Błogosławieństwo lektorów

W czwartek 24 Marca w parafii pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie celebrowana była Msza Święta z obrzędem błogosławieństwa 38 ministrantów z naszego dekanatu, którzy od tej pory stali się lektorami.

Błogosławieństwo lektorów 2022W czwartek 24 Marca w parafii pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie celebrowana była Msza Święta z obrzędem błogosławieństwa 38 ministrantów z naszego dekanatu, którzy od tej pory stali się lektorami.Mszy Świętej przewodniczył Ksiądz Dziekan, Piotr Pokojnikow, który poświęcił także otrzymane przez nowych lektorów alby, a odbierając od każdego z nich przysięgę, jednocześnie wręczył im księgę Pisma Świętego.
Kandydaci na lektorów przygotowywali się do pełnienia posługi lektora przez 3 soboty uczestnicząc w kursie lektorskim odbywającym się w parafii w Cięcinie, przygotowanym przez tamtejszego wikariusza, ks. Bogusława Szwandę.

Z naszej parafii wyświęconych na lektorów zostało 3 ministrantów: Filip Michulec, Mikołaj Rodak i Patryk Wiewióra. W ramach przygotowań również zaczęli oni już czytać Słowo Boże w czasie Mszy Świętej w naszym kościele w Radziechowach.

Wszystkim nowym lektorom, zarówno z naszej parafii, jak i całego dekanatu, życzymy wiele Bożego Błogosławieństwa i wytrwałości w posłudze Słowa, którą rozpoczęli. Oby to Słowo, które będą czytali i zgłębiali, oddziałuje na ich życie i pozwala dążyć za Wolą Bożą, odkrywając życiowe powołanie i idąc za nim.
Pisał: Diakon Maciej Pawlik