Dzień św. Floriana - Msza Święta w intencji Strażaków

Co roku na początku maja w naszej miejscowości i parafii ma miejsce wielka uroczystość. Związana jest ona ze wspomnieniem św. Floriana , patrona Strażaków. (o św. Florianie mogliśmy przeczytać w zeszłotygodniowej gazetce).

Co roku na początku maja w naszej miejscowości i parafii ma miejsce wielka uroczystość. Związana jest ona ze wspomnieniem św. Floriana , patrona Strażaków. (o św. Florianie mogliśmy przeczytać w zeszłotygodniowej gazetce).
Właśnie w tą niedzielę 5 maja 2019 na Mszy Świętej o godz. 11:30 zgromadziliśmy się na modlitwie w intencji Strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziechowach.

Przy dźwięku Orkiestry z Radziechów, strażacy ubrani w mundury galowe wmaszerowali do naszej świątyni. Nie zabrakło na tej uroczystości sztandarów wraz ze Strażakami, Górnikami i Góralami ze Związku Podhalan Oddziału Górali Żywieckich oraz przedstawicieli władz samorządowych i przedstawicielek z Koła Gospodyń Wiejskich.

Podczas Mszy ks. Proboszcz w kazaniu przybliżył czym jest etos Strażaka i jak ważna jest jego funkcja w społeczeństwie. Strażak stoi na straży bezpieczeństwa ludzi i dobytku. Stoi na straży wiary i wartości chrześcijańskich w naszej Ojczyźnie. Rola Strażaka jest wyjątkowa, ale trudna i pełna poświęcenia dla innych. Zostawia wszystko by iść i ratować potrzebujących pomocy. Bo w końcu żyje według etosu: Bogu na chwałę, Ludziom na ratunek.

Dziękujemy Wam Drodzy Strażacy za Waszą całoroczną pomoc dla naszej gminy i parafii. Zawsze jesteście gotowi nieść pomoc dla nas. Jesteście jak sie to mówi zawsze zwarci i gotowi i na każde zawołanie. Za Wasze poświęcenie składamy Wam serdeczne Bóg Zapłać.

Duszpasterze wraz z parafianami