Uroczystość Bożego Narodzenia

Tegoroczny czas Adwentu był czasem przyśpieszonego przygotowania się do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Dlaczego? Do Adwent był w tym roku bardzo krótki, wiec czasu na przygotowanie było bardzo mało. Zaledwie trzy tygodnie Adwentu i już nastało Boże Narodzenie.

W naszej parafii jak co roku na pasterkę przybywają ludzie z całej okolicy, bo ta wyjątkowa Msza o północy przepięknie wprowadza nas w okres Bożego Narodzenia. Gromadzimy się na początku w ciemnym kościele, by przy słowach chwała na wysokości Bogu rozbłysło całe światło. Blask świateł symbolizuje nam Jezusa, który przybywa by rozświetlić naszą codzienność, nasze serca. Przepiękna oprawa muzyczna i liturgiczna Zespołu Pieśni i Tańca Jodełki z Radziechów stała się już tradycją. W przepięknych strojach i z mocnymi głosami przynieśli nam nowinę o Bożym Narodzeniu.

Przy ołtarzu stanęło aż siedmiu kapłanów, bo na pasterkę przybyli nasi rodacy: ks. Wojciech i ks. Tomasz. Na zakończenie Mszy ks. Proboszcz złożył życzenia wszystkim parafianom i po błogosławieństwie był czas na przełamanie się opłatkiem i złożenie życzeń.

Niech Boża Dziecina błogosławi nas na ten nowy nadchodzący rok 2018

Dodano: 31-12-2017

Dzień Świętości Życia

Dodano: 30.03.2019
25 kwietnia 2019 r. świętujemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzoną też jako Dzień Świętości Życia. Jest to szczególny dzień, w którym co roku wielu katolików podejmuje wielkie i szlachetne dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.
O najważniejszej z pielgrzymek - o podróży do Ziemi Świętej

Dodano: 09.03.2019
Ziemia Święta to wyjątkowy zakątek świata. Wizyta w niej porusza najgłębsze zakamarki ludzkiej duchowości. Jest podróżowaniem śladami Chrystusa, a także Abrahama i króla Dawida, znanych nam z dzieciństwa.
Podróż do Ziemi Świętej Biblijnym Szlakiem jest z pewnością marzeniem każdego chrześcijanina. To królowa światowych pielgrzymek uważana za Piątą Ewangelię. Pozwala przemierzać własnymi stopami drogi, dotykając osobiście śladów Chrystusa.
Najświętsza Maryja Panna z góry Karmel

Dodano: 14.07.2018
 Szkaplerz karmelitański 16 lipca

To wspomnienie zwraca nas ku Maryi objawiającej się na górze Karmel, znanej już z tekstów Starego Testamentu - z historii proroka Eliasza (1 Krl 17, 1 - 2 Krl 2, 25). W XII wieku po Chrystusie do Europy przybyli, prześladowani przez Turków, duchowi synowie Eliasza, prowadzący życie kontemplacyjne na Karmelu.
Ofiarowanie Pańskie - 2. luty

Dodano: 27.01.2018
Nazwa obchodzonego 2 lutego święta wywodzi się od dwóch terminów greckich: Hypapante oraz Heorte tou Katharismou, co oznacza święto spotkania i oczyszczenia. Oba te święta były głęboko zakorzenione w tradycji Starego Testamentu.