Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

15 kwietnia 2018 CO TO JEST BIBLIA? „Biblia, nazywana również Pismem Świętym - jest to zbiór ksiąg, stanowiących spójne przesłanie Boga do ludzi.
Wyróżnia się w niej:
Stary Testament - ogół ksiąg spisanych przed narodzeniem Jezusa,

15 kwietnia 2018

CO TO JEST BIBLIA?

„Biblia, nazywana również Pismem Świętym - jest to zbiór ksiąg, stanowiących spójne przesłanie Boga do ludzi.
Wyróżnia się w niej:
Stary Testament - ogół ksiąg spisanych przed narodzeniem Jezusa,

Nowy Testament - ogół ksiąg spisany po narodzeniu Jezusa.
Głównym autorem Biblii jest Bóg, jednak pod Jego natchnieniem poszczególne księgi były spisywane przez ludzi.
Łącznie wyróżnia się około 40 osób które spisywały Biblię.
Mało tego: odbywało się to na trzech różnych kontynentach - w Europie, Azji i Afryce, na przestrzeni około 1,5 tysiąca lat.

CEL ISTNIENIA BIBLII

Biblia została dana ludziom w konkretnym celu. Nie po to, żeby zaspokoić ludzką ciekawość, czy pobudzić do niezwykłych myśli filozoficznych. Została dana po to, żeby wyjaśnić człowiekowi drogę ratunku - zwanego w teologii "zbawieniem".

ZUPEŁNIE INNA KSIĘGA

BibliaBiblie, które mamy w naszych domach, wyglądają, jak zwykła książka. Ładnie oprawiona - może całkiem dobrze prezentować się na półce. Często też spotykamy Biblie w postaci strony internetowej! Na dodatek przy zakupie możemy sobie wybrać wersję językową - jednego z ponad 2000 języków i dialektów...

Mimo to treść Biblii jest zupełnie inna.
Nasz świat wydaje się, jakby "przyspieszył". Bombardował nas kolorowymi światłami wyświetlaczy ze wszelkiego rodzaju gadżetów elektronicznych, kompozycjami dźwięku i obrazu, które co chwilę wprawiają nas w zachwyt. Ktoś kiedyś nieco złośliwie skomentował, że współczesne społeczeństwo z powrotem zamienia się w cywilizację obrazkową, gdzie nikomu nie chce się czytać długich tekstów - wolą oglądać specjalnie przygotowane multimedia, które będą utrzymywać ich umysł w skupieniu...
Chyba dlatego właśnie w dzisiejszych czasach Biblia będzie dla nas zaskoczeniem. Choćbyśmy zapisali ją na nowoczesnych nośnikach, nagrali w formie dźwięku... jej treść jest wciąż taka sama, jak dawniej.
Poznawanie Biblii zawsze będzie dziwną przygodą, jakby wyprawą w inny świat, gdzie ludzie rozumują inaczej, gdzie czas nie pędzi, jak szalony...
Poznawanie Biblii może być doświadczeniem działania samego Boga, który może wlać w nasz umysł spokój, dobre myśli, nadzieję...
Chyba dlatego warto sięgnąć po i do Biblii.“


Przedruk fragmentu artykułu z http://www.biblijny.net