Środowiskowy Klub Samopomocy "Pod skrzydłem Anioła"

ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY "POD SKRZYDŁEM ANIOŁA" PROWADZONY PRZEZ FUNDACJĘ "PER CORDA" W RADZIECHOWACH

NASZA MISJA:

...Słysząc od dawna, wołanie o POMOC - My też pomagamy, WOŁAĆ…

Środowiskowy Dom Samopomocy „POD SKRZYDŁEM ANIOŁA” powstał przy współpracy wielu zaangażowanych osób i instytucji. Dzięki wielkiej przychylności Ks. Dziekana, Piotra Pokojnikowa Proboszcza Parafii w Radziechowach, który udostępnił budynek, powstał na zlecenie POWIATU ŻYWIECKIEGO i jest prowadzony przez FUNDACJĘ POMOCY DZIECIOM SPECJALNEJ TROSKI „PER CORDA” z siedzibą w Radziechowach w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej.
Otrzymane środki finansowe na realizację zadania w kwocie 504 720,00zł zostały pozyskane przez Starostwo Powiatowe w Żywcu z budżetu Państwa. ŚDS jest pierwszą placówką w Powiecie Żywieckim, która objęła dzienną opieką osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi, sprzężonymi oraz ze spektrum autyzmu powyżej 25 roku życia. Ten Dom – to ogromna potrzeba. Jest to miejsce, w którym podopieczni czują się dobrze i bezpiecznie. Pod bacznym okiem swoich terapeutów oraz opiekunów mogą codziennie uczestniczyć w specjalistycznych i terapeutycznych zajęciach. Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Środki pozyskane na ten cel są jednak nie wystarczające, a przede wszystkim nie zapewniają dowozu uczestników do placówki co może skutkować Ich wykluczeniem społecznym.
Dlatego zwracamy się o pomoc w ramach akcji 1%.
KRS 0000140649 CEL SZCZEGÓŁOWY: ŚDS - Radziechowy

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY.
Dodano: 15-02-2020

Wizytacja kanoniczna 2019

Dodano: 24.11.2019
RADZIECHOWY - PARAFIA PW. ŚW. MARCINA Piątek - 15 listopada godz. 9.00 – Spotkanie z nauczycielami i dziećmi z Szkoły Podstawowej im. Ks. Prałata Stanisława Gawlika
Droga Krzyżowa na Matyskę 14.09.2019

Dodano: 22.09.2019
W sobotę 14 września odbyła się Droga Krzyżowa na Golgotę Beskidów. Była to modlitwa wynagradzająca za grzechy dotyczące małżeństwa i również kapłaństwa.
Adwent

Dodano: 15.12.2018
Adwent (z łac. adventus - przyjście, przybycie) to okres w roku liturgicznym, który rozpoczyna się od I Nieszporów niedzieli po sobocie XXXIV tygodnia Okresu Zwykłego, a kończy przed I Nieszporami uroczystości Narodzenia Pańskiego w wieczór 24 grudnia. Trwa od 23 do 28 dni i obejmuje cztery kolejne niedziele przed 25 grudnia. Stanowi pierwszy okres w każdym nowym roku liturgicznym.
Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej

Dodano: 06.10.2018
Pod hasłem "Polska rodziną silna", w sobotę 22 września pod przewodnictwem duchowym Ks. Sławomira, rodziny naszej parafii pielgrzymowały do Matki Bożej Kalwaryjskiej, biorąc udział w XI Pielgrzymce Rodzin Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Kalwarii Zebrzydowskiej.