Niedziela 05.05.2024 - VI Niedziela Wielkanocna

Liturgiczne obchody tygodnia:

• Niedziela (05.05.2024) ➜ VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
  • Poniedziałek (06.05.2024) ➜ Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba
  • Środa (08.05.2024) ➜ Uroczystość Św. Stanisława Bpa i męczennika, Głównego Patrona Polski
  • Niedziela (12.05.2024) ➜ UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Bóg zapłać mieszkańcom z placu: SKOWRONA i SETLI za ofiarę mszy św., za pokrycie kosztów wystroju Kościoła i sprzątania świątyni. Na ten tydzień o podjęcie tego trudu prosimy rodziny z placu: MORAWCA i KURYSI.

Dzisiaj:

• o godz. 17.30 Nabożeństwo, wypominki i Msza św. wieczorna

W tygodniu:

• WYPOMINKI ROCZNE czytamy w niedzielę 15 minut przed mszami św. o godz. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00
  • w dni powszednie okazja do spowiedzi św. 15 minut przed rannymi mszami św. oraz od godz. 17.30 do godz. 17.55
  • w poniedziałek - Nabożeństwo do św. Marcina po mszy św. o godz. 18.00
  • we wtorek - Msza św. za zmarłych polecanych w czasie pogrzebu o godz. 18.00
  • w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy św. o godz. 18.00

Nabożeństwa majowe odprawiamy – w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 17.30

W poniedziałek, wtorek, środę przypadają̨ Dni Modlitw o urodzaje zwane Dniami Krzyżowymi. Tradycyjnie po mszy św. o godz. 6:15 w dni krzyżowe modlitwa i procesja w intencji o dobre urodzaje.

W środę 8 maja Ks. Bp Roman Pindel udzieli święceń diakonatu.

W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

W następną sobotę 11 maja w naszej Wspólnocie Uroczystość Pierwszej Komunii św. na mszy św. o godz. 10.00 dla klasy III A i na mszy św. o godz. 12.00 dla klasy III B. Spowiedź św. dla dzieci, ich rodziców i chrzestnych w piątek 10 maja dla klasy III A o godz. 15.00, a dla klasy III B o godz. 16.00. Próby przed pierwszą Komunią św. w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 15:00 klasa III A, o godz. 16:00 klasa III B.

Spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w czwartek 9 maja po mszy wieczornej w kościele.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość́ Wniebowstąpienia Pańskiego.

W następną̨ niedzielę 12 maja o godz. 12.00 msza św. w intencji dzieci z klas IV obchodzących rocznicę Pierwszej Komunii św. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci rocznicowych i ich rodzin w piątek 10 maja od godz. 17.00.

Organizujemy pielgrzymkę do Włoch w terminie od 4 do 12 października br. Koszt 450 euro plus 920 zł. Zapisy w zakrystii. Szczegółowy program wywieszony w gablotach i na stronie internetowej parafii.

Zachęcamy do kupowania gazet religijnych, w których można znaleźć wiele ciekawych artykułów pogłębiających naszą wiedzę.

Przypominamy o właściwym parkowaniu po jednej stronie drogi prowadzącej do głównego wejścia do kościoła, aby w razie potrzeby karetka mogła spokojnie dojechać do zakrystii.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ CAŁEGO TYGODNIA

ŻYCZĄ DUSZPASTERZE