Boże Ciało 2020

Tegoroczne Boże Ciało w wyjątkowych okolicznościach...

Zgromadziliśmy się licznie na uroczystej Mszy o godzinie 10:00. Eucharystii przewodniczył i Słowo skierował do nas Ksiądz Probosz Piotr Pokojnikow. Zwrócił uwagę na nasze podejście do Sakramentów Eucharystii i Pokuty w czasie pandemii.

Ze względu na pandemię procesja po Mszy odbyła się do ołtarzy znajdujących się wokół Kościoła, które w tym roku przygotowali:
Strażacy, Górale, Młodzież i Grupa 30+/-. Bóg zapłać za Wasze zaangażowanie.

Wspólnie odśpiewane z mocą Te Deum wielu z nas wzruszyło.

Niech Dobry Bóg będzie uwielbiony w Tajemnicy Eucharystii.

Zapraszamy do galerii z dzisiejszej Uroczystości :)
Fotograf: Kozubek Jakub

Boże Ciało 2020 - zobacz galerię zdjęć

Dodano: 12-06-2020

Trójca Święta

Dodano: 25.05.2021
Wiara w jednego Boga w trzech Osobach jest jednym z najbardziej specyficznych elementów chrześcijaństwa. Żadna inna religia tej tajemnicy nie podaje do wierzenia. Istnienie Trójcy Świętej jest dogmatem naszej wiary. Samym ludzkim rozumem nie doszlibyśmy do tej prawdy. Objawił nam to Jezus Chrystus. Jest wiele miejsc, na których Pan Jezus mówi o swoim Ojcu jako odrębnej Osobie-Bogu.
16 lipca - Najświętsza Maryja Panna z góry Karmel, Szkaplerz karmelitański

Dodano: 13.07.2019
To wspomnienie zwraca nas ku Maryi objawiającej się na górze Karmel, znanej już z tekstów Starego Testamentu - z historii proroka Eliasza (1 Krl 17, 1 - 2 Krl 2, 25). W XII wieku po Chrystusie do Europy przybyli, prześladowani przez Turków, duchowi synowie Eliasza, prowadzący życie kontemplacyjne na Karmelu.
Dożynki 2018

Dodano: 22.09.2018
Wrzesień jest miesiącem w którym powoli zaczynamy zapominać o wakacjach bo trzeba było wrócić do szkoły. Odkopać tornister, piórnik. Zamknąć do szafy ręczniki plażowe i ciemne okulary. Bo wakacje się zakończyły. Ale wakacje to nie tylko odpoczynek.
Sacroklimaty. Maryja niejedno ma imię.

Dodano: 25.08.2018
Choć większość pielgrzymujących dotarła już na Jasną Górę, to sierpień kojarzący się z odwiedzaniem miejsc kultu religijnego wciąż trwa. Sanktuaria Maryjne, tak liczne w naszym kraju, kryją się w urokliwych zakątkach Polski.