Uroczystość Bożego Narodzenia

Tegoroczny czas Adwentu był czasem przyśpieszonego przygotowania się do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Dlaczego? Do Adwent był w tym roku bardzo krótki, wiec czasu na przygotowanie było bardzo mało. Zaledwie trzy tygodnie Adwentu i już nastało Boże Narodzenie.

W naszej parafii jak co roku na pasterkę przybywają ludzie z całej okolicy, bo ta wyjątkowa Msza o północy przepięknie wprowadza nas w okres Bożego Narodzenia. Gromadzimy się na początku w ciemnym kościele, by przy słowach chwała na wysokości Bogu rozbłysło całe światło. Blask świateł symbolizuje nam Jezusa, który przybywa by rozświetlić naszą codzienność, nasze serca. Przepiękna oprawa muzyczna i liturgiczna Zespołu Pieśni i Tańca Jodełki z Radziechów stała się już tradycją. W przepięknych strojach i z mocnymi głosami przynieśli nam nowinę o Bożym Narodzeniu.

Przy ołtarzu stanęło aż siedmiu kapłanów, bo na pasterkę przybyli nasi rodacy: ks. Wojciech i ks. Tomasz. Na zakończenie Mszy ks. Proboszcz złożył życzenia wszystkim parafianom i po błogosławieństwie był czas na przełamanie się opłatkiem i złożenie życzeń.

Niech Boża Dziecina błogosławi nas na ten nowy nadchodzący rok 2018

Dodano: 31-12-2017

Wydarzenia Wielkiego Tygodnia

Dodano: 07.04.2022
Wielki Czwartek W Wielki Czwartek dokonały się znamienne wydarzenia: podczas Ostatniej Wieczerzy z Apostołami Chrystus ustanowił Najświętszy Sakrament i sakrament kapłaństwa. Przez ustanowienie Ofiary Mszy św. Chrystus Pan kapłanów swoich wyniósł do najwyższej godności. Tajemnica Wielkiego Czwartku uświadamia nam, że to właśnie kapłani są szafarzami bezgranicznej miłości Chrystusa.
Wakacje - Nie zapomnij o Bogu

Dodano: 16.06.2018
Pan Bóg jedzie z nami na wakacje, ale pod warunkiem że zamiast zostawić Go w domu, zabierzemy Go ze sobą. Pewnego razu, w czasie kazania do dzieci na temat wakacji, ośmioletni Piotrek zapytał mnie: "Czy Pan Bóg jeździ na wakacje?". Wywołało to falę śmiechu w całym kościele. Koledzy i koleżanki Piotrka śmiali się tak głośno i długo, że nie można było kontynuować kazania.
Wokół uroczystości Wszystkich Świętych

Dodano: 26.10.2017
1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Nie mniej jednak w tym dniu udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając ten "płomyk nadziei", wierząc, że już cieszą się oni chwałą w domu Ojca Niebieskiego.
Pielgrzymka do Fatimy

Dodano: 25.02.2017
100 rocznica objawień Fatimskich-13 październik 2017 zakończenie uroczystości. Największe Sanktuaria Europy - La Salette - Lourdes –Santiago de Compostela – Fatima - Montserrat w terminie: 06 – 19.10.2017 1 dzień: wyjazd z Radziechów o godz. 4.00 całodzienny przejazd przez Słowację, Austrię, Włochy obiadokolacja, nocleg w hotelu okolice Padwy. 2 dzień: Śniadanie, przejazd przez Włochy, Francję, fascynująca wyprawa w wysokie Alpy do Sanktuarium Płaczącej Madonny w La Salette – wspaniała atmosfera do rozmyślań i modlitwy, Msza św. udziału w procesji ze świecami, obiadokolacja, nocleg w hotelu na terenie sanktuarium.