Wakacje - Nie zapomnij o Bogu

Dodano: 16.06.2018
Pan Bóg jedzie z nami na wakacje, ale pod warunkiem że zamiast zostawić Go w domu, zabierzemy Go ze sobą. Pewnego razu, w czasie kazania do dzieci na temat wakacji, ośmioletni Piotrek zapytał mnie: "Czy Pan Bóg jeździ na wakacje?". Wywołało to falę śmiechu w całym kościele. Koledzy i koleżanki Piotrka śmiali się tak głośno i długo, że nie można było kontynuować kazania.
Boże Ciało 2018

Dodano: 09.06.2018
„Kto spożywa Moje Ciało i pije Moją Krew ma życie wieczne.“ Taką obietnicę daje nam Jezus na kartach Ewangelii. On zostawił nam swoje Ciało i Krew, jako pokarm dla nas, na drodze do Jego Królestwa. Pokrzepia nasze dusze, abyśmy nie osłabli w drodze i w walce z pokusami złego Ducha. Jako chrześcijanie, wpatrując się w białą hostię, widzimy nie tylko chleb, ale oczami wiary widzimy prawdziwe Ciało Jezusa.
Św. Florian - święto naszych strażaków

Dodano: 12.05.2018
Dzień 4 maja w Kościele jest obchodzony jako święto św. Floriana męczennika. Jest on patronem przede wszystkim Strażaków, czyli tych, którzy śpieszą nam z pomocą w różnych sytuacjach. Są zawsze na posterunku. Są na STRAŻY.
Patron strażaków - św. Florian, żołnierz, męczennik

Dodano: 05.05.2018
Według żywotu z VIII w., Florian z Lauriacum urodził się ok. 250 roku w Zeiselmauer (Dolna Austria). W młodym wieku został dowódcą wojsk rzymskich, stacjonujących w Mantem, w pobliżu Krems (obecnie w północno-wschodniej Austrii). Podczas prześladowania chrześcijan przez Dioklecjana został aresztowany wraz z 40 żołnierzami i przymuszony do złożenia ofiary bogom.
Dlaczego Matka Boża została ogłoszona Królową Polski?

Dodano: 28.04.2018
To nie Polacy wpadli na pomysł, aby obwołać Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski. To sama Maryja osobiście poprosiła, żeby Ją tak nazywać. Stało się to w Neapolu we Włoszech, w 1608 roku. Takie przesłanie otrzymał w czasie objawienia Włoch Giulio Mancinelli, jezuita, który żył na przełomie XVI i XVII wieku.
Konieczność chrztu do zbawienia - teologia w pytaniach i odpowiedziach - ks. Michał Kaszowski

Dodano: 21.04.2018
Kościół, podejmujący naukę Jezusa Chrystusa, głosi, że chrzest jest konieczny do zbawienia. Powstaje zatem pytanie, czy wszyscy ludzie, którzy nie przyjęli sakramentu chrztu, zostaną potępieni?
Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

Dodano: 14.04.2018
15 kwietnia 2018 CO TO JEST BIBLIA? „Biblia, nazywana również Pismem Świętym - jest to zbiór ksiąg, stanowiących spójne przesłanie Boga do ludzi.
Wyróżnia się w niej:
Stary Testament - ogół ksiąg spisanych przed narodzeniem Jezusa,
25-lecie obecności figury Matki Boskiej Fatimskiej w parafii w Radziechowach

Dodano: 08.04.2018
Dzieje się to zimą na początku 1992 roku na plebanii w Radziechowach u proboszcza śp. Ks. Stanisława Gawlika. Ja i ks. Stanisław dyskutujemy o przemianach w Polsce, o otwarciu granic na zachód, o tym że możemy mieć u siebie paszporty na wszystkie kraje świata (co za dawnego systemu było nie do pomyślenia – paszporty znajdowały się na milicji i wydawano je tylko niektórym obywatelom). Mówimy o życiu po 1989 roku w Polsce, o możliwościach, które otwierają się przed nami.
O wielkopostnym pielgrzymowaniu parafian do świętych miejsc w naszym kraju

Dodano: 17.03.2018
Przeżywamy obecnie okres Wielkiego Postu i czas zakończonych rekolekcji wielkopostnych. Jest to czas, w którym chrześcijanin najmocniej uświadamia sobie miłość Boga do człowieka i stara się okazywać wdzięczność Bogu za to, że swojego Syna wysłał na śmierć, by odkupił nasze grzechy i dał nam zbawienie.
Ferie 2018 - Zimowisko w Zwardoniu

Dodano: 03.03.2018
Ferie zimowe w naszej parafii to nie tylko Ferie z parafią organizowane dla dzieci w pierwszym tygodniu ferii zimowych. To również wyjazd na obóz narciarski do Zwardonia, gdzie młodzież i dzieci z naszej parafii mogły spędzić czas na szusowaniu na nartach i snowboardzie.
Klub Samopomocy "Pod Skrzydłem Anioła"

Dodano: 24.02.2018
W ostatnim czasie w naszej parafii zaczął działać Klub Samopomocy dla osób niepełnosprawnych „Pod Skrzydłem Anioła“. Dzienna placówka pomocy dla osób z orzeczonym głębokim stopniem upośledzenia powstała dzięki wspólnym wysiłkom starostwa żywieckiego, Caritas diecezjalnej i radziechowskiej parafii św. Marcina.
Światowy Dzień Chorego w Radziechowach

Dodano: 17.02.2018
11 lutego każdego roku jest obchodzony jako Światowy Dzień Chorego. Został on ustanowiony przez papieża Jana Pawła II, który sam cierpiał na wiele chorób, ale też ludzi chorych bardzo umiłował. Zawsze o nich pamiętał i wspierał swoimi modlitwami i różnymi inicjatywami. Wybrał ten dzień nie bez powodu.