Niedziela, 28.11.2021 - I Niedziela Adwentu

Piątek (03.12.2021) ➜ Wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, kapłana; I piątek

Sobota (04.12.2021) ➜ Wspomnienie Św. Barbary - Patronki Górników; I sobota

Niedziela (05.12.2021) ➜ II Niedziela Adwentu

Bóg zapłać mieszkańcom z placu: BIELI i KUBLINA za ofiarę Mszy św., za pokrycie kosztów wystroju kościoła i sprzątania świątyni.
Na ten tydzień o podjęcie tego trudu prosimy rodziny z placu: POD MATYSKĄ.

Dzisiaj:

• prośba Sanepidu i nasza o zakrywanie maseczką ust i nosa w kościele
  • dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. RÓŻ z naszej Wspólnoty
  • o godz. 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wypomnikami i Msza św. wieczorna

W tym tygodniu:

• w dni powszednie okazja do spowiedzi św. przed rannymi Mszami św. oraz od godz. 17.15 do godz. 17.45
  • w poniedziałek - Nabożeństwo do św. Marcina o godz. 17.45
  • we wtorek - Msza św. w intencji zmarłych polecanych w czasie pogrzebu o godz. 18.00
  • w środę –  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45
W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca:
- w I czwartek - od godz. 17.00 Godzina Święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych zwłaszcza z naszej Wspólnoty, będzie również w tym czasie okazja do spowiedzi św.
- w I piątek – rano po mszy św. o godz. 6.15 odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, od godz. 8.15 Kapłani odwiedzą Chorych z posługą sakramentalną, CHORYCH PROSIMY ZGŁASZAĆ W ZAKRYSTII. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. oraz do prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu
- w I sobotę - oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. o godz. 18.00 w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam, Ojczyzny i w intencji Wspólnoty Szkaplerza św. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec święty z rozważaniami oraz adoracja do godz. 21:00.

Dzisiaj w pierwszą niedzielę Adwentu święcimy opłatki i świece Caritas. W zakrystii będzie można nabyć poświęcone opłatki i świece.

Od jutra tj. od poniedziałku do soboty w Adwencie zapraszamy Wszystkich na roraty na godz. 7:00 rano.

Zespół Charytatywny od jutra do niedzieli włącznie  będzie zbierał dary z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dla potrzebujących wsparcia z naszej Wspólnoty. W tygodniu dary składamy w przedsionku kościoła, a w przyszłą niedzielę na Plebani. Prosimy o składanie produktów o wydłużonym terminie spożycia. (mile są widziane środki czystości, słodycze, konserwy, kawa, herbata, cukier, proszek do prania….). Do puszek dla potrzebujących zamontowanych w przedsionkach kościoła można wrzucać pieniądze, które zostaną wykorzystane na zakupienie pampersów i dofinansowanie zakupu opału osobom potrzebującym z naszej Wspólnoty. Kwestią organizowania pomocy zajmie się Zespół Charytatywny. Spotkanie organizacyjne Zespołu odbędzie się we wtorek 30 listopada po wieczornej Mszy św. na plebanii.

Wypominki roczne są sukcesywnie czytane: we wtorek, czwartek, piątek i sobotę przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.45. Wypomniki roczne również są na stronie internetowej Parafii. Prosimy o sprawdzenie czy nie ma jakiś błędów. Znalezione pomyłki proszę zgłaszać w zakrystii, aby skorygować.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji Górników z naszej Wspólnoty z racji ich Patronalnego Święta.

W przyszłą niedzielę ministranci będą zbierać ofiary do puszek przeznaczone na wsparcie Kościołów na Wschodzie.

Zachęcamy do kupowania gazet religijnych, w których można znaleźć wiele ciekawych artykułów pogłębiających naszą wiedzę.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ CAŁEGO TYGODNIA
ŻYCZĄ DUSZPASTERZE