Pielgrzymka

Dolina Wachau - Mariazell - Salzburg - Kraina Jezior Alpejskich 15 - 18.09.2022

1 dzień
Radziechowy, wyjazd o godz.6.00 przejazd do Krems an der Donau, zabytkowe miasto Dolnej Austrii, położone na wschodnim krańcu malowniczej Doliny Wachau, zwiedzanie miasteczka z przewodnikiem, poczęstunek; kiełbaska z musztardą kremską (7 Euro). Klasztor Gottweig opactwo benedyktyńskie, zwiedzanie (bilet 12 Euro). Przejazd do Dürnstein, zabytkowego miasta, położonego nad Dunajem na terenie malowniczej Doliny Wachau. Obiadokolacja w restauracji w Dürnstein na wolnym powietrzu, (3 daniowa ; zupa, drugie danie do wyboru, deser + wino ) Przejazd do Gasthofu Lechner, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do Mariazell, jeden z najsłynniejszych ośrodków kultu maryjnego w Europie
Środkowej. Nawiedzenie Sanktuarium, które położone jest w Alpach wschodnich u podnóża gór Styrii, gdzie króluje Matka Boża Narodów Słowiańskich, msza św. czas wolny na indywidualną modlitwę. Przejazd do Gmunden, malowniczego miasta w północnej Austrii, położone u stóp Alp nad jeziorem Traunsee, spacer do średniowiecznego zamku Ort na niewielkiej wysepce jeziora Traunsee, Ratusz, czas wolny. Przejazd do Gasthofu Goldene Traube, obiadokolacja, nocleg x 2.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do St. Gilgen spacer po rodzinnej miejscowości mamy Mozarta, w której mieszkała także siostra Mozarta Nannerl ze swoim mężem. Rejs statkiem z St. Gilgen do St. Wolfgang ok.45 minut (bilet 10 Euro) Spacer po St. Wolfgang, dawnej miejscowości pielgrzymkowej z pięknym gotyckim kościołem i czteroskrzydłowym ołtarzem Michaela Pachera. Przejazd do miasteczka Hallstatt – od 1997 roku na liście wpisane na Listę UNESCO. Spacer po miasteczku, wstęp do kaplicy czaszek (bilet 1,5 Euro) Przejazd do Wąwozu Lammerklamm – ok. 45 min spacer pięknym alpejskim wąwozem (bilet 6 Euro). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie, przejazd do Salzburga jednego z najpiękniejszych miast Austrii, zwiedzanie Starego Miasta m.in.: Katedra Św. Ruprechta, Kościół Św. Piotra, Spacer ulicą Getreidegasse, zwiedzanie średniowiecznej Twierdzy Hohensalzburg, wyjazd kolejką do twierdzy (bilet 8,10 Euro) oraz dziedziniec, msza św. czas wolny. Godz. 13.30 wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do Radziechów ok. godz. 23.00
Cena: 225 Euro + 390 zł + 10 zł na T.F.G + 10 zł na T.F.P

Cena obejmuje:
  • przejazd autokarem + opłata wjazdowa do Salzburga, Hallstatt oraz parkingi
  • 3 noclegi w hotelu ***
  • 3 śniadania bufet
  • 3 obiadokolacje
  • opieka przewodnika; Dolina Wachau, Kraina Jezior Alpejskich, Salzburg
  • opieka pilota na całej trasie
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • System Tour Guide – słuchawki dla każdego uczestnika