jest prowadzony przez FUNDACJĘ POMOCY DZIECIOM SPECJALNEJ TROSKI „PER CORDA” z siedzibą w Radziechowach w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej.
Otrzymane środki finansowe na realizację zadania w kwocie 504 720,00zł zostały pozyskane przez Starostwo Powiatowe w Żywcu z budżetu Państwa. ŚDS jest pierwszą placówką w Powiecie Żywieckim, która objęła dzienną opieką osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi, sprzężonymi oraz ze spektrum autyzmu powyżej 25 roku życia. Ten Dom – to ogromna potrzeba. Jest to miejsce, w którym podopieczni czują się dobrze i bezpiecznie. Pod bacznym okiem swoich terapeutów oraz opiekunów mogą codziennie uczestniczyć w specjalistycznych i terapeutycznych zajęciach. Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Środki pozyskane na ten cel są jednak nie wystarczające, a przede wszystkim nie zapewniają dowozu uczestników do placówki co może skutkować Ich wykluczeniem społecznym.
Dlatego zwracamy się o pomoc w ramach akcji 1%.
KRS 0000140649 CEL SZCZEGÓŁOWY: ŚDS - Radziechowy

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY.
Dodano: 15-02-2020

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Dodano: 07.12.2019
Prawda o Niepokalanym Poczęciu Maryi jest dogmatem wiary. Ogłosił go uroczyście 8 grudnia 1854 r. bullą Ineffabilis Deus papież Pius IX w bazylice św. Piotra w Rzymie w obecności 54 kardynałów i 140 arcybiskupów i biskupów.
MISJE - Idźcie i głoście

Dodano: 10.08.2019
W głoszeniu Ewangelii wielkie znaczenie ma to, aby nam naprawdę zależało, by jej piękno zostało lepiej dostrzeżone i odebrane przez wszystkich. W każdym razie nigdy nie uczynimy nauczania Kościoła czymś łatwo zrozumiałym i szczęśliwie cenionym przez wszystkich.
Tydzień św. Krzysztofa

Dodano: 20.07.2019
W dniach 21-28 lipca 2018 będzie obchodzony 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.
Spływ kajakowy - Drawa 2018

Dodano: 18.08.2018
Również w tym roku grupa młodzieży z naszej parafii wolała spędzić wakacje w inny sposób niż leżenie na plaży i czterogwiazdkowe hotele. Wybrali szkołe przetrwania nad rzeką i w dziczy. W tym roku powróciliśmy na szlak naszej ulubionej rzeki, czyli Drawy. Zebrało się nas 26 osób, doświadczonych, ale też nie zabrakło nowicjuszy, którzy po raz pierwszy doświadczyli co to jest spływ kajakowy.