Boże Ciało 2020

Tegoroczne Boże Ciało w wyjątkowych okolicznościach...

Zgromadziliśmy się licznie na uroczystej Mszy o godzinie 10:00. Eucharystii przewodniczył i Słowo skierował do nas Ksiądz Probosz Piotr Pokojnikow. Zwrócił uwagę na nasze podejście do Sakramentów Eucharystii i Pokuty w czasie pandemii.

Ze względu na pandemię procesja po Mszy odbyła się do ołtarzy znajdujących się wokół Kościoła, które w tym roku przygotowali:
Strażacy, Górale, Młodzież i Grupa 30+/-. Bóg zapłać za Wasze zaangażowanie.

Wspólnie odśpiewane z mocą Te Deum wielu z nas wzruszyło.

Niech Dobry Bóg będzie uwielbiony w Tajemnicy Eucharystii.

Zapraszamy do galerii z dzisiejszej Uroczystości :)
Fotograf: Kozubek Jakub

Boże Ciało 2020 - zobacz galerię zdjęć

Dodano: 12-06-2020

Historia powstania Róż Żywego Różańca

Dodano: 08.08.2020
Różaniec (z łac. rosarium, ogród różany) – nazwa modlitwy Kościoła rzymskokatolickiego, pierwotnie znanej pod nazwą Psałterza Najświętszej Maryi Panny i kultywowanej od czasów średniowiecznych w tradycji katolickiej, oraz obdarzonej przez Kościół szczególnym znaczeniem duchowym i błogosławieństwem.
Niedziela Miłosierdzia Bożego

Dodano: 27.04.2019
Święto Miłosierdzia obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wpisał je do kalendarza liturgicznego najpierw Franciszek kard. Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985), a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach.
Święty Józef - Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny

Dodano: 16.03.2019
W sprawie szczegółów życia św. Józefa musimy polegać na tym, co przekazały o nim Ewangelie. Poświęcają mu one łącznie 26 wierszy, a jego imię wymieniają 14 razy.
Klub Samopomocy "Pod Skrzydłem Anioła"

Dodano: 24.02.2018
W ostatnim czasie w naszej parafii zaczął działać Klub Samopomocy dla osób niepełnosprawnych „Pod Skrzydłem Anioła“. Dzienna placówka pomocy dla osób z orzeczonym głębokim stopniem upośledzenia powstała dzięki wspólnym wysiłkom starostwa żywieckiego, Caritas diecezjalnej i radziechowskiej parafii św. Marcina.