+48 33 867 60 21 parafiaradziechowy@gmail.com Numer telefonu Księdza Dyżurnego: 506 276 466

Środowiskowy Klub Samopomocy "Pod skrzydłem Anioła"

ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY "POD SKRZYDŁEM ANIOŁA" PROWADZONY PRZEZ FUNDACJĘ "PER CORDA" W RADZIECHOWACH

NASZA MISJA:

...Słysząc od dawna, wołanie o POMOC - My też pomagamy, WOŁAĆ…


Środowiskowy Dom Samopomocy „POD SKRZYDŁEM ANIOŁA” powstał przy współpracy wielu zaangażowanych osób i instytucji. Dzięki wielkiej przychylności Ks. Dziekana, Piotra Pokojnikowa Proboszcza Parafii w Radziechowach, który udostępnił budynek, powstał na zlecenie POWIATU ŻYWIECKIEGO i jest prowadzony przez FUNDACJĘ POMOCY DZIECIOM SPECJALNEJ TROSKI „PER CORDA” z siedzibą w Radziechowach w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej.
Otrzymane środki finansowe na realizację zadania w kwocie 504 720,00zł zostały pozyskane przez Starostwo Powiatowe w Żywcu z budżetu Państwa. ŚDS jest pierwszą placówką w Powiecie Żywieckim, która objęła dzienną opieką osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi, sprzężonymi oraz ze spektrum autyzmu powyżej 25 roku życia. Ten Dom – to ogromna potrzeba. Jest to miejsce, w którym podopieczni czują się dobrze i bezpiecznie. Pod bacznym okiem swoich terapeutów oraz opiekunów mogą codziennie uczestniczyć w specjalistycznych i terapeutycznych zajęciach. Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Środki pozyskane na ten cel są jednak nie wystarczające, a przede wszystkim nie zapewniają dowozu uczestników do placówki co może skutkować Ich wykluczeniem społecznym.
Dlatego zwracamy się o pomoc w ramach akcji 1%.
KRS 0000140649 CEL SZCZEGÓŁOWY: ŚDS - Radziechowy

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY.
Dodano: 15-02-2020

Przeczytaj inne

Wielkość różańca

Wielkość różańca

Dodano: 13.10.2018
W różańcu tkwi wielka siła Różaniec jest liną, która łączy ziemię z niebem. Pomaga nam, abyśmy nie zgubili się na drodze do wieczności. Można mówić o nim długo, ale żeby odkryć jego prawdziwą wartość, trzeba najpierw wziąć go do ręki. Okazja właśnie się nadarza.
Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

Dodano: 29.09.2018
Kim jest tajemnicza istota, której wizerunek jako dziecko miałeś zawieszony nad łóżeczkiem, a teraz ten sam wizerunek zawieszasz nad łóżeczkiem swojego dziecka? Czy naprawdę wierzysz, że każdy ma swojego Anioła Stróża, który nas nie opuszcza? Anioła, o którym swoim uczniom opowiadała Pan Jezus: „Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie” (Mt, 18, 10).
Najświętsza Maryja Panna z góry Karmel

Najświętsza Maryja Panna z góry Karmel

Dodano: 14.07.2018
 Szkaplerz karmelitański 16 lipca

To wspomnienie zwraca nas ku Maryi objawiającej się na górze Karmel, znanej już z tekstów Starego Testamentu - z historii proroka Eliasza (1 Krl 17, 1 - 2 Krl 2, 25). W XII wieku po Chrystusie do Europy przybyli, prześladowani przez Turków, duchowi synowie Eliasza, prowadzący życie kontemplacyjne na Karmelu.
Dlaczego Matka Boża została ogłoszona Królową Polski?

Dlaczego Matka Boża została ogłoszona Królową Polski?

Dodano: 28.04.2018
To nie Polacy wpadli na pomysł, aby obwołać Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski. To sama Maryja osobiście poprosiła, żeby Ją tak nazywać. Stało się to w Neapolu we Włoszech, w 1608 roku. Takie przesłanie otrzymał w czasie objawienia Włoch Giulio Mancinelli, jezuita, który żył na przełomie XVI i XVII wieku.