Uroczystość Bożego Narodzenia

Tegoroczny czas Adwentu był czasem przyśpieszonego przygotowania się do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Dlaczego? Do Adwent był w tym roku bardzo krótki, wiec czasu na przygotowanie było bardzo mało. Zaledwie trzy tygodnie Adwentu i już nastało Boże Narodzenie.

W naszej parafii jak co roku na pasterkę przybywają ludzie z całej okolicy, bo ta wyjątkowa Msza o północy przepięknie wprowadza nas w okres Bożego Narodzenia. Gromadzimy się na początku w ciemnym kościele, by przy słowach chwała na wysokości Bogu rozbłysło całe światło. Blask świateł symbolizuje nam Jezusa, który przybywa by rozświetlić naszą codzienność, nasze serca. Przepiękna oprawa muzyczna i liturgiczna Zespołu Pieśni i Tańca Jodełki z Radziechów stała się już tradycją. W przepięknych strojach i z mocnymi głosami przynieśli nam nowinę o Bożym Narodzeniu.

Przy ołtarzu stanęło aż siedmiu kapłanów, bo na pasterkę przybyli nasi rodacy: ks. Wojciech i ks. Tomasz. Na zakończenie Mszy ks. Proboszcz złożył życzenia wszystkim parafianom i po błogosławieństwie był czas na przełamanie się opłatkiem i złożenie życzeń.

Niech Boża Dziecina błogosławi nas na ten nowy nadchodzący rok 2018

Dodano: 31-12-2017

Różaniec - metoda kontemplacji

Dodano: 01.10.2021
Różaniec jest tylko metodą kontemplacji. Jako metodę należy go stosować, mając na względzie cel, a nie może on stać się celem samym w sobie. (RVM, 28) Te słowa Czcigodnego Sługi Bożego Jana Pawła II przypominają nam o istocie modlitwy różańcowej, czyli o rozważaniu Słowa Bożego. Samo zaś tak rytmiczne, wręcz melodyjne powtarzanie „zdrowasiek” jest jedynie metodą, która prowadzi do celu, czyli do kontemplacji.
22 lipca - Święta Maria Magdalena

Dodano: 16.07.2021
Według biblijnej relacji Maria pochodziła z Magdali - "wieży ryb" nad Jeziorem Galilejskim, ok. 4 km na północny zachód od Tyberiady. Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów (Mk 16, 9; Łk 8, 2). Odtąd włącza się ona do grona Jego słuchaczy i wraz z innymi niewiastami troszczy się o wędrujących z Nim ludzi.
Październik miesiącem modlitwy różańcowej

Dodano: 20.10.2019
Najstarszy z zachowanych różańców pochodzi z XII w. Sznur składał się ze 158 paciorków. Jedno z wyjaśnień podaje, że nazwa „różaniec” wywodzi się od św. Dominika, uważanego powszechnie za ojca różańca.
Patron strażaków - św. Florian, żołnierz, męczennik

Dodano: 05.05.2018
Według żywotu z VIII w., Florian z Lauriacum urodził się ok. 250 roku w Zeiselmauer (Dolna Austria). W młodym wieku został dowódcą wojsk rzymskich, stacjonujących w Mantem, w pobliżu Krems (obecnie w północno-wschodniej Austrii). Podczas prześladowania chrześcijan przez Dioklecjana został aresztowany wraz z 40 żołnierzami i przymuszony do złożenia ofiary bogom.