WIELKI POST - REKOLEKCJE I NABOŻEŃSTWA

WIELKI POST 2024

• w środę, 14 lutego Środa Popielcowa – msze św. o godz. 7.00, 8.30, 16.30, 18.00 i 19.30  z obrzędem posypania głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły pod karą grzechu ciężkiego.  W okresie Wielkiego Postu nie uczestniczymy w zabawach pod karą grzechu ciężkiego.

• Od środy Popielcowej 14.02. do soboty 17.02.br. będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi rekolekcje ks. Piotr Hoffmann Dyrektor Duszpasterstwa Ogólnego w naszej diecezji. Program rekolekcji w wersji papierowej w przedsionku kościoła i na stronie internetowej Parafii. Zachęcamy do uczestniczenia w kościele, jeżeli ktoś z obiektywnych powodów (np. osoba starsza lub schorowana) nie może fizycznie uczestniczyć to zachęcamy do przeżywania online za pośrednictwem internetu.

• rozpoczynamy Nabożeństwa Wielkiego Postu – Drogę Krzyżową, będziemy odprawiali w piątki o godz. 15.00 dla dorosłych, o godz. 16.00 dla dzieci (na tych drogach krzyżowych będzie okazja przystąpienia do Komunii św.) oraz o godz. 17.30 dla młodzieży i starszych. Dla tych, którzy nie mogą w piątek uczestniczyć w tym nabożeństwie, to będą mieli okazję w niedzielę – Droga Krzyżowa o godz. 16.30, a po niej kolejne Nabożeństwo Wielkopostne – o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił Ks. Mateusz Steczek wikariusz, następnie zaraz po Gorzkich Żalach będzie odprawiona Msza św. już bez kazania. (Zainteresowani jedynie Mszą św. wieczorną proszeni są o wcześniejsze przyjście do kościoła, aby uczestniczyć w całej Eucharystii)

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

ŚRODA – 14.02.2024

7.00 – Msza św. z nauką i obrzędem posypania głów popiołem dla dzieci do klas VI włącznie