Niedziela, 03.12.2023 – I Niedziela Adwentu

Liturgiczne obchody tygodnia:

• Niedziela (03.12.2023) ➜ I Niedziela Adwentu
  • Poniedziałek (04.12.2023) ➜ Wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
  • Środa (06.12.2023) ➜ Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa – patrona naszego kościoła katedralnego
  • Czwartek (07.12.2023) ➜ Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Pierwszy Czwartek
  • Piątek (08.12.2023) ➜ Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
  • Sobota (09.12.2023) ➜ Pierwsza Sobota
  • Niedziela (10.12.2023) ➜ II Niedziela Adwentu

Bóg zapłać mieszkańcom z placu: KOWALA za ofiarę Mszy św., za pokrycie kosztów wystroju Kościoła i sprzątania świątyni.
Na ten tydzień o podjęcie tego trudu prosimy rodziny z placu: BUKA, PUŚCINY I JANOTY.

Dzisiaj:

• wypada I niedziela miesiąca – msze święte będziemy kończyć Adoracją Najświętszego Sakramentu
  • rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, w zakrystii i na chórze można nabyć poświęcone opłatki i świece Caritas.
  • o godz. 12.00 Msza Święta w intencji Górników z okazji ich Patronalnego Święta
  • o godz. 17.30 Nabożeństwo, wypominki roczne, Adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. wieczorna.

W tygodniu:

• WYPOMINKI ROCZNE czytamy w niedzielę 15 minut przed mszami św. o godz. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00
  • w dni powszednie okazja do spowiedzi św. 15 minut przed rannymi Mszami św. oraz od godz. 17.30 do godz. 17.55
  • w poniedziałek - Nabożeństwo do św. Marcina po mszy św. o godz. 18.00
    we wtorek - Msza św. za zmarłych polecanych w czasie pogrzebu o godz. 18.00
  • w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy św. o godz. 18.00

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca:
- od godziny 17.00 Godzina Święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych zwłaszcza z naszej Wspólnoty i okazja do spowiedzi świętej

W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 12.00 (w ramach Godziny Łaski), 16.30 i 18.00

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. W zakrystii i na chórze można nabyć poświęcone opłatki i świece Caritas.

Od jutra, tj. od poniedziałku do soboty w Adwencie zapraszamy wszystkich na roraty na godz. 7.00.

Zespół Charytatywny od 4 grudnia (poniedziałek) do 10 grudnia (niedziela) włącznie będzie zbierał dary z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dla potrzebujących wsparcia z naszej Wspólnoty. W tygodniu dary składamy w przedsionku kościoła, a w przyszłą niedzielę na Plebanii. Prosimy o składanie produktów o wydłużonym terminie spożycia (mile widziane są środki czystości, słodycze, konserwy, kawa, herbata, cukier, proszek do prania, itp.). Do puszek dla potrzebujących zamontowanych w przedsionkach kościoła można wrzucać pieniądze, które zostaną wykorzystane na zakupienie pampersów i dofinansowanie zakupu opału osobom potrzebującym z naszej Wspólnoty. Kwestią organizowania pomocy zajmie się Zespół Charytatywny.

W przyszłą niedzielę ministranci będą zbierać ofiary do puszek przeznaczone na wsparcie Kościołów na Wschodzie.

Zachęcamy do kupowania gazet religijnych, w których można znaleźć wiele ciekawych artykułów pogłębiających naszą wiedzę.

Przypominamy o właściwym parkowaniu po jednej stronie drogi prowadzącej do głównego wejścia do kościoła, aby w razie potrzeby karetka mogła spokojnie dojechać do zakrystii.