Niedziela 17.03.2024 - V Niedziela Wielkiego Postu

• Niedziela (17.03.2024) ➜ V Niedziela Wielkiego Postu
  • Wtorek (19.03.2024) ➜ Uroczystość Św. Józefa
  • Niedziela (24.03.2024) ➜ Niedziela Palmowa

Bóg zapłać mieszkańcom z placu: JABRAMA za ofiarę mszy św., za pokrycie kosztów wystroju Kościoła i sprzątania świątyni. Na ten tydzień o podjęcie tego trudu prosimy rodziny z placu: MIKI koło Kościoła.

Dzisiaj:

• dzisiaj trzecia niedziela miesiąca Przyjaciele Najświętszego Sakramentu zapraszają na Adorację Pana Jezusa po mszy św. o godz. 12.00 do godz. 16.30.
  • Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej odbędzie się dzisiaj w niedzielę 17 marca o godz. 15.30 na plebanii. Serdecznie zapraszamy.
  • o godz. 16.30 Droga Krzyżowa
  • o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, wypominki i msza św. wieczorna
  • w drugą niedzielę miesiąca składka na potrzeby Parafii wyniosła 9 280 zł., na konto od drugiej niedzieli lutego wpłynęło 920 zł.

W tygodniu:

• WYPOMINKI ROCZNE czytamy w niedzielę 15 minut przed mszami św. o godz. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00
  • w dni powszednie okazja do spowiedzi św. 15 minut przed rannymi mszami św. oraz od godz. 17.30 do godz. 17.55
  • w poniedziałek - Nabożeństwo do św. Marcina po mszy św. o godz. 18.00
  • we wtorek - Msza św. za zmarłych polecanych w czasie pogrzebu o godz. 18.00
  • w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy św. o godz. 18.00

Nabożeństwa Wielkiego Postu: w piątki Droga Krzyżowa o godz. 15.00, 16.00 (z Komunią św.) oraz o 17.30 i w niedzielę o godz. 16.30. Po tej Drodze Krzyżowej nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

W piątki po drogach krzyżowych o godz. 15.00 i 16.00 w ramach szerzenia kultu Męki Pańskiej będzie możliwość ucałowania relikwii Kamienia z Golgoty.

W przyszłą niedzielę wypada Niedziela Palmowa. Na mszach św. poświęcimy Palmy. O godz. 12.00 Msza św. połączona z procesją. Po tej mszy św. tradycyjnie w kościele konkurs palm.

Za tydzień w Niedzielę Palmową na Gorzkich Żalach zbierać będziemy ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

Z przedsionka kościoła można zabrać kartkę z życzeniami świątecznymi i programem Triduum Paschalnego.

Chorych z posługą sakramentalną na święta kapłani odwiedzą w Wielką Środę 27 marca od godz. 8.15. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

Spowiedź świąteczna będzie od soboty 23 marca do Wielkiej Środy 27 marca. Szczegółowy porządek spowiedzi św. jest w gazetce, wywieszony w kościele, w gablotach i na stronie internetowej parafii.

SPOWIEDŹ ŚW. NA ŚWIĘTA

będzie w następującym porządku:

W SOBOTĘ 23.03.2024

od godz. 6.00 do godz. 7.30

od godz. 15.00 do godz. 21.00

W NIEDZIELĘ PALMOWĄ 24.03.2024

w czasie Mszy świętych

dwóch księży będzie spowiadało

od godz. 16.30 do godz. 18.30.

W WIELKI PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODĘ

od godz. 6.00 do godz. 7.30

dwóch księży będzie spowiadało

od godz. 16.30 do godz. 18.30.

Organizujemy PIELGRZYMKĘ: Sanktuaria Maryjne Pomorza oraz Toruń i Malbork. Szczegółowy program w gablotach parafialnych raz na stronie internetowej Parafii. Termin 14 - 18 kwietnia br. koszt 950zł. Spotkanie organizacyjne w środę 20 marca po wieczornej mszy św. w kościele. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.

W zakrystii można nabyć baranka wielkanocnego za dobrowolną ofiarę – po odliczeniu kosztów produkcji (a koszt produkcji jednego baranka wynosi 9 zł.) pozostała kwota zostanie przeznaczona na świąteczne paczki dla rodzin wielodzietnych i potrzebujących z naszej Parafii. O zrobienie paczek na święta i ich rozwiezienie będę prosił Zespół Charytatywny.

Zbliżają się święta i jest prośba do Parafian o posprzątanie przy stacjach drogi krzyżowej na Golgotę Beskidów.

Zachęcamy do kupowania gazet religijnych, w których można znaleźć wiele ciekawych artykułów pogłębiających naszą wiedzę.

Przypominamy o właściwym parkowaniu po jednej stronie drogi prowadzącej do głównego wejścia do kościoła, aby w razie potrzeby karetka mogła spokojnie dojechać do zakrystii.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ CAŁEGO TYGODNIA

ŻYCZĄ DUSZPASTERZE