Środowiskowy Klub Samopomocy "Pod skrzydłem Anioła"

ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY "POD SKRZYDŁEM ANIOŁA" PROWADZONY PRZEZ FUNDACJĘ "PER CORDA" W RADZIECHOWACH

NASZA MISJA:

...Słysząc od dawna, wołanie o POMOC - My też pomagamy, WOŁAĆ…

Środowiskowy Dom Samopomocy „POD SKRZYDŁEM ANIOŁA” powstał przy współpracy wielu zaangażowanych osób i instytucji. Dzięki wielkiej przychylności Ks. Dziekana, Piotra Pokojnikowa Proboszcza Parafii w Radziechowach, który udostępnił budynek, powstał na zlecenie POWIATU ŻYWIECKIEGO i jest prowadzony przez FUNDACJĘ POMOCY DZIECIOM SPECJALNEJ TROSKI „PER CORDA” z siedzibą w Radziechowach w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej.
Otrzymane środki finansowe na realizację zadania w kwocie 504 720,00zł zostały pozyskane przez Starostwo Powiatowe w Żywcu z budżetu Państwa. ŚDS jest pierwszą placówką w Powiecie Żywieckim, która objęła dzienną opieką osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi, sprzężonymi oraz ze spektrum autyzmu powyżej 25 roku życia. Ten Dom – to ogromna potrzeba. Jest to miejsce, w którym podopieczni czują się dobrze i bezpiecznie. Pod bacznym okiem swoich terapeutów oraz opiekunów mogą codziennie uczestniczyć w specjalistycznych i terapeutycznych zajęciach. Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Środki pozyskane na ten cel są jednak nie wystarczające, a przede wszystkim nie zapewniają dowozu uczestników do placówki co może skutkować Ich wykluczeniem społecznym.
Dlatego zwracamy się o pomoc w ramach akcji 1%.
KRS 0000140649 CEL SZCZEGÓŁOWY: ŚDS - Radziechowy

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY.
Dodano: 15-02-2020

Wielkość różańca

Dodano: 13.10.2018
W różańcu tkwi wielka siła Różaniec jest liną, która łączy ziemię z niebem. Pomaga nam, abyśmy nie zgubili się na drodze do wieczności. Można mówić o nim długo, ale żeby odkryć jego prawdziwą wartość, trzeba najpierw wziąć go do ręki. Okazja właśnie się nadarza.
Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

Dodano: 29.09.2018
Kim jest tajemnicza istota, której wizerunek jako dziecko miałeś zawieszony nad łóżeczkiem, a teraz ten sam wizerunek zawieszasz nad łóżeczkiem swojego dziecka? Czy naprawdę wierzysz, że każdy ma swojego Anioła Stróża, który nas nie opuszcza? Anioła, o którym swoim uczniom opowiadała Pan Jezus: „Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie” (Mt, 18, 10).
Najświętsza Maryja Panna z góry Karmel

Dodano: 14.07.2018
 Szkaplerz karmelitański 16 lipca

To wspomnienie zwraca nas ku Maryi objawiającej się na górze Karmel, znanej już z tekstów Starego Testamentu - z historii proroka Eliasza (1 Krl 17, 1 - 2 Krl 2, 25). W XII wieku po Chrystusie do Europy przybyli, prześladowani przez Turków, duchowi synowie Eliasza, prowadzący życie kontemplacyjne na Karmelu.
Dlaczego Matka Boża została ogłoszona Królową Polski?

Dodano: 28.04.2018
To nie Polacy wpadli na pomysł, aby obwołać Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski. To sama Maryja osobiście poprosiła, żeby Ją tak nazywać. Stało się to w Neapolu we Włoszech, w 1608 roku. Takie przesłanie otrzymał w czasie objawienia Włoch Giulio Mancinelli, jezuita, który żył na przełomie XVI i XVII wieku.